07.01.2021 5 minut čtení

Top trendy v kryptoměnách, které se vyplatí sledovat v roce 2021

Pojďme se podívat, jaké trendy v oblasti kryptoměn se vyplatí letos pozorně sledovat.

Nové typy kryptoměn

Pamatujete si rok 2017 a jeho ICO šílenství? ICO dokázalo pobláznit spoustu lidí a často to byl podvod, ale dostali jsme také mnoho velmi působivých projektů, jako je Ethereum. I nadále vznikají nové generace a druhy kryptoměn, které budou zase o krok dál. Něco, co začalo jako ICO, nám nyní nabízí obrovské příležitosti. Naše kryptoměna PlatonCoin je také založena na Ethereu.

Bitcoin - Digitální zlato

Uplynulý rok byl velmi náročný také pro Bitcoin. Bitcoin však ukázal, že se může velmi rychle zotavit, a to i v neočekávaných situacích, a učinit z těchto situací výhodu. Centrální měnový systém umožňuje tisknout nekonečné množství peněz, což se v budoucnu nemusí vyplatit. Bitcoin má pouze omezenou zásobu 21 milionů mincí. Stojí za to sledovat trendy a novinky v Bitcoinu, přezdívanému právem digitální zlato. 

DeFi - nové možnosti růstu

DeFi neboli decentralizovaný finanční systém byl jedním z nejrychleji rostoucích trendů v loňském roce a v roce 2021 se bude určitě dále vyvíjet. Nové trendy v DeFi rozhodně stojí za to sledovat nejen příští rok, ale i v následujících letech.

Stablecoiny stále rostou

Každý, kdo sleduje novinky v oblasti kryptoměn, si jistě všiml, že stablecoiny zažívají neuvěřitelný boom. Stablecoiny rozhodně mají co nabídnout a ukázat, takže se vyplatí sledovat je jako trend v příštích letech.

Kryptoúvěry

Začátek poskytování úvěrů v kryptoměnách přinesl na trh větší likviditu a zejména dlouhodobou stabilitu. Současně došlo k podpoře nových aplikací, jejich vývoji do stabilní podoby a vyšším požadavkům na zabezpečení transakcí. Je proto rozhodně dobré podporovat kryptoúvěry a v budoucnu tento trend sledovat.

Kryptoaktiva

Každé finanční aktivum, které si dnes dokážete představit, bude jednoho dne spojeno s kryptoměnami a decentralizovaným finančním systémem. Stane se to dříve nebo později. Určitě bude zajímavé sledovat akcie na blockchainu v reálném čase a obchodovat s nimi během několika sekund, stejně jako kryptoměny, nebo být schopen převést velké množství peněz téměř okamžitě do jiné části světa a za velmi nízký poplatek. Mnoho lidí se o tento trend zajímá a doporučujeme vám, abyste jej sledovali i v následujících letech.

Infrastruktura a obchodování

Infrastruktura je ve světě kryptoměn velmi důležitá věc. Bez ní by nebylo možné obchodovat s kryptoměnami. Existují kryptoburzy, které mohou zprostředkovat prodej, nákup a také vytvořit peněženku, kde můžete své kryptoměny ukládat. Hlavní věcí je skutečnost, že kryptoburza ovlivňuje všechny uživatele, kteří se setkali nebo setkávají s kryptoměnami. Manipulace s kryptoměnami na kryptoměnách a krypto peněženkách je však mnohem snazší než přesouvat peníze z jedné banky do druhé, i když se banky snaží držet krok. Vzhledem k rychlosti, s jakou se kryptoměny vyvíjejí, se kryptoměny a poskytovatelé peněženek budou vyvíjet stejným způsobem, takže je dobré sledovat tento trend a sledovat jej i v následujících letech.

Nezaměnitelné tokeny (NFT)

NFT je v současné době velmi rozšířený pojem. Dříve se sbíraly karty Magic The Gathering nebo Pokémon, dnes se sbírá NFT. Jedná se o tokeny se skutečnou hodnotou, kde se hodnota může vyšplhat na velmi vysoké částky, protože stejný token již nemusí být k dispozici. NFT je branou do světa virtuálních her a digitálního umění, kde každé umělecké dílo bude mít svou vlastní hodnotu vyjádřenou prostřednictvím NFT. Chcete si koupit sběratelskou kartu? Žádný problém, NFT vám ji poskytne. Tento trend se bude i nadále rozvíjet a rozhodně stojí za to ho sledovat.

Bude se dít více věcí

Kromě pozitivních trendů existují i jiné ne tak pozitivní trendy. Mezi ně patří rostoucí pokusy vlád kontrolovat a regulovat kryptoměny škodlivým způsobem, skutečnost, že některé autoritářské země se pokoušejí kryptoměny zakázat, opakované pokusy o cenzuru kryptoměn na velkých sociálních médiích, státem kontrolované digitální měny (CBDC), které se mohou pokusit nahradit decentralizované finance a další.

Závěr

Rozhodně není dobré usnout na vavřínech a nechat vše tak, jak je teď, jen proto, že to funguje. Obor kryptoměn je jedním z nejrychleji se měnících a rozvíjejících se oborů a to, co fungovalo dnes, může být zítra zastaralé, takže je potřeba pečlivě sledovat, co se děje. Ale to platí nejen pro jednotlivce, ale i pro společnosti, to je důvod, proč Platon Finance bude i v příštím roce a budoucnosti i nadále inovovat a přinášet vám nejnovější technologická řešení.

Zdroj: messari.io

#trendy #2021 #kryptomena #kryptomeny #investovani #PLTC #PlatonFinance

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.