04.07.2019 3 minuty čtení

4.7.2019: Rekordní Tesla, poruchový Facebook a mnoho nových podnikatelů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Další o kousek lepší newsletter od Warengo je tu. Nově ho navíc najdete každé ráno také přímo na webu v rubrice Stories. A tím samozřejmě nekončíme, během několika málo dní začneme do newsletteru přidávat také tipy na zajímavé profily ke sledování a další vylepšení. Náš cíl? Plně nahradit ranní noviny! Úspěšný den všem!

-----

"Život není o nalézání sebe sama. Život je o vytváření sebe sama."

 George Bernard Shaw

-----

Vítěz a poražený

 Tesla +4,61 % (234,90 USD)

Americká automobilka Tesla dokázala naplnit ambiciózní cíl, který pro druhé čtvrtletí vytyčil její šéf Elon Musk, když zákazníkům dodala 95 200 vozů, což je o 51 % více, než v kvartálu předchozím. Firma tak překonala veškerá očekávání analytiků. Drtivou většinu objednávek měl na svědomí podle očekávání nejlevnější Model 3.

 Facebook +1,13 % (197,20 USD)

Ne, opravdu tam to plusové znaménko není omylem. Akcie největší sociální sítě světa během zkráceného středečního obchodování skutečně rostly. Mezitím se však opět ukázalo, že Facebook má ještě na čem pracovat, když jeho služby včetně Messengeru, Instagramu a WhatsApp měly velké výpadky po celém světě. Zlatý Twitter!

-----

Hlavní události

 Podnikatelé v Česku přibývají

O podnikání je v Česku stále velký zájem, dokazují to nejnovější údaje z analýzy portálu Informace o firmách společnosti CRIF. V květnu letošního roku dokonce přibylo nejvíc podnikatelů od října 2012, když se do vlastního byznysu pustilo 5043 fyzických osob a vzniklo 2428 obchodních společností. Tak co, je mezi nimi budoucí miliardář?

 Trh osobních aut se propadl

Prodej osobních aut na českém trhu v prvním pololetí klesl o 10,6 procenta na 128 498 vozů. Nejprodávanější Škoda zaznamenala pokles o šest procent na 44 090 aut, druhý Volkswagen klesl o pětinu na 10 782 vozů, třetí Dacia naopak rostla o šest procent na 9032 aut. Z modelů se nejvíce prodávala Škoda Octavia s 11 746 prodaných vozů.

 Broadcom má zálusk na Symantec

Dodavatel čipů Broadcom (-3,54 %) vede podle důvěrných zdrojů agentury Reuters pokročilá jednání o převzetí největšího světového výrobce bezpečnostního softwaru Symantec (+13,57 %). Ten má sice stále obrovskou základnu více než 350 tisíc firemních a 50 milionů fyzických zákazníků, dlouhodobě se však potýká s problémy.

-----

Slova dne

"Je to naprosto absurdní. Mnoho z těch zpráv a závěrů neodpovídá realitě. Dokazuje to pouze nepochopení toho, jak Apple a jeho designerské týmy fungují."

 Steve Cook v narážce na víkendové zprávy o tom, že legendární designér Jony Ive opouští Apple kvůli frustraci z Cookova minimálního zájmu o design produktů.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.