17.01.2021 2 minuty čtení

Greencoat UK Wind

Obnovitelná energie ve Velké Británii

Greencoat UK Wind PLC ( $UKW.L )

 

Cílem britské vlády je do roku 2030 dodávat elektřinu každému domu pomocí větrné energie. Vzhledem k tomu, že Greencoat vlastní a provozuje větrné farmy rozptýlené po celé Británii, je to pro něj vynikající zpráva.

Podnik prodává elektřinu, kterou vyrábí, do národní sítě a vrací dividendy akcionářům pomocí dividend. Protože údržba větrných turbín je relativně levný proces, má akcie 80% provozní ziskovou marži. Zjednodušeně řečeno, každé 1 £ výnosu se promění v 0,8 £ zisku (před zdaněním). Tato úroveň ziskovosti je vzácná a vytváří velký a spolehlivý peněžní tok. Jako takový může Greencoat snadno využít příležitostí k rozšíření svého portfolia větrných elektráren.

 

Při aktuální ceně akcií poskytuje akcie dividendový výnos 5,2%. A protože vyplácí dividendy každé čtvrtletí, nabízí investorům s příjmem možnost maximalizovat výhody sloučení prostřednictvím automatické reinvestice dividend. Dividendy jsou pravidelně navyšovány.

Dnes je přibližně 46% elektřiny vyráběno pomocí technologie obnovitelné energie (z toho 33% je vyráběno větrnými turbínami). To je docela dost prostoru pro růst jen ve Velké Británii. 

Závěrem je, myslím si, že zásoby obnovitelné energie teprve začínají. 

Aktuální cena kolem 135,60 GBP, obchoduje se na burze LSE, loni dividenda za rok 7,06 GBP, hodnota akcie díky pandemii Covid mírně poklesla, což nám na druhé straně dává možnost levněji akcie nakoupit...

Hodnocení: +21
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.