Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.01.2021 6 minut čtení

Jak koupit bitcoin

Jak a kde koupit bitcoin? Kde je to nejvýhodnější, kde nejjednodušší? Kde se dá i získat něco navíc?

Každý týden píši email pro investory. Pokud pro vás má tento newsletter přidanou hodnotu, nebo byste se chtěli dozvědět něco nejen o investování, zaregistrujte se k jeho odběru. Emaily chodí každou středu, pokud email nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Pokud máte dotaz, stačí odpovědět na tento email, nebo zanechat komentář.

Článek původně vyšel na mém blogu, kde se můžete i přihlásit k odběru.

Série o Bitcoinu (#BTC)

#2: Rozbor mýtů o Bitcoinu

#3: Jak koupit bitcoin

#4: Kde uložit bitcoin

#8: Vlastnosti dobrých peněz

#15: Crypto.com zavádí českou korunu

#16: BlockFi časově omezený bonus $250

#17: Ethereum není o moc jiný než fiat

#20: Jak na směnárnu Kraken

#21: Jak na BlockFi

#22: Do čeho investuji na podzim 2020

#24: Proč jsem začal používat BlueWallet

#25: Otevřený dopis Ray Dalio re: Bitcoin

 

Nakoupit bitcoin lze více způsoby. Jako nejlepší způsob se jeví si první stanovit, co od toho očekáváte a následně, podle vašich požadavků, si vyberete z několika variant. Vyberte si, jestli chcete jednoduše automaticky nakupovat v pravidelných intervalech, nakupovat za koruny či chcete nakoupit a spořit s bitcoinem? Nebo snad chcete koupit nejlevněji, jak to jde? Pokud už víte, která možnost je pro vás ideální, přeskočte přímo na odpovídající kapitolu.

Nakupování v pravidelných automatických částkách - Coinbase

Coinbase je velmi známá a používaná směnárna. Umožňuje nastavit pravidelné automatické nákupy pomocí strhávání částky z karty. Je to bezpečná a jednoduchá směnárna, které se dá věřit. Je zde možnost nahrát peníze pomocí karty, nebo přes účet pomocí sepa platby. Poplatky jsou větší, ale jedná se o jednoduchý způsob, kde můžete využít automatické nákupy a tím pádem se již nemusíte o nic starat.

 

Tato možnost je vhodná spíše pro začínající bitcoináře, nebo pro investory, kteří mají zájem o pravidelné a bezpracné nákupy.

 

Nákup přímo za koruny - Coinmate

Pro ty, kteří chtějí nakupovat přímo za koruny pomocí standardního převodu z účtu na účet, je vhodná směnárna s českou podporou Coinmate. Pomocí prioritní platby můžete dostat prostředky rychle na účet. Směnit, za výhodný kurz oproti konkurenci.

 

Pro bezpečnost nakoupených bitcoinů je vhodné, je přesunout na bezpečné úložiště. Například hardwarovou peněženku ledger nebo cold card, ale o tom si napíšeme příště.

Nejbezpečnější a nejlevnější způsob - Kraken

Způsob, kterým nakupuji já je složitější, ale nejlevnější a nejbezpečnější. Nakupuji na směnárně Kraken, která patří mezi přední směnárny s nejdelší historií. Je považována za jednu z nejbezpečnějších a má vysokou likviditu. O službě Kraken jsem napsal samostatný článek (#20: Jak na směnárnu Kraken), kde je vysvětleno jak vytvořit účet, vložit eura, směnit za krypto, vybrat atd.

 

Na směnárně Kraken se dá nakupovat pouze za eura nebo dolary, proto je nejdříve nutné převést koruny na eura. K tomu používám službu Revolut, která má bezkonkurenčně nejlepší kurzy koruna/euro na trhu a navíc dostanete zdarma kartu. Poté eura převedu přes euro účet u Equa banky, která nemá žádné poplatky za převod sepa platby, na směnárnu Kraken.

Když mám na směnárně větší částku v bitcoinu, převedu ji najednou na bezpečnou peněženku, od které vlastním privátní klíče, ale o tom si napíšeme příště.

Nákup za účelem spoření v bitcoinech - BlockFi

Službu BlockFi můžete využít k nákupu bitcoinu nebo zde můžete bitcoiny převést. Jedná z hlavních funkci BlockFi je spoření. Bitcoiny, které zrovna nepotřebujete, zapůjčíte a jako odměnu dostane 6% ročně v bitcoinech. Tedy pokud byste na začátku roku nahráli na blockfi 0.1 bitcoinu na konci roku budete mít 0.106.

 

Jelikož na spořicím účtu v korunách je běžně nižší sazba než 1 % přijde mi 6 % v bitcoinu jako skvělá sazba.

Osobně tuto službu používám, mám tam přibližně polovinu hodnoty v bitcoinu co vlastním. Druhou mám bezpečné uloženou v peněžence, ke které vlastním privátní klíče.

Kromě spoření můžete službu využít také pro půjčku. Nahrajete hodnotu v bitcoinu, která bude použita jako zástava. A dostanete půjčku v dolarech.

Závěr

Možnosti jak koupit bitcoin je spoustu. Najděte si ten, který vám vyhovuje nejvíce. Kromě uvedených způsobů je možné nakoupit třeba přímo od jiných uživatelů například přes stránku localbitcoins.com.

Pokud se rozhodnete některou ze služeb využít, zaregistrujte se přes adresy uvedené na této stránce, získáte odměnu za registraci do začátku. Například při registraci na BlockFi dostanete $10 zdarma.

Pokud pro vás má tento newsletter má přidanou hodnotu, nebo byste se dozvědět něco víc o investování, zaregistrujte se k jeho odběru.

Subscribe now

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum. Nebo se obraťte na odborníky.

Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho sním budete sdílet.

Share Romanův Newsletter investorům

Služby, které používám

Na mém blogu také můžete zjistit jaké finanční služby využívám. Například jakou službu používám pro nákup bitcionu, jakou na utrácení bitcoinu přes visa kartu nebo na spoření s až 8%

O mně

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma.

Příspěvek

Pokud byste mě chtěli podpořit, můžete mi třeba za bitcoin koupit kafe. Lightning Network LNURL QR code pro darování libovolné částky:

LNURL podporováno: Blue Wallet, Wallet of Satoshi, Phoenix

Onchain adresa: bc1q5pwqneuucphjgqpqdsyfhlmlaz6cs9w24x3su4

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.