Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.01.2021 3 minuty čtení

To nejlepší z mého portfolia

Na přání mnoha z vás zveřejním tedy svých 10 nejlepších akcií a 3 ETF...

Protože jsem neustále a neustále bombardován soukromými dotazy, jak vypadá mé portfolio a mně se rozhodně nechce vypisovat kolem 85 položek, sdělím vám svých 10 nejlepších akcií a 3 nejlepší ETF (výnosy jsou závislé na tom, kdy byly akcie a ETF zakoupeny...):

ETF:

1. iShares Global Clean Energy UCITS ETF dis - nárůst + 89,36 %

2. iShares Automation & Robotics UCITS ETF - nárůst + 32,85 %

3. iShares Core MSCI World UCITS ETF - nárůst + 30,17 %

Existují nepochybně i výkonnější ETF, ale já se ETF moc nevěnuji, soustředím se na akcie..

 

AKCIE:

          Společnost …

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +64
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Kdo byl trpělivým a "nebombardoval Vás", sice se dočkal... :-)  ALE, pokud by si všichni "čekatelé" na vaše akutální portfolio průběžně studovali Vaše články/výhledy 2021, dočetli by se mnohem více. Stálo by je čas. Nicméně, každý z nás "nováčků" by si měl průběžně "jednotlivé tituly" i sám analyzovat (jak vždy doporučejete). Kdokoliv Vás bude jen "slepě kopírovat", nic se totiž nenaučí. A to je, domnívám se, hlavní smysl Vaší činnosti - naučit nás (jestli jsem Vás od počátku správně pochopil). Děkuji za sebe i ostatní.

  +21
 • Nechci kopírovat, ale občas zajímavé typy využiji. Ale mě zajímá spíše jaká má Stanislav cíl. Jak dlouho plánuje akcie mít. Zda dokupuje nebo se jedná o jednorázové nákupy. Co rozhodne o prodeji. Podle počtu akcií to je náročné na sledování a dělání pravidelných analýz. Je to takové akciové ZOO :-) Od všeho něco. Každopádně si nevzpomínám, že by někdo měl takový rozsah a tak zajímavé články. Za sebe veliké díky Stanislave. Za to, že obětujete čas a máte chuť se s ostatními podělit. To už se dneska jen tak nevidí.

  +14
  • Tak já vám tedy odpovím. Jsem již finančně nezávislý, takže investováním na burze se víceméně bavím. Nejde mi o maximální zisk - to bych investoval jinak. Jde mi spíš o "sportovní investování" - hledání nových výzev, nacházení nových a nových ziskových společností, také samozřejmě o budování pasivního příjmu (jednou pro dceru). Mám radost, když správně načasuji nákup - poslední dobou se mi to daří (viz JAGX, MARA, DDD, SSYS)... Zajímají mne čistě sportovně vydělaná procenta.... Chtěl bych také být každým rokem lepší...  Ne až tak pro peníze, i když mi burza třeba loni vydělala přes milion Kč nerozděleného zisku. Kdyby mi šlo pouze o peníze, nekupoval bych akcie za 0,5 USD - tam ani při 1000 % nevyděláte tolik co mi přinesou jinde samotné dividendy...  A mám rád pestré portfolio - nejen růstové akcie, ale i příjmové, sem tam si dopřeji i nějaké ETF...

   +22
  • @Stan1000 Děkuji Stanislave. Asi nebudete věřit, ale přesně takovou odpověď jsem čekal. Jsem tady sice krátce a moc toho jsem ještě nepřečetl, ale z vašich článků, diskuzí a čtení mezi mi právě vyplynulo, že vás to velmi baví a že primárně vám nejde o zisk  (ten samozřejmě potěší vždy a každého), ale největší radost a potěšení máte z toho, že jste se správně analyzoval firmu a trefil se navíc do správného času nákupu. Proto ten záběr, tolik akcií a nákup po menších objemech. Proto mě to právě zajímá a ptám se. Děkuji.

   0
 • Ja investoval pul portfolia dle vasich článků. Po mesici mne mrzi, ze jsem neinvetsoval mnohem vice. Ale 'kdyby' v investovani nema zadnou hodnotu. Každopádně velke diky.

  +3
  • Kdybych byl počítačově technicky zdatný (což nejsem), založil bych na Warengu nějaký "miniklub studentů - čtenářů" p. Sochy, kam bychom soustředili své dotazy a postřehy, aby nebyl bombardován ze všech stran - tím více času by věnoval relaxaci a tím pádem i víc času i nám.... Co myslíte, šlo by to?

   +2
  • @ludekKucera1 Tak o to celkem nejde, času mám dost a rád každému odpovím nebo sdělím svůj amatérský názor. Přeji investiční úspěchy každému.

   +7
  • Můžu se Vás zeptat, pane kolego, přes jakého brokera investujete, prosím? Pan Socha zejména přes Lynx, ale tam je nyní limit min. 100.000 vklad. Děkuji.

   0
  • @ludekKucera1 no ja sem takovej zacatecnik. Predtim jen podilove fondy. Zacal jsem na Revolutu. Tam je podle me vyhoda kurzu za dolar a moznost nakoupit zlomkove akcie. Detem jsem zalozil Portu a tam jsem koupil nejake ETF co me zaujaly. A jeste mam Xtb asi mesic. Cekal jsem trochu vic. Etf tam neni mnoho a skoro zadny co tady doporucuje prave pan Socha.

   0
  • Revolut mám přesně jako Vy. Stejně tak Portu. :-)  Právě jsem jim psal chatem dotaz, jaké mi mohou nabídnout "sólo" ETF mimo jejich strategií. Pokud se něco dozvím, napíši Vám. Ale pusťte si videa z Investiční brambory (zaměřeno na ETF). Tam doporučuje mentor Degiro, které má sám. Nicméně všechna jeho videa stojí za to.  https://warengo.com/@investicnibrambora . Uvidíme, buďto zkusím na akcie Degiro anebo přes Revolut si časem (asi) vydělat a založit pak LYNX... :-).

   0
  • @ludekKucera1 Lynx vypada dobre. Jen uz jsem tu od dvou lidi cetl, ze cekaji několik mesicu na schvaleni uctu a stale nic. Tak nevim.

   -1
  • Normálně to trvá pár dní, ale nyní kvůli Brexitu se přesouvají evropské účty Interactive Brokers z Británie do jiných zemí EU, tak to trvá déle... Nejdříve musí převést stávající účty...

   +1
  • @Stan1000 Konkrétně Interactive Brokers i nové účty registrují bez omezení (alespoň u mne to tak bylo). Před koncem roku jen zaslali e-mail o převedení účtu kvůli Brexitu.

   0
  • @Nyvlt1983 Na XTB jsem našel evropské varianty všech 3 ETF, které výše pan Socha zmiňuje. Jinak ale souhlasím, že obecně je to tam s ETF docela bída a není tam dostupná ani řada akcií, které se zde probírají.

   0
  • @ludekKucera1 Z Revolutu jsem své (spíše malé) investice ještě před koncem roku zcela stáhl kvůli Brexitu. Zejména poté, co jsem četl na zahraničních fórech různé strašidelné historky o zablokovaných účtech apod. Pro drobné investice "na hraní" je to ale asi pořád OK. Osobně nyní Revolut používám hlavně jako výhodný způsob pro konverzi CZK/EUR nebo CZK/USD.

   +1
  • @jiriSedlak  Ale účty LYNX nejsou vlastněné přímo IB, i když se jedná o stejnou platformu, proces je složitější.

   +1
  • @jiriSedlak S tím Revolutem nestrašte :-) slyšel jsem jen o zablokovaných účtech na 90 dní za porušení pravidel, což je docela dost. Jak jsem právě přešel k XTB tak mě překvapilo, že ihned po nákupu ETF nebo akcií, se mi hned ukáže 1,29 až 2,3 % mínus. A to jsem se dočetl, že se strhává pouze 0,5 % za převod z CZK na USD. Ale jak řikám, jsem v tom pár měsíců. Tak úplně nevím

   0
  • @Nyvlt1983 Nevybavuji si přesně, jak dlouho těm lidem blok účtu trval, ale asi jak píšete. Přesto je nepříjemné, pokud se něco takového stane, když člověk nic "neprovedl". Já se tedy nikdy nepohyboval v nějakých vysokých sumách (max. pár set dolarů), takže jsem zůstal asi pod radarem :). Co se týká mínusu po nákupu na XTB, tak to je normální (spread), nejedná se o poplatek za nákup. Jelikož Revolut očividně máte, doporučuji používat kombinaci Revolut + PayPal, abyste se vyhnul poplatku za převod měny popř. převádět bankovním převodem z účtu vedeném v EUR (např. u Air Bank).

   +1
  • @jiriSedlak . Ty euro a USD účty jsem si založil, ale nakonec jsem se v tom tak plácal, že jsem tam nechal CZK účet. Uvidíme jak to pujde. díky

   0
  • @Nyvlt1983 Celkem nic složitého na tom není, jen to teď nově trochu změnili/přejmenovali. Dříve se to řešilo přes "exchange", nyní přes "buy". Poté stačí vybrat zdrojovou měnu a konečnou měnu, převod je okamžitý. Propojení Revolut s PayPal je velmi jednoduché. Jen pozor při následném převodu na XTB, kdy při zvolení Revolut karty nativní měna může být nastavena na GBP a je nutné překliknout na EUR. Trochu složitější může být odeslání z Revolutu na vlastní bankovní účet, je nutné mít zcela správně vyplněné všechny údaje. V případě EUR je SEPA platba zdarma, v případě odeslání částky v USD již jde o SWIFT platbu a nějaký malý poplatek se bohužel platí.

   0
  • @jiriSedlak ok díky, příště vyzkouším

   0
  • @jiriSedlak na XTB mi řekli, že lze vkládat přímo z Revolutu, potíž je v tom, že vybírat na Revolut nejde a muselo by se to posílat na váš účet u banky (jak pak vycházejí poplatky jsem zatím nezkoumal), každopádně to není moc komfortní. Pokud jde o ten mínus hned po nákupu, tak je tak vysoký proto, že už vám to automaticky počítá cenu zpět v CZK, čili 0,5 procenta tam a 0,5 procenta zpět. Bohužel nejde vybírat na USD účet. Pokládám to za velkou nevýhodu, protože pokud byste chtěl něco odprodat a nakoupit něco jiného, tak tratíte stále zbytečně na převodu. Sám jsem ve frontě na otevření účtu u Lynx (Interactive Brokers sice výhodnější, ale když se cokoli stane, musíte být zdatný v angličtině).

   0
  • @pavelLabradorrr i zpětně, jasny tak uz tonchapu. Vidite, to mi nikdo nevysvětlil ani primo z xtb. V češtině :) diky

   0
  • @Nyvlt1983 Taky je potřeba počítat s tím, že teď dolar docela oslaboval, takže i když vám to půjde nahoru, můžete ztrácet na kurzu

   +1
  • @pavelLabradorrr Dobrý den Pavle, nevíte, jak je to s hotnotou obchodu na XTB? Momentálně obchoduji pouze na Revolut, abych si ošahal trh s akciemi, jak to funguje atd. U XTB na demo účtu, jsem zkoušel investovat třeba do 1 akcie Nikola a vyskočila na mě hláška, že nejmenší možný obchod je v hodnotě 50$. Víte o tom něco? Abych měl správně diverzifikované portfolio, tak bych chtěl nakupovat firmy po jednotlivých akciích. (hlavně ty malé). Díky za odpověď

   0
  • @pivis15 Na XTB je minimální hodnota nákupu 100USD. A bohužel nelze nakupovat zlomky akcií.

   0
  • Taky čekám víc jak měsíc + včera jsem dostal mial, že to nejde a neví kdy to půjde... Odpověď "co nejdřív" neberu jako že něco ví :)

   0
  • @mrazjan Já se jich na výhled, jestli počítají týdny, měsíce, roky, ptal tak před měsícem a nejdřív odepsali všechno to, co píšou na stránkách a na to co jsem se ptal vůbec. Tak jsem se s tím nespokojil a druhá odpověď byla, že vůbec netuší. Upřímně nevím, co si o tom mám myslet, že se to řeší takhle na poslední chvíli. Např. Revolut provedl migraci už dávno a bez problému. Lynx sám za to asi nemůže, je závislej na Interactive Brokers, ale stejně. Tak trochu asi počkám do konce měsíce (co vím, tak do konce ledna by to měli stihnout, protože tam je nějaké ochranné období a pak by jejich klienti mohli mít problém s obchodováním) a kdyžtak půjdu jinam. Zatím mám XTB, abych něco kdyžtak nepropásl, ale bohužel tam toho nemají moc na výběr. Často to, co se mi líbí tam nenajdu.

   0
  • @pavelLabradorrr Z Revolutu lze skutečně na XTB vkládat, nicméně až poté, co učiníte první vklad z registrovaného bankovního účtu. Účet u XTB mám veden v EUR, zatím jsem nic nevybíral. Plánuji si zaregistrovat k výběru bankovní účet u Air Bank vedený v EUR, tak počítám, že převod prostředků ven z XTB bude bez problémů. Interactive Brokers je opravdu přístupnější než Lynx, minimální vklad je tuším 100EUR. Nicméně ačkoliv je výběr akcií nepochybně širší než na XTB, taktéž nelze nakupovat zde uváděná americká ETF (byť je systém vidí). Nezbývá, než použít např. Firstrade nebo jiného US brokera.

   0
  • @jiriSedlak To nevím, ale asi je to logický, že první vklad musí být z toho účtu, chtějí mít propojení s hlavním účtem, jinam nejde vybírat... Revolut nepovažují za banku, přitom s PayPalem problém nemají. Já jsem zatím na českém účtu, přišlo mi to, že bych se poplatkům nevyhnul tak jako tak... a hlavně té konverzi. Proto jsem chtěl Lynx. Nepočítá ji v procentech. Já si naopak myslím, že u Interactive Brokers je první vklad vyšší, ale možná je to už jinak. Pokud jde o ETF, tak co já vím, tak všechna co znám, měla vždy kopii s domicilem pro EU a problém s obchodováním nebyl. Naopak, co jsem tak slyšel, tak se ty americké verze nevyplatí kvůli možným vysokým daním (např. dědická). Ale nejsem takový znalec.

   0
 • Jde vidět, že máte opravdu široké spektrum oblastí. Kéž bych se na to taky někdy dostal. Můžu se zeptat jak to je s daněmi z dividend, které chodí každý měsíc?

  0
  • Jisté je, že daně platíte jednou ročně. Daňová tématika je hodně složitá, popisoval ji tu pan Minář. Doporučuji se raději obrátit na svého daňového poradce....

   0
  • České dividendy se sráží srážkovou daní a nikde se už neuvádí. Všechny zahraniční dividendy je nutno uvést jako příjem ze zahraničí a danit dle par.8 a postupovat dle smluv o zamezení dvojího zdanění pro daný stát. Je tam osvobozený příjem do 6 tis Kč , pokud máš příjmy ze zaměstnání. Jinak doporučuji daň.poradce.

   0
 • Dobrý den, pane Socha, chtěl bych se zeptat jak je to s nakupováním ETF z Evropy. Dočetl jsem se, že americká ETF z Evropy koupit nejdou. Jak to řešíte vy? Díky za odpověď:)

  0
 • Tak Jaguar dneska +44%, za měsíc + 1000 %. Kde to má hranice :-)

  0
  • A nakoupil jste včas? Já mám + 423%...

   0
  • @Stan1000 Já o ní vím od té doby, co jste napsal článek. Tak ji jen pozoruji :-) Jsem tady pár dní, tak postupně louskám vaše a jiné články a uvidíme co mě zaujme. Námětů je hodně, ale všechno člověk nemůže mít :-) Gratuluji. To je radost vidět taková %. Já jsem  spíše takový flákací investor.  Nějak jsem ztratil motivaci a zlenivěl jsem. Pravdou je, že loňský rok je z hlediska dosažných výnosů (stovky až 1000 %) neuvěřitelný. Člověk na to kouká s otevřenou pusou. A připadám si jako v Matrixu. Pořád si říkám zda je to adekvátní nebo jen šílená hra. Myslím teď ty opravdu neskutečné pohyby nahoru. Za den 20-50 %. Uvidíme co nám přinese nastávající rok.

   0
  • Tak především zůstaňte oběma nohami na zemi.  Snažte se dosáhnout ročního výnosu +10%. To už je úspěch. Ano občas se povede velký obchod. Po pravdě ani já nevím přesně, proč jsem si JAGX koupil - v té době se mi to jevilo jako dobrý nápad - akcie byla extrémně levná, nic moc jsem neriskoval,  a společnost testovala léky v pokročilém stádiu - čili blízko schválení, což by mělo přinést nárůst ceny, a to se i stalo. Ale takových obchodů bude vždy hodně málo. Pracujte trpělivě, přemýšlejte, proč akcii kupujete , zda kvůli slušným dividendám porážejícím inflaci, nebo pro růst. Trefit Jackpot je trochu otázkou i štěstí. Ale rozhodující práci musíte odpracovat na svém portfoliu, na zázraky nespoléhejte.. A nemůžete mít všechno... Já bych nejraději nakoupil dalších 100 akcií, ale tolik volných investičních prostředků nemám ani já... Čili nemůžeme mít všechno, nemůžeme vždy naskočit ve správný moment... Ale nejen Alláh je velký, i burza je velká a vždy se dají najít výhodné investiční příležitosti... I když burza klesá...

   +7
  • @Stan1000 Stanislave, na burze jsem už pár let. Takže z tohoto pohledu jsem naprosto v pohodě. Ono platí i takové heslo, někdy je nejlepší nedělat nic :-) Jaguar 55 %, ale má to i šílené objemy 215 000 000. Apple má "jen" něco přes 70 mi. Já tak spíše filozofuji nad tím celým rokem. Mě se zatím reálně povedlo 95 %. Pro mě je zisk pouze to co zrealizuji. Do té doby je to jen číslo. Takže vše beru s pokorou a vím, že to není perpetum mobile. Svůj první cíl jsem víceméně splnil a druhý jestli bude za 5 let nebo 10 pro mě není zásadní. Já spíše občas potřebuji nakopnout. Vystoupit z té své pohodlné zóny. Času mám hodně, ale výsledky by mohli být lepší. Často si něco najdu co se mi líbí a mohl bych koupit, no a tak čučím, nekoupím a pak čučím ještě více :-)  Plná hlava nápadů a věcí :-)

   +1
  • @Stan1000 Myslíte, že akcie JAGX je za cenu 2.8 USD vhodná k dlouhodobé investici?

   0
  • @jiriHornek JAGX se stále pohybuje v oblasti růstu, čeká na schválení svého rostlinného léku na průjmová onemocnění. Po jeho schválení FDA (Federal Drug Association) zcela jistě cena akcie ještě povyroste... Lék půjde do výroby a začne vydělávat...

   0
  • @Stan1000 Děkuji.

   0
 • To já jsem ukázkou člověka co je přesně na opačné straně, informace o nichž si myslím, že jsou pozitivní mají přesně opačný dopad :) už mi zkrachovaly čtyři firmy :), ale víte co nevzdávám to :) investuji jen tolik, abych i nadále mohl spokojeně žít. Prostě je to tak, když někdo vydělá, někdo musí prodělat. :)

  0
  • To mne mrzí... Ale řeknu vám toto:  Než jsem začal investovat na burze, celý poctivý rok jsem ji studoval - nanečisto... Prošel jsem všech 500 akcií S+P 500, absolvoval jsem i kurz na akcie... Souvislosti, parametry akcií, trhy obecně... Ne proto, že bych se bál přijít o peníze, ale proč o ně přicházet jen z neznalosti? Dobrá příprava je důležitá...

   +5
  • @Stan1000 Asi jsem přípravě nedal dostatek času, ale možná to znáte, když na tom demo účtu to tak krásně rostlo :) Ale se skutečnými penězi to je pak trochu jiné. :)

   0
  • A mám ještě jednu radu... Ať vypadá investice sebelépe, držte se na uzdě, nebuďte nenasytný, nesázejte vše co máte, raději riziko rozdělujte jako já do více druhů akcií. Jinak vás může jedna hrubá chyba (a ani ji nemusíte zavinit vy - může to být třeba neočekávaný Covid, stávka ve firmě, požár fabriky...) o všechny peníze... Budete-li místo do jedné akcie investovat třeba do 10, pokud jedna zkrachuje, ostatní vám budou vydělávat dále... Riziko ztráty tedy omezíte na desetinu...

   +1
  • a nezapomeňte i na sektorovou diverzifikaci - cyklické a defenzivní tituly🙂

   0
  • @libordivis Tak to je samozřejmé...

   0
  • @libordivis Děkuji za informace, už tak nějak jsem našel svoji strategii a té se držím :)

   0
  • @Stan1000  Omlouvám se, nemám jinou možnost, jak Vám napsat, než vložit text do některého z vláken... ale dnes bylo zveřejněno - viz. níže. Pokud jste nečetl, jsem rád, že mohu přispět alespoň informací pro Vaše případné analýzy: https://www.investicniweb.cz/investice/akcie/morningstar-33-podhodnocenych-akcii-na-prahu-roku-2021

   0
  • @ludekKucera1 Ano děkuji za info.

   0
 • Z trochu jiného soudku - odkud čerpáte informace? Respektive nepředpokládám, že procházíte analyticky jednu akcii za druhou, ale někde začínáte :)

  0
  • Z USA...některé si i platím - vyplatí se to... Denně mi chodí více jak 100 zpráv...

   0
  • @Stan1000 A na to taky budete dělat článek? :)

   0
  • Ale možná se budete divit, ale podrobil jsem před půl rokem vlastnímu rozboru všech 500 akcii z indexu S+P 500....

   0
  • Ne, informace si může každý obstarat sám, ostatně sem dávám dostatek zajímavých tipů... Mnohé z nich slaví velký úspěch - viz MARA - během týdne +98%, DDD - během týdne +75%... Ale jsou to jen mé názory, nejsou to přímá investiční doporučení. Každý si musí svou investici prověřit sám a investovat podle sebe, jsou to vaše peníze... Ne abyste mne pak všichni kamenovali, pokud mé některé tipy nevyjdou...

   +6
  • @Stan1000 Chápu, já to nemyslel ve smyslu "kupte XY", ale spíš tyhle zdroje jsou dobré kde sledovat zprávy/info - například nějaké webové portály, stránky atp

   0
  • To je trochu složitější, nerad bych způsobil mezi investory paniku nebo naopak nepřiměřená očekávání, protože kdo se v tom nevyzná, lehce naběhne na spoustu falešných reklam, které zisky nepřinesou. A i analytické společnosti se často mýlí - sám je využívám především k nalézání zajímavých investičních možností, ale konečné rozhodnutí je stejně na mně - já si musím příslušnou firmu vyhodnotit podle vlastních kritérií, trendů, výhledů do budoucna. Jsou i obory, kterým se vyhýbám - jsem více technologický investor. Ze stovek zpráv, které během dne přečtu, je použitelných sotva 5%. A to nejsem žádný investiční profesionální specialista - jsem obyčejný důchodce...

   +1
  • @Stan1000 Nebojte, myslím, že jsem Vás pochopil od počátku velmi dobře, co do Warenga píšete a myslím, že i ostatní (před čtvrt hodinou jsem shora k tomu psal svůj postřeh). Děkujeme moc...

   0
  • @MilanTroscak Myslíte že Jaguar Health ještě poroste? Nebo je na nákup už pozdě?

   0
  • @MilanTroscak Máte naprostou pravdu... U všech biotechnologických akcií je dobré je nakupovat za směšné ceny, ale ne nahodile - je třeba se dívat, jak jsou daleko z výzkumem, zda už mají schválené některé léky nebo v jaké části schvalovacího procesu se nacházejí léky, které vyvíjí... Já mám k dnešnímu dni na JAGX +215%...

   +1
  • @Lukefer Podle mne pozdě rozhodně není, stále i při tak velkých procentech nárůstu je akcie velmi levná s velkým potenciálem růstu až někam k 7 USD... Nebude to ale hned...

   +1
  • 0
  • @ludekKucera1 Rozhovor vcelku zajímavý. Ale je třeba především říci, že pan Tomas Michálek je jiným typem investora. On investuje velmi málo (nemyslím co do objemu, to ani nevím, ale co do četnosti - třeba jen 2x ročně), ale spoléhá na velký růst v řádu let. Já se investováním především bavím, proto investuji každý měsíc, baví mne vyhledávat nové zajímavé investiční příležitosti s možností minimálně 15% růstu, spíše ale mířím na 30% růst a více. Mám ale v portfoliu i společnosti s výnosem přes 100%, ba i  přes 300%. Kromě toho buduji neustále pasivní příjem (zajímají mne dividendy nad 7%), takže u mne v portfoliu je stále živo. Ale jinak se s ním celkem v základních věcech shoduji - nevlastním ani jsem nikdy nevlastnil žádnou leteckou společnost, žádný cestovní ruch, žádnou banku, dokonce i FAANG jsem téměř rozprodal (zbyl mi už jen APPLE), a uvažuji i o prodeji BABY i se ztrátou a raději peníze investovat jinam. Nikdy jsem ani nevlastnil a netoužil po akciích Tesly. Jsem po nejvíce technologickým investorem, investuji do polovodičů telekomunikací, solární a čisté energie a do výroby, ojediněle i jinam (např. ETSY), neinvestuji do restaurací a služeb. Občas investuji i do biotechnologií, surovin (lithium, zlato, měď a zvažuji i železnou rudu) a do fintech. Co se týče dluhopisů, zde s ním také souhlasím - donedávna jsem vlastnil 3 dluhopisy, jeden mi v prosinci už vyplatili, druhý vyplatí v červnu, třetí ještě chvíli poběží. Další nakupovat nebudu. Že během dvou let stoupnou úrokové sazby nejen v USA, to je celkem jasné.

   +1
  • @Stan1000  Proto, co jste nyní, ale i v minulosti o způsobu Vašeho investování a myšlení  na Warengu napsal, jste "můj člověk". Jsem sice na začátku, do penze chci odejít už za 5 let (60) a 'bavit" se pak investicemi jako Vy. Bez rozdílu, Jen mějte s námi " bažanty" trpělivost, prosím.

   +1
  • @Stan1000 Stanislave, bylo by možné napsat článek na téma "Možné extra růstové akcie 2021". Myslím tím co by podle vás mohlo mít růst ne 20-30 %, ale více jak 100 % nebo stovky %. Něco jako loni spousty firem ( MARA, Jaguar atd). Nejde mi teď o  zázračné zbohatnutí, ale spíše o to sportovní investování. Jak jsme se bavili. Ideálně kdyby jste to spojil s nějakým základním postupem jak to hledáte. V nějakých krocích. Děkuji moc.

   0
  • @Inev Tak takovou předpověď bych si nedovolil tipovat. Ale obecně se takových zhodnocení dosahuje v biotechnologiích (když se trefíte), v kryptoměnách (když se trefíte). Tipovat růst přes 100% považuji téměř za nemožné - to už není jen o měřitelné výkonnosti trhu, ale i o supertrendech, jak moc budou investoři bláznit. Já jsem více technologickým investorem, takže uhodnout rozumně růstovou společnost lze, ale ani superfirmy jako ADBE, NVDA a jiné nerostou ve stovkách procent... Můžete ale riskovat a kalkulovat - najděte si biotechnologickou akcii do 3 USD, podívejte se na ní, na fundamenty, jak jsou daleko z výzkumem, zda jim bude schválen nějaký preparát - tam pak je šance na výrazně vyšší zhodnocení i v řádu 100%, já takto investoval do JAGX (i kdyby to nevyšlo, ztráta by byla minimální...). A dnes mám na JAGX přes 400%...

   0
  • @Stan1000 dobrý deň, vaše články sú parádne a ďakujem za ne. Chcela by som sa vás spýtať, či ešte stále držíte JAGX? Neviem aký si mám momentálne spraviť na nich názor lebo som si myslela, že sú na dobrej ceste a mám ich v hľadáčiku zainvestovania do nich. Aký je váš názor, ak sa smiem spýtať? Ďakujem krásne

   0
  • @IvanaRiska Dobrý den, ano stále JAGX držím, je to pro mne celkem nepodstatná akcie, spíš taková sportovní... Ale pořád na ní mám +192%.... Držím je proto, že se stále čeká, až jim schválí nový lék na průjmová onemocnění...  Pak ještě jistě povyroste...

   +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím