12.01.2021 3 minuty čtení

Světový trend kontejnerových domů dorazil i k nám!

Úplně první zmínka o možnostech realizací kontejnerových staveb se objevila v USA v 60. letech minulého století. V roce 1987 byl zaevidován patent, kde jsou popsány způsoby přeměny přepravních kontejnerů na obytnou budovu. Zjistěte více v článku...

Úplně první zmínka o možnostech realizací kontejnerových staveb se objevila v USA v 60. letech minulého století. V roce 1987 byl zaevidován patent, kde jsou popsány způsoby přeměny jednoho i více ocelových přepravních kontejnerů na obytnou budovu.  

Není proto divu, že především v USA, Kanadě a některých zemích Jižní Ameriky jsou kontejnerové stavby jako stánky, obytné buňky i kanceláře na stavbách, skladovací prostory atp. poměrně běžné. V České republice se o tomto tématu začíná debatovat zhruba posledních 10 let.

Chcete vědět ještě více o kontejnerových domech? Kontaktujte nás

 

Proč si vybrat kontejnerové bydlení?

 

Variabilita

Dům je snadno přepravitelný, když Vám začne být malý, není problém dodatečně přistavit další kontejner. Díky odolné konstrukci lze kontejnery stohovat, zkracovat, nebo prodlužovat.

Zajímavá pořizovací cena

V dnešní době, kdy ceny nemovitostí rostou do oblak, podmínky pro získání hypotéky přitvrzují a v některých lokalitách poptávka převyšuje nabídku, není neobvyklé, že se stále více lidí snaží najít alternativní cesty k vytvoření vlastního domova. Ať už jde o stavbu svépomocí či použití jiné stavební technologie.

Vizualizace kontejnerového domu "Modul C" se zelenou fasádou.

Postavit si bydlení jinak než z klasického zdiva napadlo v roce 2019 i budoucího zakladatele společnosti eco tainers s.r.o.. Při tvoření projektu Modulu C si položil otázku proč nedopřát dostupné a zdravé bydlení i ostatním nadšencům do minimalismu a udržitelnosti.

“Původním záměrem bylo postavit dům z recyklovaného lodního kontejneru pro vlastní bydlení. Projektování tohoto domu nás natolik nadchlo, že jsme se rozhodli pokračovat a stavět kontejnerové domy i pro ostatní. Naše domy z kontejnerů, jak již vyplývá z názvu společnosti, jsou převážně z ekologických, přírodních a recyklovaných materiálů šetrných k životnímu prostředí.” Martin Hofman, zakladatel eco tainers s.r.o

Modul C je moderní nízkoenergetický dům, který je tvořen jedním 40 stopým lodním kontejnerem, který se rozkládá na ploše 40m2.  

Na konstrukci navazuje skladba zelené střechy, která podle přání zákazníka může být buď intenzivní nebo extenzivní a je přístupná po žebříku ze zadní strany modulu.

Kontejnerový dům je možné postavit za měsíc a již od 750.000 Kč, což je v porovnání s pořizovacími náklady konvenčního bydlení přívětivá cena.

Ve standardní výbavě mají klienti na výběr z 3 typů fasád, interiér s betonovou stěrkou, nebo výmalbou a 2 typů střech porostlých vegetací.  

Nabízíme i bonusové vybavení, v podobě  garáže, terasy, zabudované techniky včetně chytré domácnosti, nábytek na míru vytvořený přímo v naší dílně a mnoho dalšího.  

Rozumíme náročnosti zákazníků, proto má každý možnost si na našem webu www.ecotainers.cz sestavit kontejnerový dům přesně podle svých představ.

Chcete vědět ještě více o kontejnerových domech? Kontaktujte nás

 

#ekologie #bydleni #minimalismus #ecotainers

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.