09.01.2021 5 minut čtení

Vydělávejte, i když spíte! 3 nejlepší dividendové akcie z oblasti jídla a nápojů

Příjmoví investoři musí zkoumat mnoho faktorů, které určují, zda jsou akcie dobrou investicí, přičemž jedním z nich je výplata dividendy v dobrých i špatných dobách. Tyto společnosti vyplácejí stabilní dividendy navzdory hospodářské situaci!

V dobách ekonomické expanze těží většina společností z rostoucích zisků, ale během hospodářského útlumu jsou některé společnosti zasaženy více než jiné. Odolnost proti recesi je proto důležitým bodem, na který by se měli dlouhodobě zaměření investoři koncentrovat.

Odvětví spotřebního zboží patří mezi nejodolnější odvětví ekonomiky, pokud jde o řešení dopadů recesí, což není překvapující, protože jejich výrobky nakupují zákazníci bez ohledu na to, zda se ekonomice daří nebo ne.

Jednou z podkategorií spotřebního zboží je potravinářský…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +22
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Dobrý den, mohl bych se zeptat jaký máte názor na akcie $UL tedy Unilever? Není to tedy jen potravinářská firma, ale když jsem zjistil, že 80% obsahu mého nákupního košíku je od této firmy zainvestoval jsem do ní :)

    +9
    • za mě určitě zajímavá akcie, dle letmého pohledu :-) ..letos bych to viděl klidně na nějaký růst o 10-15 % a dividenda 3 % je u amerických akcií momentálně nadprůměrná a payout ratio 72 %, takže není nereálný i další růst...a jak říkáte, značek, které sami nakupujeme od $UL je spousta.

      0