07.01.2021 5 minut čtení

Doktor v kapse

Malý technický zázrak

Dnes bych vám rád představil malý technický zázrak - doktora v kapse...

Je to ještě Sci-fi?   Představte si situaci:

Ve výšce 30 000 stop byl cestující náhle ochromen silnými bolestmi na hrudi. Letuška zavolala přes reproduktor: "Je na palubě doktor?" Z místa 6C vstal vysoký muž. A první věc, po které dr. Eric Topol sáhl, byl jeho iPhone. Zapojil do telefonu monitor srdce o velikosti kreditní karty a položil jej na ženin hrudník. Lékař k diagnostice problému nepotřeboval luxusní stroje ... aplikace pro iPhone ukázala, že byla na pokraji velkého infarktu. Topol doporučil pilotovi nouzově přistát ... cestující byl převezen do nemocnice a přežil....

 • Eric Topol není nějaký šarlatán s telefonem ...

Je jedním z předních amerických kardiologů. A před několika lety učinil šokující předpověď: Smartphone převýší každý aspekt zdravotní péče. 

Zdravotnictví představuje jeden z pěti dolarů utracených v Americe a v roce 2019 dosáhlo 3,8 bilionu dolarů. Víte, že více než půl milionu lidí podalo v loňském roce bankrot kvůli účtům za lékařskou péči. Nyní je příčinou osobního bankrotu číslo jedna.

To je velký důvod, proč náklady na lékařskou péči od roku 2000 vyskočily o 200% více. Například americké nemocnice minulý rok utratily 600 miliard dolarů za správu a fakturaci.

 • Co kdybych vám řekl, že chytré telefony mohou napravit americkou krizi zdravotní péče?

Pokud jste někdy podstoupili ultrazvukové vyšetření, víte, že se jedná o velké a drahé stroje. Nové špičkové skenery, jako jsou ty v porodnicích, mohou stát 350 000 dolarů za kus. A lékaři si účtují pár stovek dolarů za provedení ultrazvuku. Přesto jedna společnost obrací tento trh za 8 miliard dolarů na hlavu. Firma vynalezla nástroj ve tvaru „holicího strojku na vousy“, který přeměňuje jakýkoli smartphone na ruční ultrazvukový přístroj:

 

Jednoduše jej zapojíte do konektoru pro sluchátka na vašem telefonu ... otevřete aplikaci Butterfly ... a jste připraveni provést ultrazvuk. A získejte toto ... přenosný skener schválený FDA stojí jen 1 899 $...

Lékaři v USA každoročně provádějí 125 milionů ultrazvuků. Výzkum ukazuje, že kapesní zařízení, jako je Butterfly IQ, dokázala zpracovat více než 80% těchto skenů. Jinými slovy, nahrazujeme neohrabaný stroj ve výši 350 000 $ připojením k iPhonu! Tyto klinické skenery lze použít kdekoli, takže Walmart Health by mohl nabídnout ultrazvuky například za 49 dolarů.

A to se děje ve všech koutech zdravotnictví!

Pomysli na miliardy ... a nakonec biliony ... dolarů, které to ušetří. Příchytka pro iPhone, kterou Eric Topol použil k záchraně života spolucestujícího, stojí 99 $. Když tento systém získal schválení FDA, přestal Topol ve své praxi používat tradiční EKG přístroje.

A v rozhovoru pro MIT řekl: „Ušetříme 100 $ za každou z těchto věcí.“

 • Lékař v kapse vás teď uvidí.

Rakovina kůže je nejběžnější formou rakoviny v USA.

Zhruba 9500 Američanů je s touto chorobou diagnostikováno každý den. A diagnostikovat místo na pokožce jako nebezpečné trvá několik výletů do ordinace lékaře. Představte si, že byste mohli pořídit obrázek znaménka a získat okamžitou diagnózu? SkinVision má k tomu aplikaci. Pomocí aplikace pořídíte snímek své pokožky. Do 30 sekund vám robotodermatolog SkinVision řekne, jestli si máte dělat starosti.

 

Nejnovější výzkum ukazuje, že aplikace SkinVision je přesná na 95%, což překonává i přední dermatology. A získejte toto ... tohoto odborného lékaře můžete nosit v kapse jen za 50 $ ročně.

Věděli jste, že ušní infekce jsou nejčastějším důvodem, proč rodiče nosí děti do nemocnice? Společnost Cupris Health vyvinula přílohu pro iPhone, která vám umožní provést ušní zkoušku bez opuštění domova. Otoskop s klinickou kvalitou se zapojí do konektoru pro sluchátka a pořizuje snímky s vysokým rozlišením uvnitř ucha. Cuprisova aplikace poté diagnostikuje problém. Představte si, kolik půlnočních výletů na pohotovost by tato aplikace mohla ušetřit rodiče?

Existuje příloha za 349 $, která promění váš smartphone na klinický stetoskop. Může monitorovat vitální funkce pro včasné zjištění srdečních a plicních problémů. Ukázalo se, že zařízení Eko jsou při detekci srdečních problémů výrazně přesnější než lidští lékaři.

 

 • Chytré telefony narušují způsob a místo přístupu ke zdravotní péči .

Přemýšlejte o tom takto ... pamatujete si, když jste museli zavolat cestovní kancelář, abyste si rezervovali let? Nyní to můžete udělat sami pomocí aplikace.

Podobná transformace probíhá i v medicíně. Nosíte v kapse odborného lékaře - takového, který může provádět laboratorní testy, což vám umožní přeskočit nemocniční účty. Pamatujte, že zdravotnictví je pouze v USA průmyslovým odvětvím 3,8 bilionů dolarů. Tato málo známá akcie od té doby vzrostla o 62%. Ale můj výzkum ukazuje, že je to jen začátek. Věřím, že tento malý disruptor by mohl v příštích letech rozdávat zisky 1 000% +, protože jeho technologie sledování očí si najde cestu k milionům smartphonů.

Tak...  A nyní vás určitě zajímá ta správná akcie... Asi vás trochu zklamu, jsem velmi rychlý a předčasný... Jsem rychlejší než burza... Tento přístroj vynalezla soukromá společnost BUTTERFLY NETWORKS, která se na burze zatím neobchoduje... Ale...

Společnost Butterfly Network bude uvedena na NYSE sloučením se společností Longview Acquisition Corp.

 

Tak, nyní je třeba to jen pohlídat...

Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Při čtení jsem si vzpomněl na Theranos :)

  +1
 • Nebylo sloučení náhodou oznámeno 19.11,2020 ? Ten den $LGVW začala pěkně růst. K dnešku již přes 100%.

  +1
 • @Stan1000 Pokud má dojít k uvedení Butterfly Network sloučením s Longview Acquistion Corp. ($LGVW), dává smysl koupit již nyní akcie této společnosti nebo je to zcela chybná úvaha? Děkuji.

  +1
 • Výborné informace, teď jen nezaspat dobu. :)

  Očekává se, že podniková kombinace bude dokončena do konce prvního čtvrtletí roku 2021 a kombinovaná společnost bude uvedena na NYSE pod symbolem „BFLY"

  +1
 • Kdybych věděl,  kde si "to" pohlídat,  udělám :-) ... Ale určitě  se dočkáme této informace od Vás. Děkuji předem.

  +1
 • Váš článek mě počátkem ledna pěkně navnadil. Vzpomněl jsem si na něj teď a vidím, že už se dá koupit. Společnost již byla od 16.2. uvedena pod tickerem BFLY. Tak jdeme do nich nebo ještě ne @Stan1000 ?

  0
  • Zatím je cena příznivá, ale trochu nestálá, záleží na vás...

   0
  • @Stan1000 Zařadil byste ji mezi Top 10, do kterých byste chtěl Vy při této ceně a vývoji investovat nebo si to ještě nezaslouží?

   0
  • To se velmi těžko srovnává, kriteria hodnocení akcií jsou různá. Je to jedna ze zajímavých investičních možností, bude záležet přímo na společnosti, zda se dokáže globálně prosadit...

   0