06.01.2021 1 minuta čtení

Ranní komentář 6. 1. 2021

Hlavním tématem na trzích zůstávají senátní volby v Georgii - získají většinu v Senátu demokraté, nebo si ji udrží republikáni?

Akciové trhy v USA po nevydařeném startu do nového týdne včera dokázaly růst a likvidovat část pondělních ztrát. S&P500 tak přidal 0.71 %, Dow Jones rostl o 0.55 % a Nasdaq o 0.95 %. Sektorově se přitom velice dařilo hlavně energiím, kterým pomohlo rozhodnutí Saudské Arábie, která oznámila, že sníží produkci ropy o 1 mil. barelů, čímž výrazně pomohla cenám ropy. WTI se v reakci na tuto zprávu dostala na úroveň 50 dolarů, zatímco cena ropy brent stoupla až nad 53 dolarů za barel.

Na FX pokračuje v postupném oslabování americký dolar, který ztrácí zejména na páru s rizikovějšími měnami. Slabší dolar pak pomáhá v růstu drahým kovům a na růst z konce roku pak navazují také kryptoměny v čele s bitcoinem, který dnes ráno vytvořil nové historické maximum nad úrovní 35 tis. dolarů.

Dnes se bude trh soustředit především na sčítání hlasů senátních voleb v Georgii, které budou rozhodovat o tom, zda většinu v Senátu získají demokraté, nebo si ji udrží republikáni.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.