16.01.2021 6 minut čtení

Proč byste měli investovat většinu svých peněz na akciovém trhu?

Každý investor chápe, jak je důležité, aby jeho peníze pracovaly pro něj. Nenechává je ležet ladem. Máte to tak stejně? Stále peníze schraňujete na „bezpečných“ místech nebo už jste si uvědomili, že je třeba úspory zhodnocovat?

Jediný způsob, jak můžete zaručit, že nebudete konstantně přicházet o peníze, je jejich #investování. Opravdu. Pokud je necháte ležet na účtu v bance, inflace bude každý rok snižovat jejich hodnotu. Dokonce i drtivá většina spořících produktů v porovnání s inflací prohrává.

Na akciovém trhu můžete o peníze přirozeně také přijít. Budete-li však investovat s dostatečně dlouhým časovým horizontem, tato pravděpodobnost výrazně klesá. Navíc dáte svým penězům výraznější šanci přinést kladné #zhodnocení.

Sestavte si portfolio k obrazu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Hlavně se netrefit do dlouhodobého propadu, jako byl koncem 20. let, nebo po roce 2000...kdo nainvestoval na vrcholu /jaký tady nyní možná máme/, tak si počkal 15 let, než byl aspoň na svých a mezi tím se většinou stane hrozně moc věcí...

    +3
    • já jsem už v pár článcích i zmiňoval, že se například $MSFT až v roce 2017 na svou cenu před dotcom bublinou...takže nic moc investice... I proto jsem tam na konci zmiňoval to pravidelné investování...sám bych teďka velkej ranec peněz na akciovém trhu neinvestoval...

      +1