Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.01.2021 2 minuty čtení

Zhrnutie portfólia 2020 – výnosy, dividendy, investície

Ako každý rok, tak aj tento rok zverejním môj prehľad za minulý rok 2020. V tomto článku sa dozviete informácie, koľko dividend som obdržal za minulý rok, ako sa darilo portfóliu a nakoniec aj prezradím, ktoré firmy aktuálne sledujem.

Dividendy 2020

Aj napriek znižovaniu dividend u niektorých firiem, zapríčinené COVID-19, sa mi podarilo prekonať rok 2019 len o cca 80 USD. Jedna z firiem v mojom portfóliu, ktorá znížila dividendu je Shell. Je to firma, ktorú mám od roku 2014 a v dividendách sa mi vrátilo už cez 30% z investovanej sumy. Aktuálne po znížení dividendy dostávam od Shellu iba 76€. Pred znížením, by to bolo cez 250€ čo je pekná suma a mesačne spolu v dividendách by to urobilo cez 500 €.

Budúcnosť Shellu je u mňa zatiaľ dosť otázna. Aj keď ročne investujú 1 miliardu eur do obnoviteľných zdrojov, je to na tak veľkú firmu s obrovským Cash Flow málo. V portfóliu mám firmy, ktoré ročne investujú cez 4-5 miliárd USD do obnoviteľných zdrojov a u Shellu sa nie je čím chváliť. To v krátkosti ohľadne Shellu. Poďme na dividendy:

Prehľad dividend vyplatených za December 2020:

 

Celkovo mi bolo v dividendách za rok 2020 vyplatené 2222,40 USD

Zdroj: Pexels

 

Tento graf ukazuje ročný prehľad od roku 2014 vyplatených v dividendách.

 

Nasledujúci graf ukazuje spočítané dividendy spolu. Od roku 2014 mi bolo vyplatených 8.068 USD v dividendách. Tu pekne vidno, aký veľký zmysel dáva investorom zahrnúť do portfólia firmy, ktoré vyplácajú dividendy. Ako vidíte, nie sú to zanedbateľné sumy, nad ktorými sa dá kývnuť rukou.

...

Ak chceš vedieť viac, môžeš pokračovať na mojej stránke:

Klikni na FINANCIE-TROCHU-INAK

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím