15.01.2021 2 minuty čtení

Velký reset by se měl uskutečnit v roce 2021

Podle Klause Schwaba by se Velký reset měl uskutečnit v roce 2021. Pojďme se podívat na to, co to může znamenat pro naši společnost a budoucnost.

Velká změna

V dokumentu o Velkém resetu můžeme najít popsanou velkou změnu pro naši společnost. Podle Klause Schwaba by měl být rok 2021 historický, v pozitivním smyslu. Ale záleží to na pohledu jednotlivce. Mělo by dojít k Velkému resetu, aby se vytvořil nový svět, který nebude tak materiální jako ten, ve kterém aktuálně žijeme. Pandemie a koronavirus byly temnou hodinu před úsvitem, což téměř vzalo naši naději na nový den a poté vše, co pandemie způsobila, je podle Schwaba čas změnit a přestavět celý systém.

Nová ekonomická filozofie

Stejně jako se po druhé světové válce objevila nová ekonomická filozofie, měly by nyní znovu proběhnout změny, které posunou lidstvo k lepšímu zítřku. Velký reset je založen na třech pilířích, na nichž by měla být postavena nová společnost. Myšlenka je v zásadě více zaměřena na lidi, a ne na systém. Prvním pilířem je dostat novou pandemii pod kontrolu. Zadruhé, všechny vlády by se měly dohodnout na nulových emisích CO2. Třetí je, že společnosti se odklánějí od striktně krátkodobé orientace na zisk směrem ke strategiím zaměřeným spíše na dlouhodobou životaschopnost.

Nejistá budoucnost

Tato téze zní celkem rozumně a zajímavě. Je však nutné si uvědomit, co takový systém může znamenat. S restrukturalizací ekonomiky přichází restrukturalizace finančního systému. A existuje mnoho dalších otázek, které zatím zůstávají nezodpovězeny. Není tedy divu, že existují i názory, že Velký reset nebude tak dobrý, jak bylo popsáno. Je však na každém, aby se rozhodl, zda taková budoucnosti pro něho bude akceptovatelná.

Zdroj: livemint.com

#Schwab #greatreset #Covid #pandemie #investice #CO2 #restrukturalizace #ekonomika #kryptoměna #krpytoměny

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.