10.01.2021 9 minut čtení

Třicátnice, která je díky spoření a investování již téměř v důchodu: Tohle je moje nejlepší investiční rada

Když stojíte na začátku své cesty k finanční nezávislosti, může roky trvající pouť k vysněnému cíli vypadat příliš daleko a nereálně. Ovšem jen do chvíle, než si uvědomíte, co je na této cestě vaším nejlepším přítelem.

Rosie je dnes více než 30 let a během posledních 10 let dokázala společně se svým manželem od nuly bez jakéhokoli majetného dědictví či vítězství ve sportce (neboli pouze skrz standardní a teoreticky všem dostupné zdroje příjmů) vybudovat multimilionové investiční portfolio s nízkým rizikem.

Ano, jejich společný blog "The FIRE Couple" tak trochu naznačuje, že manželé jsou do spoření a budování bohatství možná nadšeni trochu víc než průměrný člověk a nevadí jim uskromnit se. To ale neznamená, že si z nich nelze vzít inspiraci. Mimo samotné…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +91
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Složený úročení je určitě fajn, ale z chudoby za 10 let finančně nezávislí? Něco zásadního v tomto příběhu chybí. :)

  +5
  • No, pokud třeba koupili v roce 2010 bitcoin za 100 ďolíků při ceně např. 0,008, nebo natěžili na noťasu zadarmiko, tak se jim to zhodnotilo na 425 000 000 při ceně 34 000 za BTC. Z toho už se dá nějak vyžít, když si člověk koupí jen pár činžáků a celkově se uskromní. Takových pasivních příjemců teď asi přibude.

   +2
 • pekny clanok, je to urcite pozitivne, ale toto je viacmenej idealny stav, ked sa nedeje nic negativne v manzelstve, resp. partnerstve, akonahle pridu deti, choroby, strata partnera,  rozvod, smrt .atd, je to ovela narocnejsie, tento uvedeny priklada je taka labutia piesen, aj ked napr. ze Rosie zarabala 10k USD rocne je hlupost, pred 10 rokmi bola min. mzda 7.25 na hodinu co je pri full time work job niekde okolo 14k rocne. Toto je zavadzajuce a nepresne.  Skuste sa spytat single otca alebo matky, ako budu investovat, ked su v prenajatom byte, maju na krku spotrebny uver, hypoteku z predosleho vztahu, leasing na auto, atd. ako sa im bude investovat a optimalizovat zlozene urocenie...

  +2
  • Souhlasím. Proto by měl člověk začít s investováním co nejdříve, pak to má jednodušší. Důležité je aby se uskromnil. Nepotřebuješ nové auto na leasing nebo platit zbytečně velký byt.

   +4
 • Hezký článek.

  A díky za tip na blog.

  +1
 • Další smyšlený článek.

  -11
  • Špatný ráno JJ? :D

   +4
  • to bude nějaký ztracený diskutér z Novinek

   +9
Doporučené příspěvky
7 minut
7 minut
8 minut
6 minut
5 minut
7 minut
7 minut
4 minuty
5 minut
8 minut
10 minut
7 minut
Doporučené příspěvky
7 minut
7 minut
8 minut
6 minut
5 minut
7 minut
7 minut
4 minuty
5 minut
8 minut
10 minut
7 minut