17.01.2021 7 minut čtení

5 tipů, díky kterým se stanete skvělým akciovým investorem

Jste připraveni vstoupit do vyšší ligy a začít vybírat jednotlivé akcie? Může to být poměrně náročné, pokud se ale budete držet následujících tipů, zbavíte se stresu a přiblížíte k úspěchu.

Osobně nemám nic proti pasivnímu investičnímu přístupu. Sám investuji prostřednictvím ETF pravidelně každý měsíc a výběr jednotlivých akcií je spíše jenom takovým kořením.

Pokud chcete s investováním teprve začít, je pasivní přístup správná volba. Vyšší level pak je aktivní výběr jednotlivých akcií, což určitě není vhodné pro každého.

Chcete-li vybírat jednotlivé akcie, nutně to neznamená, že musíte být chytřejší než kdokoliv jiný. Budete muset ale investování věnovat jistý čas a nasbírat zkušenosti.

K úspěšnému výběru akcií je…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Díky za článek, jsem aktuálně na prahu mezi etf a jednotlivými akciemi, ale stále čtu a poslouchám. Zatím nekupuji jen proto, že je to zrovna in. Ještě k tomuto "vytvořte si vlastní kontrolní seznam, co by měla každá společnost splňovat.",také zajímavé téma pro další článek. Prima neděli

  +5
  • mmm...zajímavé téma to určitě je a už jsem nad tím přemýšlel, zda něco takového nezpracovat...ale bylo by to pojmuto z čistě osobního hlediska, nevím jak moc bude připadat můj přístup sexy dalším lidem 😁

   +4
  • @PatrikKudlacek Myslím, že podobné téma cílí hlavně na začátečníky. Nemusí to být psáno jako dogma, ale jako jedna z dalších možností, ať si každý udělá pak vlastní názor.

   +3
  • @PatrikKudlacek Začátečník mého typu předmětný kontrolní seznam určitě přivítá. Nevím, co je v investování sexy, ale pro vyhodnocení vlastních chyb či úspěšnosti bude, Patriku, sexy jakýkoliv takový pomocník. :-)

   +3
  • @ludekKucera1 no takhle, ještě bych doplnil, že to sice může být nějaký chech-list, ale zkrátka můj osobní, což prostě neznamená, že to je ideální...ale dobře o něco se pokusím ...:-) ..v dalším týdnu..

   +2
  • @PatrikKudlacek Jj, děkuji. Sice jsem si musel dát do slovníku, co je "chech-list", :-) ale rádi počkám/e ...

   0
  • @ludekKucera1 no, kdybych ten hloupý anglicismus nenapsal ještě s gramatickou chybou, tak by se vám to možná hledalo lépe. Zkrátka hlavně, že si rozumíme 😃

   +1
  • @PatrikKudlacek Povinně jsem měl ve škole ruštinu, dobrovolně němčinu a ovládat angličtina byla v době mého mladí pomalu "trestným činem". 😉Takže anglické výrazy jsem se učil jen díky sportovnímu zaměření...

   +1