07.01.2021 1 minuta čtení

Podle sebe soudím tebe. Je to tak pane Trumpe?

Musím říct, že nějak moc politiku nesleduji, nicméně to co se děje teď v USA? Jakože cože?

Nejsem příznivcem pana Trumpa a nemůžu říct, že bych bych byl nějaký hlasitý odpůrce, ale to je nejspíš způsobeno tím že politiku sleduji jen do té míry, která je potřebná k tomu, co dělám a nikdy jsem se k politické situaci nevyjadřoval.

To, co mi ale cestou do kanceláře přišlo na mysl je jedno přísloví. 

Konkrétně "podle sebe soudím tebe".

Když pominu čtení článků na internetu, které mohou být nějakým způsobem zavádějící, nehledě na to, kdo je napsal, tak se stačí podívat na vyjádření pana Trumpa:

"Ukradli nám volby!"

"Získejte mi hlasy! "

"Podvod!"

a mnoho dalších.

Vzhledem ke kauzám, které jdou proti panu Trumpovi a reálné hrozbě vězení si opravdu myslím, že to přísloví sedí.

PODLE SEBE SOUDÍM TEBE

Souhlasíte

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Trump si pravděpodobně ani nemusí myslet, že ti druzí 100% podvádějí. Ale jelikož mu bohužel očividně chybí špetka pokory na úkor přebujelého ega a chce se moci držet zuby nehty, musí holt hrát tohle divadlo. Odhadl bych, že ty povídačky o manipulaci plánoval už dlouho před volbami pro případ, že by to nedopadlo. Na to, aby to celé bral vážně, mi přijde reálně o dost chytřejší. Ale je možné, že tímhle přístupem "po mně potopa" zásadně poškodí americkou společnost. Protože když začne se zákony a demokratickými principy laškovat prezident (kór v USA, kde má zásadní pravomoci), začnou si myslet, že s nimi mohou laškovat, i jeho podporovatelé... no a dál je to už více méně opakování historie.

    +2