06.01.2021 10 minut čtení

25 možností investic do polovodičů - díl 3/3

Polovodiče jsou stálicí na akciovém trhu, přinášejí velmi slušný růst a mnohé i slušné dividendy

Pokračuji 3. dílem:

 

Inphi Corporation ( $IPHI ) - poskytuje vysokorychlostní analogová a smíšená signální polovodičová řešení pro komunikační, datová centra a výpočetní trhy v Číně, Spojených státech, Thajsku a na mezinárodní úrovni. Jeho polovodičová řešení s analogovým a smíšeným signálem nabízejí vysokou integritu signálu při různých rychlostech dat a snižují spotřebu energie systému. Polovodičová řešení společnosti řeší úzká místa šířky pásma v sítích, maximalizují propustnost a minimalizují latenci ve výpočetních prostředích a umožňují zavádění komunikačních a datových center. Jeho řešení poskytují vysokorychlostní rozhraní mezi analogovými a smíšenými signály a digitální informace ve vysoce výkonných systémech, jako jsou telekomunikační dopravní systémy, podniková síťová zařízení a datová centra. Společnost také poskytuje 25G až 600G vysokorychlostní analogová a smíšená polovodičová řešení pro komunikační trh. Její produkty plní řadu funkcí, jako je zesilování, kódování, multiplexování, demultiplexování a retimování signálů rychlostí až 400 Gb / s. Inphi Corporation prodává své výrobky přímo prostřednictvím svých prodejních sil, jakož i prostřednictvím sítě obchodních zástupců a distributorů výrobcům originálního vybavení. Společnost byla dříve známá jako TCom Communications, Inc. a v únoru 2001 změnila svůj název na Inphi Corporation. Společnost Inphi Corporation byla založena v roce 2000 a její hlavní sídlo je v San Jose v Kalifornii. 

Aktuální cena kolem 165 USD, loni nárůst + 118%, bez dividendy

 

Skyworks Solutions Inc. ( $SWKS ) - navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává patentované polovodičové produkty, včetně duševního vlastnictví ve Spojených státech, Číně, Jižní Koreji, na Tchaj-wanu, v Evropě, na Středním východě, v Africe a ve zbytku Asie. -Pacifik. Její produktové portfolio zahrnuje zesilovače, anténní tunery, útlumové články, oběhová čerpadla / izolátory, měniče DC / DC, demodulátory, detektory, diody, bezdrátový analogový systém na čipových produktech, směrové vazební členy, moduly pro rozmanitý příjem, filtry, přední moduly, hybridy, světlo měniče emitující diody, nízkošumové zesilovače, směšovače, modulátory, optočleny / optoizolátory, smyčky fázového závěsu, fázové posunovače, děliče / kombinátory energie, přijímače, přepínače, syntezátory, technická keramika, napěťově řízené oscilátory / syntetizátory a regulátory napětí. Společnost poskytuje své produkty pro použití v leteckém a kosmickém průmyslu, automobilovém průmyslu, širokopásmovém připojení, mobilní infrastruktuře, připojené domácnosti, zábavě a hrách, průmyslových, lékařských, vojenských, chytrých telefonech, tabletech a nositelných trzích. Prodává své produkty prostřednictvím přímých prodejních sil, distributorů elektronických součástek a nezávislých obchodních zástupců. 

Aktuální cena kolem 156 USD, loni nárůst + 34%, dividenda 2 USD na akcii

 

Micron Technology Inc. ( $MU ) - navrhuje, vyrábí a prodává paměťové a úložné produkty po celém světě. Společnost působí ve čtyřech segmentech: Compute and Networking Business Unit, Mobile Business Unit, Storage Business Unit, and Embedded Business Unit. Nabízí technologie paměti a úložiště, včetně pamětí DRAM, NAND, NOR a 3D XPoint pod značkami Micron a Crucial, jakož i prostřednictvím privátních značek. Společnost poskytuje paměťové produkty pro trhy cloudových serverů, podniků, klientů, grafiky a sítí, stejně jako pro trhy smartphonů a dalších mobilních zařízení; SSD a řešení na úrovni komponent pro podniky a trhy cloudových, klientských a spotřebitelských úložišť; další produkty samostatného úložiště v podobě komponentů a destiček pro trhy vyměnitelných úložišť, stejně jako paměťové produkty 3D XPoint; a paměťové a úložné produkty pro automobilový, průmyslový a spotřebitelský trh. Prodává své produkty prostřednictvím své přímé prodejní síly, nezávislých obchodních zástupců, distributorů a maloobchodníků; a webový kanál pro přímý prodej zákazníkům, jakož i prostřednictvím kanálů a distribučních partnerů. 

Aktuální cena kolem 77 USD, loni nárůst + 44%, bez dividendy

 

ON Semiconductor Corporation ( $ON ) - vyrábí a prodává polovodičové komponenty pro různá elektronická zařízení po celém světě. Společnost působí ve třech segmentech: Power Solutions Group (PSG), Advanced Solutions Group (ASG) a Intelligent Sensing Group (ISG). Segment PSG nabízí analogové, diskrétní, modulové a integrované polovodičové produkty pro různé aplikace, jako je přepínání a převod energie, úprava signálu, ochrana obvodů, zesílení signálu a funkce regulace napětí. Segment ASG navrhuje a vyvíjí analogové, smíšené signály, logické, Wi-Fi a aplikačně specifické integrované obvody a standardní produkty, stejně jako energetická řešení pro různé koncové uživatele v automobilovém, spotřebitelském, výpočetním, průmyslovém, komunikačním, lékařském a lékařském sektoru a trhy v oblasti letectví a obrany. Poskytuje také důvěryhodné slévárenské a návrhářské služby pro vládní zákazníky; a výrobní služby. Segment ISG nabízí doplňkové polovodiče z oxidu kovu a obrazové snímače vázaných na zařízení, snímače přiblížení, procesory obrazového signálu, detektory s jedním fotonem a ovladače akčních členů pro automatické zaostřování a stabilizaci obrazu pro řadu zákazníků v automobilovém, průmyslovém, spotřebitelském, bezdrátovém, lékařském sektoru a trhy v oblasti letectví a obrany. Společnost slouží výrobcům originálních zařízení, distributorům a poskytovatelům služeb elektronické výroby. Společnost ON Semiconductor Corporation byla založena v roce 1992 a sídlí ve Phoenixu v Arizoně. senzory přiblížení, procesory obrazového signálu, detektory jednotlivých fotonů a ovladače akčních členů pro automatické zaostřování a stabilizaci obrazu pro řadu zákazníků na automobilovém, průmyslovém, spotřebitelském, bezdrátovém, lékařském a leteckém / obranném trhu. Společnost slouží výrobcům originálních zařízení, distributorům a poskytovatelům služeb elektronické výroby. 

Aktuální cena kolem 33 USD, loni nárůst + 38%, bez dividendy

 

Monolythic Power Systems Inc. ( $ MPWR ) - navrhuje, vyvíjí a prodává integrovaná výkonová polovodičová řešení a architektury dodávek energie pro spotřební, výpočetní a skladovací, automobilový, průmyslový, komunikační a spotřebitelský trh aplikací. Nabízí integrované obvody stejnosměrného proudu na stejnosměrný proud, které se používají k převodu a řízení napětí různých elektronických systémů, jako jsou přenosná elektronická zařízení, přístupové body bezdrátové sítě LAN, počítače, monitory, automobily a lékařské vybavení. Společnost také poskytuje integrované obvody řízení osvětlení pro podsvícení používané v systémech, které poskytují zdroj světla pro LCD panely v notebookách, monitorech, navigačních systémech automobilů a televizorech, stejně jako pro všeobecné osvětlovací produkty. Společnost prodává své produkty prostřednictvím distributorů třetích stran a prodejců, a také přímo výrobcům originálního vybavení, výrobcům originálního designu a poskytovatelům služeb elektronické výroby v Číně, na Tchaj-wanu, v Evropě, Koreji, jihovýchodní Asii, Japonsku, Spojených státech a na mezinárodní úrovni. 

Aktuální cena kolem 370 USD, loni nárůst + 111%, dividenda 2 USD na akcii

 

Daqo New Energy Corp. ( $DQ ) - vyrábí a prodává polysilikon výrobcům fotovoltaických produktů v Čínské lidové republice. Nabízí polykrystalický křemík připravený k okamžitému použití. Společnost byla dříve známá jako Mega Stand International Limited a v srpnu 2009 změnila svůj název na Daqo New Energy Corp.

 Aktuální cena kolem 69 USD, loni nárůst + 538%, bez dividendy

 

Synaptics Incorporated ( $SYNA ) - vyvíjí, prodává a prodává intuitivní řešení lidského rozhraní pro elektronická zařízení a produkty po celém světě. Společnost nabízí ClearPad, který umožňuje uživatelům přímo komunikovat s displejem na mobilních smartphonech, tabletech a automobilech; Produkty ClearView, které poskytují pokročilé zpracování obrazu a technologii s nízkou spotřebou energie pro displeje na elektronických zařízeních, včetně chytrých telefonů a tabletů; Produkty TouchView, které integrují dotykové a zobrazovací technologie a poskytují výkon a zjednodušený design; a Natural ID, produkt s ID otisku prstu, který se používá v automobilech, notebookech (PC), periferních zařízeních PC a dalších aplikacích. Poskytuje také TouchPad, dotykovou podložku, která snímá polohu a pohyb jednoho nebo více prstů na jeho povrchu; SecurePad, který integruje snímač otisků prstů přímo do oblasti TouchPad; ClickPad, který nabízí klikatelné mechanické provedení řešení TouchPad; ForcePad, tenčí verze ClickPad; AudioSmart osobní hlasová a zvuková řešení; Jednočipové videoprocesory VideoSmart 4K UHD pro televizory, set-top boxy a streamovací zařízení over-the-top; a řešení ImagingSmart. Společnost navíc nabízí TouchPad s ukazovátkem v jediném notebooku, který umožňuje uživatelům vybrat si rozhraní podle svého výběru; TouchStyk, samostatný modul ukazovátka; a TouchButtons, která poskytuje kapacitní tlačítka a ovládací prvky rolování, stejně jako produkty rozhraní displeje. Společnost prodává své produkty prostřednictvím přímého prodeje, externích obchodních zástupců, distributorů a prodejců. Slouží výrobcům originálního vybavení pro mobilní zařízení a počítače; Výrobci internetu věcí; a výrobci spotřební elektroniky. 

Aktuální cena kolem 98 USD, loni nárůst + 41%, bez dividendy

 

Analog Devices Inc. ( $ADI ) - navrhuje, vyrábí, testuje a prodává integrované obvody (IC), software a subsystémy, které využívají technologie zpracování analogových signálů, smíšených signálů a digitálních signálů. Společnost nabízí produkty pro převod dat, které převádějí skutečné analogové signály na digitální data a také převádějí digitální data na analogové signály; vysoce výkonné zesilovače pro úpravu analogových signálů; a vysokofrekvenční a mikrovlnné integrované obvody pro podporu buněčné infrastruktury. Poskytuje také správu napájení a referenční produkty pro aplikace pro správu a převod energie na automobilových, komunikačních, průmyslových a špičkových spotřebitelských trzích; a technologická řešení mikroelektromechanických systémů, včetně akcelerometrů používaných ke snímání zrychlení, gyroskopů ke snímání rotace, a inerciální měřící jednotky pro snímání více stupňů volnosti, stejně jako izolátory. Kromě toho společnost nabízí digitální zpracování signálu a systémové produkty pro vysokorychlostní numerické výpočty. Společnost poskytuje služby zákazníkům na průmyslovém, automobilovém, spotřebitelském a komunikačním trhu prostřednictvím přímých prodejních sil, distributorů třetích stran a nezávislých obchodních zástupců ve Spojených státech, zbytku Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Japonska, Číny a zbytek Asie, jakož i prostřednictvím svých webových stránek. Společnost Analog Devices, Inc. byla založena v roce 1965 a sídlí ve Wilmingtonu ve státě Massachusetts. a komunikační trhy prostřednictvím přímých prodejních sil, distributorů třetích stran a nezávislých obchodních zástupců ve Spojených státech, zbytku Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Japonska, Číny a zbytku Asie a také prostřednictvím jeho webových stránek. 

Aktuální cena kolem 150 USD, loni nárůst + 27%, dividenda 2,89 USD na akcii

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • @Stan1000 V jednom z posledních Vašich článků zmiňujete ETF s názvem VANECK SEMICONDUCTOR UCITS ETF. Fond obsahuje skoro všechny firmy z tohoto 3 dílného článku. Není tedy jednodušší a bezpečnější investovat do něj? Děkuji

  0
  • Pokud někdo raději investuje do ETF, může toto využít. Já mám raději akcie.... Je to každého vlastní volba...

   0
 • @Stan1000 Díky za analýzu sektoru. Které z menších nebo méně známých společnosti byste doporučil nebo dokonce do nich sám budete investovat?

  0
  • V portfoliu mám LRCX, NVDA, QCOM, QRVO, TSM, AMAT, AVGO, ASML, TXN, MRVL, SWKS, HIMX, ostatní sleduji a další investice nevylučuji. Zajímají mne i všechny ostatní akcie z těch 3 uvedených dílů...

   +2
  • @Stan1000 Diky za otevřenost, zítra na to určitě mrknu

   0
  • @Stan1000 Diky pán Stanislav

   0