Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
08.01.2021 3 minuty čtení

Nezapomínáte při plánování na dobré PR? Může vám pomoci dosáhnout cíle.

Víra v uskutečnitelnost a dosažitelnost cíle, tak potřebná pro morálku celého projektového týmu a efektivní spolupráci, není konstantním a neměnným faktorem. Je to proměnná, jejíž hodnota závisí na PR celého projektu a lidí, kteří za ním stojí.

Získejte pro své cíle ostatní

Nadšení týmu pro společný cíl a jeho touha ho dosáhnout se musí živit jako oheň v krbu. Velkým uměním managementu je zapalovat lidi pro své cíle tak, aby jim byly reálné.

Public Relations znamená v doslovném překladu vztah s veřejností a za tímto slovním spojením je ukryto celé know-how, jehož smyslem je zvládat lidské emoce a reakce.

Slovní spojení „lidské emoce a reakce“ je zde použito v negativním smyslu a označuje iracionální postoje lidí, kteří jsou směrováni ke správným akcím v produkci.

Udržte pozornost na pozitivních věcech

Při řízení projektového týmu (ať již jde o firmu, zakázku, nebo jakoukoli jinou formu koordinované spolupráce) je životně důležité zajistit, aby lidé spolupracovali konstruktivně a nepřenášeli svá minulá selhání, obavy z budoucnosti a osobní problémy na své kolegy. Je životně důležité udržet jejich pozornost na pozitivních věcech, aby neměli tendenci zaobírat se těmi negativními.

Definice PR: dobrá práce dobře publikovaná.

Dělat dobré PR tedy znamená prezentovat to, co je úspěšně dokončeno, to, co bylo vybudováno, to, čeho bylo dosaženo. Všechny dobré zprávy, které v projektu existují, nasměrujte k lidem, kteří tvoří projektový tým. Samozřejmě se musí jednat o pravdivá fakta a správné a přesné informace, jinak zdiskreditujete sebe sama jako zdroj informací.

Informace jako nástroj PR

Nelitujte žádné příležitosti, kdy můžete kolegům předat informace o tom, co je hotové, co se podařilo, kdo v čem uspěl a jak jste se přiblížili společným cílům na dosah. Pokud máte možnost využít nějakého pravidelného systému, jak tyto informace poskytovat, využijte ho. Znám firmu, kde se dělají pravidelné snídaně s ředitelem – dobrovolné akce, na kterých pracovník jakékoli úrovně dostane odpověď na jakoukoli svou otázku. Projekční týmy mívají své nástěnky, storyboardy nebo facebookové profily, kde se zveřejňují dosažené úspěchy členů týmu.

 

Autor Pavel Ranc

Od roku 2003 se jako konzultant věnuje oblasti managementu a organizování práce týmů. Jako autor odborných článků a publikací chce své čtenáře inspirovat, usnadnit jim práci se zaváděním systematičnosti v pracovním prostředí.

Líbí se vám náš článek? Přihlašte se na on-line seminář zdarma, který je na téma management. Webinář bude 18.1. a 28.1. od 10:00 a přihlásit se můžete zde. Budeme se těšit :)

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím