14.01.2021 1 minuta čtení

Britská vláda dotuje přechod destilérek na nízkouhlíková paliva

Britští výrobci whisky a koňaků si připili na zelenou průmyslovou revoluci. S cílem snížit emise uhlíku a podpořit nová pracovní místa alokovala místní vláda 10 milionů liber do dotací pro přechod výroben na nízkouhlíková paliva, převážně pak vodík.

Vládní financování umožní lihovarům snížit emise téměř o milion tun CO2 každý rok, číslo odpovídá zplodinám vyprodukovaným přibližně 200 000 automobily. Jedno z nejznámějších britských průmyslových odvětví odstartovalo první fázi transformace koncem minulého týdne. 17 lihovarů ve výsledku získá vládní financování v úhrnné výši 10 milionů liber na ekologizaci výrobních procesů.

Jedenáct lihovarů ve Skotsku a dalších šest v Anglii obdrží v první fázi financování 44 000 až 75 000 liber (přibližně 1,3 až 2,2 milionu Kč), které jim pomohou podpořit výzkum a vývoj v oblasti dekarbonizace, včetně návrhu plánů zahrnujících využití vodíkových a biopalivových kotlů a geotermální energie v jejich výrobních procesech.

Každý podnik může hrát roli v zelené průmyslové revoluci a toto financování umožní britským lihovarům posunout se dál tím, že pročistí svou výrobu a současně vytvoří nová pracovní místa,“ uvedl britský ministr energetiky Kwasi Kwarteng.

Více zde.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.