Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.01.2021 5 minut čtení

3 skvělé akcie, které jsou momentálně ke koupi za pár dolarů. Můžete je tak přikupovat každý měsíc pravidelně

Dvouciferný loňský růst amerického akciového trhu způsobil, že se řada akcií obchoduje za výrazně vyšší ceny než loni touto dobou. Ale investoři, stále mohou najít řadu investičních příležitostí, pokud vědí, kde hledat.

„Cena akcie je to, co za ni zaplatíte, ale hodnota je to, co za zaplacenou cenu dostanete.“ Poměrně známý citát Warrena Buffetta platí stejně dnes jako v průběhu celé jeho investiční kariéry. Vlivem růstu ceny akcií v posledních měsících obecně je však poměrně náročné získat skutečnou nadhodnotu.

Americký akciový trh však nabízí tisíce společností a pokud otevřete screeningovou aplikaci macrotrends, máte před zadáním prvních filtrů na výběr 5160 akcí. Určitě sami vyzkoušejte, jedná se o praktický nástroj řady aktivních investorů. Proto je i…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Sleduji ještě podhodnocený Big Lots...

  0
  • Již delší čas se "snažím osmělit" a dotázat se vás obou (Stanislave i Patriku), z jakých konkrétních zdrojů čerpáte info pro svá investiční rozhodnutí. Stanislav se nedávno zmínil, že si některé analýzy  dokonce "abonuje". Bylo by možné, abyste zpracovali sjednocený článek či miniseriál, kde a jak nejlépe akcie neemotivně vyhodnocovat? Určitě nebudu jediný, který se chce investovat postupně naučit a ne jen náhodně vybírat tituly z vašich analýz (nepřímých tipů) - prostě nekopírovat své "učitele", ač je to asi z počátku na místě a hlavně časově nejúspornější. Naučit se onen "fortel" od někoho, komu věříte..

   +6
  • @ludekKucera1 Nehledejte v tom nějaký zázrak. Podněty k investování získávám různými způsoby - čtu hodně článků analytických společností či významných investorů. Chodí mi denně kolem 200 zpráv z USA. Oni sami různé akcie doporučují. Samozřejmě je třeba být opatrný a rozlišovat, co je víc reklama a co je skutečně reálný podklad. Spousta tzv. božských investorů se snaží své informace leckdy velmi nekvalitní prodávat prostřednictvím informací, odběrů jejich zpráv atd. Ale při podrobném vlastním rozboru se dá zhruba 5% informací vytřídit a skutečně využít. Ostatně mé portfolio jak víte vydělává víc než slušně s vysokým procentuálním zhodnocením. Nejsou to tisíce, jsou to desítky až stovky %. Tam je základ. Kromě toho mám samozřejmě své oblíbené sektory jako např. polovodiče. Pokud na nějaký zajímavý podnět narazím, jednak se tu s vámi podělím (někdo mi vyčítá, že překládám články a tady je zveřejňuji, ale tady jde přece o to, aby se k vám informace dostaly, ne abych si tu řešil nějaké vlastní ego, to opravdu nemám zapotřebí). A pokud se mi podnět líbí a shledám ho vyhovujícím mé obchodní strategii a mému srdci, nějaký čas ho sleduji, dívám se i do historie, do vývoje akcie, zda se vyvíjí správným směrem, nebo ho mohu přímo nakoupit. I tak si ale každou kupovanou společnost prohlédnu nejdříve podrobně i já. Investuji tedy především podle své hlavy, ale zajímavé tipy čerpám zvenčí. Akcií je mnoho (tisíce) a i když mám relativně dost času, opravdu nemám čas se ve všech pitvat. Tuhle práci tedy za mne dělají tipy ze zahraničí. Já si samozřejmě firmu projedu nejméně 2 technickými analýzami, přečtu si poslední fundamenty, abych se dozvěděl, jakým směrem se firma ubírá. Také se podívám na rozvahu a výkaz zisků a ztrát, strukturu dluhů a jiné parametry. Samozřejmě musí také být v souladu s perspektivními trendy, investovat do útlumových věcí považuji za riskantní. Mým cílem tedy  není vytvářet 1000 % zisky, spokojuji se s 15-30%. Dokonce ani nenakupuji žádné velké množství akcií - je to od 1 ks do 100 ks, pouze u příjmových akcií vlastním i tisíc akcií od titulu. Beru to stále jako vzrušující hru, zábavu, o peníze mi až tak nejde, sám jsem finančně zajištěný. Je to takové trendové investování, na rozdíl od hodnotového, kdy si někdo schválně vybere silně podhodnocenou akcii a pak čeká několik let, než se akcie zmátoří, aby vydělal balík. V případě, že se mi akcie přestává líbit, se jí mohu i zbavit a třeba i se ztrátou, protože jiná mi bude hned za utržené peníze vydělávat. Druhou strategií je pak investování do příjmových akcií s cílem navyšovat měsíční pasivní příjem. To mi vcelku umožňuje dosahovat slušných průběžných zisků, výjimečně i výrazně větších a někdy samozřejmě i méně. Takže tip, fundamentální a technická analýza cizí, potom vlastní pohled na akcii a její zhodnocení. A pokud se mi vše líbí, mohu akcii nakoupit... Akcií mám přes 10.000 ks.

   +32
  • Děkuji moc, Stanislave, za vyčerpávající "odtajnění". Již několikrát jsem psal, že Vaše inv. filozofie se mi moc líbí. 

   P.S. Jsem o čtyři roky mladší, než Vy, takže nemusím psát, abyste si z Vašich kritiků něco "dělal". Většina z nás, včetně mně, se na Vaše články čeká a těší se jako "dítě na vánoční dárek" - myslím vážně, bez euforie....

   +6
  • @ludekKucera1 Tak určitě bych si nedovolil už z poctivosti k sobě samému, vám zde nabízet akcie, o kterých nejsem sám osobně přesvědčený, že jsou dobré. Samozřejmě ne do všech investuji, tak velký volný kapitál zase nemám.  Co je podstatné - nepíši články kvůli popularitě, ta je mi opravdu vcelku ukradená, mohu s články okamžitě kdykoliv skončit, snažím se pomoci zejména začínajícím investorům najít nějakou rozumnou investiční cestu. Je možné, že časem přejdou na jiné obchodní strategie, ale jako základ je to myslím dost dobré. Ať jsme jakýkoliv investor, investujeme proto, abychom vydělali... A toho se držím i já...

   +34
  • @ludekKucera1 určitě můžeme po přemýšlet a případně nějaký seriál zpracovat, ale opět se bude jednat o informace čerpané z nějakého studia nějaké literatury. Takže přístup bude opět subjektivní... ale téma to je určitě zajímavé :-))

   +3
  • Zdravím, pozorně jsem si vše přečetl... mám takový dotaz, uvádíte na závěr, že máte přes 10.000 ks akcí. O čem tato hodnota vypovídá? Chápu, že nechcete uvést hodnotu portfolia v CZK, nebo USD, ale toto měřítko je zvláštní? Já mám třeba jen od jedné firmy 3.600.000 kusů akcií... vypovídá to něco více o mých zkušenostech a znalostech?

   -2
  • @MST Na to je odpověď vcelku jednoduchá. Každý máme nějaký svůj styl investování, svou investiční filosofii. Hodnotu portfolia vám klidně sdělím - doposud se na to nikdo neptal. Mám na investičním účtu u LYNX investováno svých 5 milionů Kč +1 milion Kč nerozděleného zisku, který jsem vydělal investováním během 7 měsíců. Mám ještě další dva investiční účty - na EIC a na PORTU, kde mám investovány další peníze, tyto účty jsou ale více pasivní, tam žádné velké změny neprovádím. V portfoliu na LYNX mám k této chvíli 10.652 ks akcií. Neznám vaše zkušenosti ani investiční znalosti ani po nich nechci a nebudu pátrat - to je přece každého osobní věc. Pokud jste úspěšný, zcela jistě vám to přeji. Já mám v portfoliu u LYNX 71 společností a 3 ETF. Tvoří mi to jakýsi vlastní fond akcií, takže pokud by se některé nedařilo, ostatní akcie to dohoní. Portfolio je pestré a ani v případě korekcí příliš neztrácí. Aktuální výnos portfolia je 23,92%. U dalších 2 investičních účtů mám dalších 16 ETF. To jsou fakta. Ale ani tato fakta samozřejmě nic neznamenají ani neříkají, jak jsem úspěšný investor, to se totiž obtížně posuzuje, existuje na to mnoho různých pohledů. Výnos by mohl být procentuálně mnohem vyšší, kdybych vyřadil příjmové akcie (7630 ks), které přinášejí výnos samozřejmě nižší, kolem 8-12%. Tyto akcie dá se říci brzdí výrazně procentuální hodnotu výnosu investičního účtu, nicméně jsou pro mne velmi důležitým zdrojem pasivních příjmů i zdrojem pro další investice. Letos dosáhnu pasivního měsíčního příjmu 1000 USD, to jsem si dal za cíl a toho jistě dosáhnu. Může mi to i nahradit důchod. Mé 2 nejvýkonnější akcie mají výnos přes 300%, 6 akcií má výnos přes 100%, 32 akcií má výnos přes 20%, příjmové akcie spíše přešlapují na místě - nemám je pro růst, ale právě pro pravidelné výnosy z dividend kolem 8-12%. To myslím za 7 měsíců investování není zase tak špatné. Některé akcie na svůj výnos potřebují čas, jsou nakoupeny nedávno, takže než vylezou přes 20%, pár měsíců to potrvá. Ale ani to není podstatné. Kdybych chtěl výnosové procentuální číslo dostat třeba přes 150%, nebyl by to až takový problém - stačí si vybrat 2-3 superakcie a ty si nechat (4 mé akcie mají výnos přes 150%). Ale takové investování by mne nebavilo. Nejsem investor - čekatel. Jsem aktivní investor. Samozřejmě že rád vydělávám, nerad prodělávám, asi jako každý. Ale investování je pro mne spíš zábavou, sportem. Peníze a výnos nejsou pro mne rozhodující - já již finančně zajištěný jsem. Takže se burzou především bavím a snažím se sportovně dosahovat stále lepších výsledků. Na druhé straně pokud vy máte v jedné společnosti úctyhodný počet akcií 3.600.000 ks a jiné nemáte, jistě si uvědomujete riziko takové investice, kdyby se vaší společnosti přestalo dařit. Ale nevím, třeba máte více akcií ve více společnostech, to jste neuvedl. Nicméně vám přeji mnoho dalších úspěchů ve vašem investování.

   +3
  • @MST Jinak pane Staňku zde nejsme pro to, abychom si poměřovali velikosti přirození, zde nesoutěžíme. Já se pouze snažím zejména mladším méně zkušeným investorům ukazovat možné cesty, jak se stát úspěšnými investory, ukazuji jim možné investiční tipy, říkám,  jak neprodělávat, jak chránit své investiční účty. O nic jiného mi nejde. Nepochybně jsou zde i lepší investoři než jsem já, o tom vůbec nepochybuji. Tím spíše je chybou, že se o své investiční zkušenosti nepodělí - je to od nich trochu sobecké. Ale je to každého věc.

   +5
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím