09.01.2021 7 minut čtení

7 chyb v přístupu k financím, které milionáři nikdy nedělají (a proto jsou a zřejmě i zůstanou milionáři)

Zejména o self-made milionářích zpravidla platí dvě téměř vždy platné věci: Mají vždy jasný přehled o tom, kudy je peníze opouštějí a velmi dobře vědí, co by s penězi dělat rozhodně za žádných okolností neměli.

Říká se, že pokud se něco chcete naučit, je ideální začít se učit od někoho, kdo už to umí dokonale. V případě přístupu k penězům se tak logicky nabízejí již majetní lidé, ideálně ti vůbec nejbohatší, kteří začínali bez milionů či stovek tisíc, ale dnes disponují potenciálně až miliardami. Na seznamu jejich finančních návyků však nikdy nenajdete těchto sedm věcí:

1. Poplatkům se vyhýbají jako čert kříži

Různé poplatky, penále, hromady předplatného a další "zloději" drobných částek z vašeho příjmu jsou něčím, čemu se chcete vždy a za…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +83
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý den. Moc pěkný článek.

  +6
 • Škoda, že je to tak nešťastně formulované. V nadpisu je "NEDĚLAJÍ", pak "Poplatkům se vyhýbají" - takže češtinářsky to je, jakože se poplatkům nevyhýbají. Když už potřebujete používat zápory, nebylo by lepší napsat "Neakceptují jakékoli zbytečné poplatky", "Nezadlužují se za jakýchkoli podmínek", "Nenakupují impulzivně, bezmyšlenkovitě" atd ? A jinak ano, hezká sumarizace. A kromě toho, co milionáři nedělají, aby své miliony nerozházeli, je dobré napsat, co milionáři dělají, aby ty miliony vydělali :-)

  +5
 • JJ, cteme to furt dokola jak papousci, ale je dobry si ty goaly pripominat. Ja osobne hodlam naplno makat jen cca do 40, pak pocitam, ze to me penize vicemene prevezmou za mne. Rozhodne s nimi pak budu nakladat setrneji a rozumneji, nez prumerny fotbalista ci Youtuber ;) Je to samozrejme dano tim, ze si uvedomuji, co usili stalo za tim, dane PTF aktiv vybudovat. (Ze to tam nespadlo z 2-3 vyplat, napr.)

  +3
 • Totálně se v tom vidím, ve všech bodech.

  +1
  • Ja teda taky, ale ty miliony nikde

   0
  • @Nyvlt1983 Nechci se chlubit, ale u mě ten výsledek vidět jde a za posledních 5 let dost enormně. Kde děláte chybu, netuším...

   0
  • Zrovna dneska jsem přemýšlel nad tím, že stát se milionářem je daleko snazší, když máte třeba 100k měsíčně, než když máte 30. :D Jinak ty principy samozřejmě fungují v obou případech. ;)

   +1
 • Článek vycucnutý z prstu člověkem, který se investováním rozhodně neživí.

  -13
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
6 minut
8 minut
8 minut
7 minut
9 minut
4 minuty
7 minut
6 minut
7 minut
7 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
6 minut
8 minut
8 minut
7 minut
9 minut
4 minuty
7 minut
6 minut
7 minut
7 minut