Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.01.2021 7 minut čtení

Videohry - možnosti investic

Domácí zábava v době covidové

Není žádným překvapením, že se odvětví videoher dařilo dobře během pandemie COVID-19 v roce 2020. Dálkový životní styl a sociální distancování, spolu s rostoucím počtem případů koronaviru denně, motivovaly lidi, aby zůstali doma, což z online hraní dělá jednu z nejlepších možností pro zábavu. Herní průmysl nejen uznal růstový potenciál, který tyto podmínky osvětlily, ale využil ho také uvedením nového hardwaru a konzolí. Se spuštěním nejnovějších verzí PlayStation a Xbox se odhaduje, že celkový herní průmysl v roce 2020 meziročně vzrostl o 9,3 % na 159,30 miliardy USD.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Výborný 👍

  Pro nás, pasivní investory, tu pak je opět možnost ETF. Já osobně držím ISIN IE00BYWQWR46. Tam jsou 3 z Vámi 4 zmíněných akciových titulů zahrnuty aktuálně v následujícím procentuálním zastoupení:

  $NTDOY 6,54%

  $ATVI 5,42%

  $TTWO 4,54%

   

  Je to ETF se širším zaměřením na eSport a gaming. Třeba se někomu bude také hodit.

  +10
  • Mám jej též, doporučuji.

   0
  • Souhlasím s VanEck ETF, také se na něj chystám. Navíc obsahuje i akcie Tencent, který vlastní Riot (LoL), část Epicu (Store + Fortnite), drží podíl v Blizzardu a Ubisoftu a navíc si drží i mobilní hry. Jen mě trochu trápí vyšší TER 0,55 oproti 0,18-0,22 co jedu běžně je to dvojnásobek. Nicméně jako hráč a velký fanoušek scény to asi kousnu :)

   0
  • @pavelSchroder Tohle je jen takové investorské klišé.... To jsou jen takové teoretické rady... Když investuji, dělám to pro peníze. Víc než TER mne tedy zajímá skutečná výnosnost akcií či ETF... Co budete mít raději - ETF s TER 0,2 a výnosem 10% nebo ETF s TER 0,65 a výnosem 15% ??? Zkuste si to spočítat...

   +2
  • @Stan1000 ano, to máte samozřejmě pravdu. Spíš jsem to uvedl jako jednu, pro někoho možná negativní věc, ale mě osobně to určitě neodradí.

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím