09.01.2021 5 minut čtení

Robotizace a robotické akcie se slušným letošním růstovým potenciálem

3 robotické akcie, které by letos měly předvést růst o více než 15 %.

Pokrok v technologii v posledním desetiletí přivedl k životu roboty zobrazené ve sci-fi filmech. Robotický průmysl byl svědkem rozmachu dramatického přijetí v automobilovém, zdravotnickém a obranném sektoru. Od strojů, které čistí naše domy, až po správu skladů, je toho pro roboty víc, než jsme dosud viděli.

Rok 2020 se ukázal jako rok působivé transformace, kdy pandemie urychlila přijetí virtuální infrastruktury a sítě k zajištění plynulého přechodu do zabezpečeného vzdáleného pracovního prostředí. Přijetí digitální technologie pomohlo technologickým akciím v průběhu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • máte v portfoliu TRIMBLE ?

  0
  • Robotické akcie mi pokrývá jeden z mála ETF - iShares Automation & Robotics UCITS ETF s výnosem + 37,34%.

   +4
  • @Stan1000 Dobrý den, děkuji za tip, tak jsem dnes tohle ETF pořídil :) Možná budu mít hloupý dotaz, ale s investováním na vlastní pěst jsem začal před týdnem. Předtím jsem byl cca měsíc na demo účtu. Jsem poměrně opatrný a konzervativní (nemám velké cíle, překonání inflace mi postačí), proto jsem ze začátku zvolil ETF s akumulační politikou dividend i na základě Vašich článků (které jsem pročetl skoro všechny, díky za ně). Zatím jsem si koupil podíl "pouze ve třech" ETF. Přemýšlím jen nahlas a chápu, že asi na to nebude jednoznačná rada: kolik je tak vhodné těch ETF investovat? Ať to pak člověk zase nepřekombinuje :) Ale na samotné akcie firem jsi zatím netroufám, možná po nějaké době až se rozkoukám více a nastuduji. Přemýšlím jestli má cenu jít geograficky zvlášť na Evropa/USA/Asie a nebo sektorově podle zaměření Robotika/Zdraví/Banky/Automobil atd.

   0
  • @radovanFusek Myslím, že ideální počet ETF je kolem 8-12, ale rozdělit sektorově, popř. geopoliticky...

   +1
  • @Stan1000 Dobrý den, ETF - iShares Automation & Robotics UCITS - našel jsem dva. Který máte vy? 2B7F - IE00BYWZ0333 nebo 2B76 - IE00BYZK4552 ?

   0
  • @martinJezek Mám tento:  ISIN IE00BYZK4552

   +2
 • Měl byste odkaz na Fanuy? Já ho našel jen na FRA za 205 Euro

  0