06.01.2021 8 minut čtení

8 zajímavých zubních akcií aneb chrup řeší každý

Nikdo z nás asi nemiluje zubaře, ale i v zubech je byznys...

Globální trh zubních oborů dosáhne 50 miliard dolarů. To podporuje nákup zubních akcií. Vzhledem k tomu, že u zubních lékařů a jejich asistentů bylo velké riziko kvůli onemocnění dýchacích cest Covid-19, měla pandemie nepříznivý dopad na tento tržní segment. Je však důležité si uvědomit, že nakupované zubní akcie pokrývají širokou škálu produktů a služeb. Například se předpokládalo, že velikost globálního trhu ústní péče byla před krizí téměř 46 miliard dolarů, ale do roku 2025 by mohl trh dosáhnout 53,3 miliardy dolarů. Upřímně řečeno…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • 3M je v podstatě univerzální zdravotnická akcie. Firma proslula zejm. minulý rok výrobou kvalitních respirátorů. I když byl o tyto její produkty velký zájem, akcie 3M setrvale klesají. Čím to?

  0
  • Ano to jsou respirátory N95.... Těch vyrobili a stále vyrábí velmi mnoho...

   0
  • @Stan1000 Proč ale jejich akcie stále klesají, když mají kvalitní a žádaný produkt?

   0
  • Někdy jsou prostě věci na burze nepochopitelné - viz třeba takový Clorox.... Trvale v zisku, skvělé výsledky a přesto hodnota akcií klesá... Na trhu jsou prostě zajímavější tituly...

   0
  • @Stan1000 Ano, někdy se trhy (investoři) chovají nepochopitelně. Třeba když přehlíží firmu s žádaným produktem (3M) a peníze cpou raději do předražené Tesly.

   0
 • Zajímavý pohled. Přijde mi to jako celkem bezpečná investice ale s menším výnosem. $JNJ jsem nabral na jaře 2020 při propadu za 120$ a jsem spokojen. Ale nikdy mě nenapadlo že to může být zubní akcie :-) 

  Na vstup do $CVS byla dobrá příležitost taktéž loni na jaře a pak když Amazon oznámil prodej léků a CVS mělo další propad. Celkem se to řešilo v mé bublině na Twitteru.

  0
  • Je to přesně jak říkáte - jsou to většinou spolehlivé akcie, ale s nižším výnosem...

   0