15.01.2021 7 minut čtení

Investování: 5 důvodů proč neobchoduji na marži

Obchodování na marži je přitažlivé, nicméně rizika mohou být příliš vysoká. Preferuji investiční nudu, jistotu a akumulaci kapitálu před krátkodobým vzrušením, které je doprovázené vnitřním neklidem.

V tomto článku se podělím o 5 důvodů, proč neobchoduji na marži, které mohou sloužit také pro Vás, abyste mohli učinit informovanější rozhodnutí, zda obchodování na marži, na páku, či jinak řečeno na úvěr je pro Vás či ne. Čas od času mi totiž někdo napíše s tím, že by chtěl investovat, že si může vzít úvěr s dejme tomu 5% úrokovou mírou, a že by tyto prostředky dal např. do nějakého ETF, protože viděl, že díky akciím může vydělávat i 10 % ročně. A brokeři dnes běžně navíc nabízí maržové účty, tedy je podle mě užitečné podívat se také na toto.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Dobrý den Jindřichu, sleduji Vaše videa na Youtube. Díval jsem se i na video o dividendách. Myslím, že výpočty apod. chápu dobře. Jen mi není jasné, jakým způsobem dostáváte potvrzení o sražené dani od zahraničního správce daně, např. USA. Pokud můžete, podělte se prosím o své zkušenosti i třeba nějakým videem.

    0
  • Moc pekny clanek, diky! Hlavne za vysvetleni bodu c.1

    0