15.01.2021 2 minuty čtení

Výsledková sezóna s XTB: Citigroup

Americké spoločnosti začali zverejňovať svoje hospodárske výsledky za 4Q 2020. Prečítajte si viac v našom článku.

Druhou veľkou americkou bankou, ktorá zverejňovala výsledky, je Citigroup. Zverejnené výsledky boli nasledovné:

  • Zverejnený zisk na akciu (EPS) bol 2,08 USD, zatiaľ čo sa počítalo s odhadom 1,34 USD. To predstavuje prekonanie odhadov o 55 %.
  • Tržby boli na úrovni 16,5 miliardy USD, zatiaľ čo sa očakávalo 16,7 miliardy USD. Tržby teda boli o približne 1 % nižšie, ako sa čakalo.

Zvýšené zisky boli aj v tomto prípade spôsobené tým, že banka uvoľnila približne 1,5 miliardy USD, ktoré mala vyčlenené ako rezervu na krytie strát. Na rozdiel od JP Morgan, ktorá dosiahla lepšie výsledky ako rok pred tým, Citigroup zaznamenala medziročný pokles ziskov o 7 % a tržieb o 10 %. Citigroup sa pred pár mesiacmi stala zaujímavou aj tým, že ohlásila Jane Fraser ako prvú ženu, ktorá sa postaví do čela veľkej americkej banky. Tá by sa mala investorom prvýkrát prihovoriť v piatok, kde by mohla prezradiť niečo o jej pohľade na budúce smerovanie banky. Výsledky tejto banky teda neboli vyslovene zlé, ale ani vyslovene dobré. Banka tiež dopláca na regulačné problémy kvôli tomu, že omylom preposlala 900 miliónov USD na nesprávny účet kvôli ľudskej chybe. Banka musí aj kvôli tomuto incidentu zlepšiť svoje interné procesy na kontrolu rizika. Tržby z tradingu by mali byť o 15 % vyššie v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Chceli by ste investovať do akcií spoločnosti Citigroup $C? V XTB si môžete investičný účet založiť prostredníctvom dole uvedených odkazov:

ZALOŽENIE SK

ZALOŽENIE CZ

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.