Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.01.2021 9 minut čtení

Cloudové akcie pro rok 2021

Cloud stejně jako v roce 2020 bude nadále růst, ne ale všechny společnosti.

Cloudové výpočty znějí komplikovaně a postupem času se vyvíjejí. Základní myšlenka za cloudem je však stejná. „Cloud“ je eufemistický termín pro poskytování různých služeb prostřednictvím internetu. V počátcích byl cloud používán výhradně pro ukládání dat. Cloudové výpočty vám umožňují ukládat soubory na zabezpečený vzdálený server, ke kterému má každý přístup kdekoli, kde má připojení k internetu. Ale stalo se toho mnohem víc než to. Cloudové výpočty nyní poskytují podnikům platformu, ze které mohou vytvářet aplikace a software. 

Jednou z částí cloudových výpočtů, které výrazně porostou, budou 2D a 3D výpočty internetu věcí. Co si před tím představit? Tak třeba v katalogu nábytku si vyberete skříň. Pomocí cloudových 3D výpočtů si můžete takovou skříň doslova přenést do vlastního pokoje a zde s ní šoupat z místa na místo, dokud nebudeme spokojeni s budoucím umístěním skříně. A tyto výpočty poběží právě na okraji cloudových společností.

 

 Představme si 7 z cloudových společností pro rok 2021:

 

1. Microsoft Corporation ( $MSFT ) - může být jednou ze zjevnějších a cenově výhodnějších možností mezi cloudovými výpočetními akciemi. Azure doslova pokrývá svět datovými centry na všech kontinentech propojenými optickými kabely. Od té doby, co se společnost v roce 2014 obrátila ke cloudu, byli akcionáři odměněni 36% ročním ziskem za pět let. A na rozdíl od ostatních akcií v této prezentaci společnost Microsoft vyplácí dividendu, která se zvýšila za posledních 10 let (naposledy v září 2020). Očekávaný cenový cíl pro tento rok je 238 USD za akcii.

Aktuální cena kolem 212 USD, loni nárůst + 34%, dividenda 2,24 USD na akcii

 

2. Zscaler, Inc. ( $ZS ) - segment sektoru v kybernetické bezpečnosti. Jelikož více společností přešlo na model „odkudkoli“ , vzrostla téměř exponenciálně potřeba nástrojů kybernetické bezpečnosti, jako jsou nástroje nabízené zScaler . V případě zScaler společnost dává zákazníkům možnost chránit jejich IT infrastrukturu a to na základě předplatného. Analytici to milují, protože poskytuje zScaler předvídatelný a opakující se tok příjmů. zScaler je příkladem rizika i přínosu zásob cloud computingu. A zatímco analytici hodnotí akcie konsensuálním nákupem, existují smíšené recenze ohledně toho, zda jsou akcie společnosti v bodě zlomu. Zscaler, Inc působí jako společnost zabývající se cloudovým zabezpečením po celém světě. Společnost poskytuje řešení Zscaler Internet Access, které poskytuje uživatelům, serverům, operačním technologiím, internetu věcí a zabezpečenému přístupu zařízení k externě spravovaným aplikacím, včetně aplikací SaaS (software as-a-service) a internetových destinací; a řešení Zscaler Private Access, které je navrženo tak, aby poskytovalo přístup k interně spravovaným aplikacím, které jsou hostovány interně v datových centrech, a soukromým nebo veřejným cloudům. Letos očekávám spíše pokles ceny akcií.

Aktuální cena kolem 184 USD, loni nárůst + 281 %, bez dividendy

 

3. Okta, Inc. ( $OKTA ) - Okta je tvůrcem cloudové služby pro správu identit. To umožňuje jejich klientské základně přibližně 9 000 organizací spravovat identifikaci a autentizaci uživatelů pro zaměstnance, dodavatele a zákazníky. Analytici hodnotí akcie OKTA jako nákup. Ačkoliv cíl ​​konsensuální ceny naznačuje, že akcie mohou klesnout, nedávná hodnocení analytiků naznačují, že akcie mohou mít pohyb nahoru až o 10%. Okta je všeobecně považována za lídra v sektoru identity jako služby (IaaS). Má tržby, které jsou jen něco málo přes 10% z celkového adresovatelného trhu ve výši 55 miliard dolarů. Okta, Inc poskytuje platformy pro správu identit pro podniky, malé a střední podniky, univerzity, neziskové organizace a vládní agentury ve Spojených státech i na mezinárodní úrovni. Společnost nabízí Okta Identity Cloud, platformu, která nabízí sadu produktů pro správu a zabezpečení identit, jako je Universal Directory, cloudový systém záznamů pro ukládání a zabezpečení profilů uživatelů, aplikací a zařízení pro organizaci; a Single Sign-On, které umožňuje uživatelům přístup k jejich aplikacím v cloudu nebo na místě z různých zařízení pomocí jediného záznamu jejich pověření uživatele. Očekávaný cíl ceny akcie 246 USD s nárůstem kolem 3%.

Aktuální cena kolem 240 USD, loni nárůst + 95%, bez dividendy

 

4. Twilio Inc. ( $TWLO ) - softwarová společnost, která vytváří dílky nebo stavební kameny pro vývojáře, kteří mohou technologii společnosti začlenit do věcí, jako jsou aplikace, systémy zasílání zpráv atd. Přemýšlejte o nabízených oznámeních, která vás budou informovat o vaší službě hailing, rezervace Airbnb, dokonce i oznámení o doručení jídla. Všechny jsou z velké části založeny na Twilio. Stejně jako většina systémů založených na cloudu je klíčovou výhodou Twilio rychlost, jakou umožňuje vývojářům. To, co dříve trvalo týdny nebo měsíce, lze nyní udělat za několik hodin. Společnost nadále zvyšuje svoji aktivní zákaznickou základnu. V současné době má téměř 210 000 zákazníků. A díky akvizici společnosti Segment, zákaznické datové platformy, společnost předpovídá, že její tržní příležitost vzroste o více než 25% (z 62 miliard na 79 miliard dolarů). Společnost přitahuje významnou pozornost od analytiků, kteří dávají akciím konsensuální cenový cíl 328,64 USD, přičemž jeden analytik dává akciím TWLO cenový cíl 550 USD. 

Aktuální cena kolem 329 USD, loni nárůst + 204 %, bez dividendy

 

5. Datadog, Inc. ( $DDOG ) - působí v další oblasti segmentu cloud computingu. V DataDogu se společnost zaměřuje na „pozorovatelnost“ podnikových cloudových aplikací. DataDog poskytuje společnostem „ucelená a snadno použitelná řešení“, která jim pomáhají optimalizovat výkon, plánovat zdroje a řešit potenciální problémy. Potřeba služeb společnosti pravděpodobně vzroste, protože společnosti budou nadále přesouvat více své IT infrastruktury a aplikací do cloudu. DataDog působí na stále více konkurenčním trhu. Společnosti jako Splunk ( NASDAQ: SPLK ) , New Relic a Oracle ( NYSE: ORCL ) vytvářejí platformy cloudové pozorovatelnosti. Analytici však mají rádi DDOG kvůli tomu, jak byla společnost schopna inovovat rychleji než konkurence, což jí umožnilo mít více než 400 integrací třetích stran pro software se zabezpečením, vývojem programů a provozem. Datadog, Inc poskytuje monitorovací a analytickou platformu pro vývojáře, operační týmy informačních technologií a podnikové uživatele v cloudu v Severní Americe i na mezinárodní úrovni. Platforma společnosti SaaS integruje a automatizuje monitorování infrastruktury, monitorování výkonu aplikací a správu protokolů, aby bylo možné v reálném čase sledovat zásobníky technologií zákazníků. Očekávaný nárůst ceny kolem +10%.

Aktuální cena kolem 91 USD, loni nárůst + 127%, bez dividendy

 

6. DocuSign, Inc. ( $DOCU ) - byl pandemický vítěz a poté obětí panického prodeje. Toto je ale příklad toho, kde kupující měli pravdu, a prodejcům může chybět dlouhodobý příběh. Pro nezasvěcené je DocuSign na předvoji bezpapírové společnosti tím, že umožňuje elektronické podpisy důležitých finančních dokumentů. Ze zřejmých důvodů se společnost během pandemie těšila obrovskému růstu, protože všechno bylo bezkontaktní. Služba DocuSign však byla myšlenkou, jejíž čas přišel dávno předtím, než to nový koronavirus učinil nezbytným. Jednoduchým faktem je, že jakmile zákazníci začnou podepisovat dokumenty na dálku, nevrátí se zpět. Ti investoři, kteří si v září koupili akcie DOCU, byli odměněni uklizeným ziskem kolem 15%. A analytici se domnívají, že akcie musí jít ještě dál . DocuSign, Inc poskytuje cloudový software ve Spojených státech i na mezinárodní úrovni. Společnost poskytuje řešení pro elektronický podpis, které umožňuje firmám digitálně připravovat, provádět a jednat podle dohod. Nabízí také DocuSign CLM, který automatizuje pracovní toky napříč celým procesem dohody; Inteligentní přehledy, které používají umělou inteligenci k vyhledávání a analýze dohod podle právních konceptů a doložek; cenový cíl pro letošní rok 267 USD.

Aktuální cena kolem 223 USD, loni nárůst + 197%, bez dividendy

 

7. Trade Desk, Inc. ( $TTD ) - volí otevřenou internetovou platformu, která se snaží přizpůsobit obsah prostřednictvím programové reklamy. V tomto modelu se společnosti zaměřují na poskytovatele obsahu, kteří přitahují jejich cílové zákazníky. Cílem je doladit výdaje na reklamu a měřit jejich návratnost investic (ROI). Pokud je poslední čtvrtletí společnosti nějakým náznakem, programatické se začíná prosazovat. Tržby společnosti vzrostly o 32%, což bylo více než 13% pokles v předchozím čtvrtletí. A to způsobilo, že akcie TTD vzrostly téměř o 25% od vydání zprávy 5. listopadu. Trade Desk, Inc působí jako technologická společnost ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni. Společnost provozuje samoobslužnou cloudovou platformu, která umožňuje kupujícím vytvářet, spravovat a optimalizovat digitální reklamní kampaně založené na datech v různých reklamních formátech, včetně grafických, video, zvukových, nativních a sociálních, a na různých zařízeních, jako je například počítače, mobilní zařízení a připojená televize. Cenový cíl 593 USD (pokles 20%).

Aktuální cena kolem 740 UJSD, loni nárůst + 164%, bez dividendy

 

Z přiložených textů vyplývá, že oblast cloudu již zdaleka neporoste tak, jako tomu bylo v loňském roce, některé společnosti musí počítat i s poklesem ceny akcií. V seznamu chybí Amazon - jeho platforma AWS patří do úplné špičky cloudu, ale čeká se na jeho vyčlenění z Amazonu. Budoucnost vidím právě v AWS, v MSFT a Docu a v rozvoji cloudových 3D výpočtů internetu věcí. Osobně mám v portfoliu pouze DOCU, ale určitě by mne zajímal AWS. Sleduji nadále vývin akcií MSFT i ostatních, ale pro letošní rok jsem spíše skeptický...

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím