17.01.2021 3 minuty čtení

Nové ARK Space Exploration ETF

Již brzy se objeví mezi ETF fondy jeden zcela nový...

ARK ETF patřily v roce 2020 mezi nejvýkonnější ETF a jsou široce sledovány maloobchodníky. Šlo zejména o fondy  ARKK a ARKG. Oba si vedly nadmíru dobře a přinesly svým investorům pěkné nadprůměrné zisky. Ark Innovation ETF (NYSE: ARKK ) má spravovaná aktiva v hodnotě 21,4 miliardy USD a za poslední rok vzrostla o více než 150%. Ark genomové revoluce Multi-Sector ETF (BAT: ARKG ) vzrostl v posledním roce o více než 200%.

Ve středu společnost Ark Investment Management podala nabídku na nové ETF Ark Space Exploration pod symbolem ARKX.

Aktivně spravované ETF bude investovat 80% do akcií zabývajících se investičním tématem průzkumu vesmíru a inovací. Průzkum vesmíru je definován jako „vedoucí, umožňující nebo těžící z technologicky umožněných produktů a / nebo služeb, které se vyskytují za povrchem Země.“

Průzkum vesmíru seskupuje společnost Ark do čtyř kategorií. Jedná se o orbitální letecké společnosti, suborbitální letecké společnosti, společnosti poskytující technologie a společnosti využívající letecký průmysl.

ETF se zaměří na společnosti všech velikostí a může investovat do zahraničních cenných papírů.

Možné podíly: Cílem je, aby fond obsahoval 40 až 55 akcií. Největší procento fondu bude soustředěno do společností, které mají hlavní činnost v průmyslových odvětvích, včetně informačních technologií a průmyslových odvětví. Mezi názvy, které by mohly být zahrnuty do nového Space ETF, patří velké společnosti jako Boeing Company ( $BA ) a Lockheed Martin Corporation ( $LMT ). ETF by také mohla zahrnovat menší jména jako Virgin Galactic Holdings ( $SPCE ) a Stable Road Acquisition Corp ( $SRAC ), což je SPAC, který přináší veřejnost Momentus.

Konkurenční fondy:

1. Procure Space ETF ( $UFO ). UFO, původní ETF zaměřené na vesmírné investice, vyskočilo ve středečním zasedání mimo pracovní dobu o 7%. To je pozoruhodné, zvláště když vezmeme v úvahu, že Virgin Galactic je jedním z nejmenších podniků UFO. To už něco říká, protože žádná ze složek fondu nepřekračuje váhu 5,95%. UFO sleduje vesmírný index S-Network a investuje nejméně 80% aktiv do společností, které přinášejí alespoň polovinu příjmů ze snah o vesmír.

2. SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF ( $ROKT ), soupeří s UFO, ve středu po odpoledních hodinách nic moc nezískal. ROKT, který měl premiéru v říjnu 2018, mezi svými 29 holdingy nemá Virgin Galactic. Spíše je fond spíše hrou na kosmické a obranné stránky vesmírného investování. ROKT má spravovaných aktiv pouze 12,64 milionu dolarů, což činí ve srovnání s konkurenčním UFO 44 milionů dolarů výrazně menším. 

Dvě zavedené vesmírné ETF rostou na začátku roku 2021 v průměru o +1,4%.

Co bude dál : Je zřejmé, že bude zajímavé sledovat, jak bude vypadat seznam společností v ARK Space Exploration ETF ( $ARKX ), když bude fond debutovat. Je to bod, který stojí za to sledovat, protože zatím investoři ještě neprojevili velké nadšení pro vesmírné ETF.

Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Je zajímavé, jak na pouhé ohlášení tohoto ETF reagovaly akcie firem z oboru, i když ještě nebyla oficiálně oznámená jediná firma, jež by mělo toto ETF obsahovat. I když pro mě, jako majitele akcií MAXAR technologies jsou i tyto spekulace příjemné.

    +1
    • Maxar je zajímavá společnost, kterou sleduji...

      0