7 minut čtení

2 společnosti s velmi zajímavými produkty, do nichž je možné investovat

Dnes vám chci ukázat dvě společnosti, které mne upoutali svými výrobky. Neznamená to, že máte tyto společnosti hned nakupovat (i když pokud se vám zalíbí, tak samozřejmě můžete - rozhodnutí je jen na vás).

1. Beam Global ($BEEM) - tato společnost mne zaujala tím, že vyrábí přenositelné (spíše tedy převozitelné) solární nabíječky elektrických vozidel. 

 

Spadá tedy do sektoru obnovitelných zdrojů. Proč mne to tak zaujalo? Tento výrobek je dodáván kompletní a komplexní. Nepotřebujete žádné stavební povolení, žádné jednání s úřady, dokonce ani žádnou přípojku elektrické energie. Objednáte si solární nabíječku a firma vám ji přiveze až na místo určení, zde ji složí ze speciálního přívěsu na budoucí místo a to je vše - nabíječka je okamžitě připravena k provozu.

 

Nabíječka nabíjí vozidla i v noci, protože celý den sbírá solární energii do svých akumulátorů, které umožňují dobíjet vozidla z takto naspořené solární energie i v noci. Zajímavé že? Webové stránky:  https://beamforall.com/

Aktuální cena akcie kolem 70 USD, loni nárůst + 1476%, bez dividendy.

 

2. AeroVironment, Inc. ($AVAV) - druhou společností, která mne zaujala svými výrobky, je AeroVironment. Tento leader v digitálním letectví sestupuje na zem a kromě všech možných leteckých dronů a raket vyrábí dnes i pozemní drony. Výroba různých dronů je zajímavý obor. Představte si několik praktických situací:

Před několika týdny vpadl do bytu mé mladší dcery neznámý zloděj, zatímco spala ve své ložnici. Určitě si přeji, aby mohla mít novou kameru bezpečnostního dronu od firmy Ring-smart-home. Je nastaven tak, aby létal na bezpečnostní kontroly a poté, když to není potřeba, přistál sám. Jako otce, který je fandou v oblasti bezpečnosti, to pro mě zní velmi lákavě. Zařízení bohužel bude k dispozici až počátkem příštího roku. To vám ale stále ukazuje, jak rychle se technologie dronů pohybuje na trhu, který roste o 20,5% ročně a do roku 2024 směřuje k hodnotě 43 miliard dolarů. Vidíme drony používané k dodávkám zboží a zdravotnického materiálu, firemnímu a národnímu bezpečnostnímu dohledu a taktickému nasazení pro vojáky. Jako někdo, kdo tuto oblast sleduje mnoho let, musím říci, že na mě udělalo velký dojem, jak se věci začínají v tomto odvětví vyvíjet. Faktem je, že uživatelé neustále hledají nové inovace a taktiky.

V Číně dobrovolnická pátrací a záchranná skupina Blue Sky Rescue vybavila dron benzínovou nádrží a tryskou a proměnila jej v létající plamenomet pro vymýcení hnízd vos, které ohrožují záchranáře.

Největší kalifornská společnost poskytující služby, společnost PG&E Corp. ($PCG) , nyní používá drony s kamerami s vysokým rozlišením ke kontrole svých přenosových linek, distribučních pólů, připojeného zařízení a pozemků kolem nich. Fotografie jsou poté analyzovány softwarem pro strojové učení, aby se rychle zjistilo, co je třeba opravit nebo vyměnit. V minulosti trvalo několik hodin, než bylo vše ručně zkontrolováno. 

A ve městě Chula Vista v jižní Kalifornii nyní místní policejní oddělení používá samo-létající dron k poskytování přehledu videa s rychlou odezvou důstojníkům reagujícím na tísňová volání. Protože jde o malý dron, nikoli o vrtulník plné velikosti, může se pohybovat rychle, spotřebovává méně paliva a nepřitahuje pozornost. A sleduje podezřelé a veškeré důkazy, kterých by se mohli pokusit zbavit, což zvyšuje účinnost policie.

Jedná se pouze o tři z mnoha revolučních použití, které drony právě využívají. Jinými slovy, čistá hra na trhu s drony čelí mnoha vzestupům.

Vizionářská akvizice

AeroVironment Inc.  je lídr ve vojenských i komerčních dronech. AeroVironment je ve skutečnosti největším dodavatelem dronů v Pentagonu, včetně malého Ravenu. Raven, který má váhu pouhých 4,2 liber a rozpětí křídel 4,5 stopy, je tak malý a lehký, že ho američtí válečníci mohou snadno nést a vypustit bezpilotní letadlo na vzdálená místa. Ale i přes svou malou velikost může Raven létat sám pomocí vestavěné AI. Poskytuje také 360 ° vidění ve viditelném i infračerveném světle, noční dohled a bezpečnou komunikaci v členitém terénu. Na komerční straně AeroVironment vyrábí drony a softwarové balíčky, které pomáhají farmářům sledovat zdraví plodin, obchody dodávají balíčky drony, bezdrátové společnosti nahrazující věže mobilních telefonů drony ve vysokých nadmořských výškách a firmy a vlády pomocí dronů mapují a zkoumají půdu.

Když teď mluvíme o „dronech“, většina lidí myslí na ty létající. Ale pozemní roboti mohou být také drony. Od dodání balíku po likvidaci bomb mohou být tyto drony na kolech velmi důležité. A díky své nejnovější akvizici se AeroVironment právě stal jedním z nejdůležitějších hráčů na tomto trhu. Za pouhých 54,8 milionů $, AeroVironment kupuje Germany ' s leader v oblasti bezpilotních pozemních vozidel, firmu s názvem Telerob Gesellschaft für Fernhantierungstechnik mbH . Od roku 1994 vyrábí Telerob bezpilotní pozemní vozidla pro všechny způsoby obrany a bezpečnosti, včetně například likvidace bomb, manipulace s nebezpečnými látkami, oprav vozidel v terénu a hodnocení biologických, radiologických a jaderných hrozeb. V těchto oblastech musí být drony vyrobeny velmi robustní, nemluvě o tom, že jsou dostatečně chytré, aby neohrožovali lidi svým nebezpečným a často nestálým nákladem. Rovněž není možné tyto drony nahrazovat lidmi. Jsme prostě příliš křehcí. Fúze AeroVironmentu s Telerobem ukazuje, jak skvělá je firma v neustálém hledání nových cest k růstu. Trh s drony pro leteckou obranu v USA  je  již uzamčený.

 

Získáním Telerobu bude nyní AeroVironment moci na tom stavět a nabídnout také americká vojenská pozemní vozidla. Obě společnosti již předložily společný návrh americkému letectvu a plánují to samé pro námořní pěchotu, námořnictvo, leteckou národní gardu a několik amerických policejních sil. Fúze také zajistí společnosti AeroVironment mnohem větší mezinárodní přítomnost. Německé federální ministerstvo obrany se snaží modernizovat svůj bezpilotní dopravní vozový park. Historie Telerobu v Německu poskytne AeroVironmentu obrovskou výhodu při jednání s vládami mnoha zemí. co se týče obrnných schopností jejich armád. A to nemluvě o dalších 44 zemích, včetně amerických spojenců na Středním východě, kde Telerob již působí. Tyto úspěchy se také projevují v číslech. Ve své poslední čtvrtletní zprávě o zisku se zisky AeroVironmentu na akcii zvýšily o 41%. Jak bude v nadcházejících letech narůstat používání vzdušných a pozemních dronů, bude se zvyšovat i hodnota této silné akcie, která by mohla zdvojnásobit svou hodnotu do tří let. Webové stránky https://www.avinc.com/

Aktuální cena akcie kolem 95 USD, loni nárůst + 35%, bez dividendy.

#investovani #akcie #beamglobal #obnovitelnezdroje #solarninabijecka #elektrifikace #elektromobily #aerovironment #drony #technologie #digitalizace #bezpecnost