06.01.2021 12 minut čtení

25 možností investic do polovodičů - díl 2/3

Polovodiče jsou stálicí na akciovém trhu, přinášejí velmi slušný růst a mnohé i slušné dividendy

Pokračuji rovnou druhým dílem:

 

Texas Instruments Incorporated ( $TXN ) - navrhuje, vyrábí a prodává polovodiče návrhářům a výrobcům elektroniky po celém světě. Funguje ve dvou segmentech, analogovém a vestavěném zpracování. Analogový segment nabízí energetické produkty pro správu energetických požadavků na různých úrovních pomocí řešení pro správu baterií, přenosných komponent, ovládacích prvků napájení, produktů typu point-of-load, přepínačů a rozhraní, integrovaných ochranných zařízení, vysokonapěťových produktů a mobilního osvětlení a displeje produkty. Tento segment také poskytuje produkty signálového řetězce, které snímají, upravují a měří signály, aby umožnily přenos nebo převod informací pro další zpracování a řízení pro použití na koncových trzích, včetně zesilovačů, převodníků dat, produktů rozhraní, motorových pohonů, hodin a snímání produkty.; a velkoobjemové produkty zahrnující integrované analogové a standardní produkty, které jsou primárně určeny k prodeji na trzích osobní elektroniky, průmyslu a automobilů. Segment Embedded Processing nabízí připojené mikrokontroléry, jako jsou mikrokontroléry, mikrokontroléry s integrovanými bezdrátovými schopnostmi a samostatná řešení bezdrátového připojení, která se používají v elektronických zařízeních; číslicové signální procesory pro matematické výpočty; a procesory aplikací pro konkrétní výpočetní činnost. Tento segment nabízí produkty pro použití na různých trzích, jako je průmysl, automobilový průmysl, osobní elektronika, komunikační zařízení, podnikové systémy a kalkulačky a další. Společnost také poskytuje produkty DLP primárně pro použití v projektorech pro vytváření obrazů ve vysokém rozlišení; kalkulačky; a aplikačně specifické integrované obvody. Texas Instruments Incorporated prodává a prodává své polovodičové produkty prostřednictvím přímého prodeje a distributorů i prostřednictvím svých webových stránek.

Aktuální cena kolem 163 USD, loni nárůst + 28%, dividenda 4,08 USD na akcii

 

Himax Technologies Inc. ( $HIMX ) - společnost zabývající se výrobou polovodičů, poskytuje technologie zpracování obrazu v Číně, na Tchaj-wanu, na Filipínách, v Koreji, Japonsku, Evropě a Spojených státech. Společnost působí ve dvou segmentech, Driver IC a Non-Driver Products. Nabízí integrované obvody ovladače displeje a řadiče časování, které se používají v televizorech, notebookách, monitorech, mobilních telefonech, tabletech, digitálních fotoaparátech, automobilové navigaci, zařízeních virtuální reality a dalších zařízeních spotřební elektroniky. Společnost také navrhuje a poskytuje ovladače pro displeje dotykových senzorů; integrace dotykových a zobrazovacích ovladačů integrovaných do jednoho čipu; integrované obvody ovladače diody emitující světlo a řízení napájení; a tekuté krystaly na křemíkových mikro-displejích pro zařízení rozšířené reality (AR) a head-up displeje pro automobilový průmysl. Navíc, nabízí řešení digitálních fotoaparátů, včetně doplňkových polovodičových obrazových snímačů oxidu kovu a optiky na úrovni plátku pro zařízení AR, 3D snímání, strojové vidění a inteligentní snímání s ultra nízkou spotřebou, které se používají v různých aplikacích, jako jsou mobilní telefony, tablety, notebooky , TV, PC kamera, automobil, bezpečnost, zdravotnická zařízení, domácí spotřebiče a internet věcí. Společnost prodává své ovladače displeje a produkty související s displejem výrobcům panelů, zástupcům nebo distributorům, výrobcům modulů a montážním domům; a produkty bez ovladače výrobcům kamerových modulů, výrobcům optických modulů a výrobcům televizních systémů. 

Aktuální cena kolem 7 USD, loni nárůst + 126%, bez dividendy

 

Advanced Micro Devices Inc. ( $AMD ) - působí jako polovodičová společnost po celém světě. Společnost působí ve dvou segmentech, Computing a Graphics; a Enterprise, Embedded a Semi-Custom. Mezi její produkty patří mikroprocesory x86 jako akcelerovaná procesorová jednotka, čipové sady, diskrétní a integrované grafické procesorové jednotky (GPU), datové centrum a profesionální GPU a vývojové služby; a serverové a vestavěné procesory a částečně vlastní produkty System-on-Chip (SoC), vývojové služby a technologie pro herní konzole. Společnost poskytuje mikroprocesory x86 pro stolní počítače pod značkami procesorů AMD Ryzen, AMD Ryzen PRO, Ryzen, Threadripper, AMD A-Series, AMD FX, AMD Athlon, AMD Athlon PRO a AMD Pro A-Series; mikroprocesory pro notebook a zařízení 2 v 1 pod procesory AMD Ryzen s GPU Radeon Vega, AMD A-Series, AMD Athlon, Značky procesorů AMD Ryzen PRO a AMD Pro A-Series; mikroprocesory pro servery značek AMD EPYC a AMD Opteron; a čipové sady pod ochrannou známkou AMD. Nabízí také samostatné GPU pro stolní počítače a notebooky pod značkami AMD Radeon a AMD Embedded Radeon; profesionální grafické produkty pod grafickými značkami AMD Radeon Pro a AMD FirePro; a akcelerátory Radeon Instinct pro servery. Společnost dále poskytuje řešení vestavěných procesorů pro interaktivní digitální značení, hraní her v kasinu a lékařské zobrazování pod značkami procesorů AMD Opteron, AMD Athlon, AMD Geode, AMD Ryzen, AMD EPYC, AMD R-Series a G-Series; a zákaznická řešení založená na procesorech AMD, GPU a multimediálních technologiích, stejně jako částečně vlastní SoC produkty. Slouží výrobcům originálního vybavení a designu, datovým centrům, výrobci originálního designu, systémoví integrátoři, nezávislí distributoři, online prodejci a výrobci doplňkových desek prostřednictvím svých přímých prodejních sil, nezávislí distributoři a obchodní zástupci.  

Aktuální cena kolem 93 USD, loni nárůst + 91%, bez dividendy

 

Intel Corporation ( $INTC) - navrhuje, vyrábí a prodává základní technologie pro cloudová, inteligentní a připojená zařízení po celém světě. Společnost působí prostřednictvím segmentů DCG, IOTG, Mobileye, NSG, PSG, CCG a všech ostatních. Nabízí produkty platformy, jako jsou centrální procesorové jednotky a čipové sady, a balíčky systému na čipu a vícečipové; a neplatformové nebo přilehlé produkty zahrnující akcelerátory, desky a systémy, produkty konektivity a produkty paměti a úložiště. Společnost také poskytuje produkty Internetu věcí, včetně vysoce výkonných výpočetních řešení pro cílené vertikály a vestavěné aplikace; a počítačové vidění a snímání na základě strojového učení, analýza dat, lokalizace, mapování a technologie řízení politiky. Slouží výrobcům originálního vybavení, výrobcům originálního designu a poskytovatelům cloudových služeb. Společnost spolupracuje s UC San Francisco's Center for Digital Health Innovation, Fortanix a Microsoft Azure za účelem vytvoření výpočetní platformy s analytikou zachovávající ochranu soukromí, aby se urychlil vývoj a ověřování klinických algoritmů; a Inventec Corporation. Firma se momentálně pohybuje s problémy, zaspala trochu vývoj, nicméně je to veliká firma stále s velkým potenciálem a já věřím, že se do špičky do 2 let vrátí.

Aktuální cena kolem 51 USD, loni záporný výnos - 15%, dividenda 1,32 USD na akcii

 

IPG Photonics Corporation ( $IPGP ) -  vyvíjí a vyrábí řadu vysoce výkonných vláknových laserů, vláknových zesilovačů a diodových laserů používaných v různých aplikacích, zejména při zpracování materiálů po celém světě. Mezi laserové produkty společnosti patří vysoce výkonné lasery; vláknové pigtailové balené diody a laserové systémy s přímou diodou s vláknovou vazbou; vysokoenergetické pulzní lasery, vícevlnové a laditelné lasery a jednopolarizační a jednofrekvenční lasery; a vysoce výkonné kabely pro dodávání optických vláken, vazební členy vláken, paprskové spínače, chladiče, skenery a další příslušenství. Poskytuje také vlákna a Ramanovy zesilovače dopované erbiem a integrované komunikační systémy, které jsou rozmístěny v širokopásmových sítích; a ytterbiové a thuliové speciální vláknové zesilovače a širokopásmové světelné zdroje. Společnost navíc nabízí integrované laserové systémy; 2D kompaktní řezačky plochých listů a víceosé systémy; krokovač a sběrač svařovacího švu, nástroj pro svařování vláknovým laserem; a speciální vláknové laserové systémy pro aplikace zpracování materiálu; a moduly optického transceiveru a transpondéru pro propojení elektronických zařízení, včetně ethernetových přepínačů, směrovačů IP a optických transportních modulů SONET / SDH v rámci telekomunikací, kabelového vícesystémového operátora a síťových aplikací datových center. Jeho lasery a zesilovače se také používají při zpracování materiálů, pokročilé komunikaci a lékařských aplikacích. Společnost prodává své produkty výrobcům originálních zařízení, systémovým integrátorům a koncovým uživatelům prostřednictvím přímých prodejních sil a také prostřednictvím dohod s nezávislými obchodními zástupci a distributory. 

Aktuální cena kolem 220 USD, loni nárůst + 53%, bez dividendy

 

MACOM Technology Solutions Holdings Inc. ( $MTSI ) - navrhuje a vyrábí analogová polovodičová řešení pro použití v bezdrátových a drátových aplikacích napříč vysokofrekvenčním (RF), mikrovlnným, milimetrovým a lehkým vlnovým spektrem ve Spojených státech, Číně, Asie a Tichomoří a mezinárodně. Společnost nabízí portfolio standardních a zakázkových zařízení, včetně integrovaných obvodů, vícečipových modulů, diod, zesilovačů, spínačů a omezovačů spínačů, pasivních a aktivních součástí a subsystémů. Jeho polovodičovými produkty jsou elektronické součástky zabudované do elektronických systémů, jako jsou bezdrátové základny, vysokokapacitní optické sítě, radary a lékařské systémy a testování a měření. Společnost obsluhuje různé trhy zahrnující telekomunikace, které zahrnují infrastrukturu dopravců, které zahrnují dálkovou / metrickou, 5G a optickou síť s optickým vláknem / pasivní; datová centra; a průmysl a obrana, včetně vojenských a komerčních radarů, rušičů RF, elektronických protiopatření a komunikačních datových spojů, stejně jako aplikace pro různé trhy, jako jsou průmyslové, lékařské, testovací a měřicí a vědecké aplikace. Prodává své produkty prostřednictvím přímých prodejních sil, pracovníků aplikačního inženýrství, nezávislých obchodních zástupců, prodejců a distributorů. 

Aktuální cena kolem 56 USD, loni nárůst + 111%, bez dividendy

 

nLIGHT Inc ( $LASR ) - navrhuje, vyvíjí a vyrábí polovodičové a vláknové lasery pro průmyslové, mikrofabrikační, letecké a obranné aplikace. Společnost působí ve dvou segmentech, Laser Products a Advanced Development. Vyrábí také výrobky z optických vláken. Společnost prodává a prodává své výrobky výrobcům originálního vybavení především prostřednictvím přímých prodejních sil ve Spojených státech, Číně, Jižní Koreji a Finsku a také prostřednictvím různých nezávislých obchodních zástupců a distributorů v Asii a Evropě. Společnost byla dříve známá jako nLight Photonics Corporation a v lednu 2016 změnila svůj název na nLIGHT, Inc. 

Aktuální cena kolem 32 USD, loni nárůst + 62%, bez dividendy

 

Maxim Integrated Products Inc. ( $MXIM ) - navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává řadu integrovaných obvodů lineárních a smíšených signálů ve Spojených státech, Číně, zbytku Asie, Evropy a na mezinárodní úrovni. Společnost také poskytuje různé vysokofrekvenční procesní technologie a funkce používané při zakázkových konstrukcích. Slouží automobilovému, komunikačnímu a datovému centru, spotřebitelským a průmyslovým trhům. Společnost prodává své produkty prostřednictvím organizace přímého prodeje a aplikací, jakož i prostřednictvím vlastních a dalších nepřidružených distribučních kanálů. 

Aktuální cena kolem 89 USD, loni nárůst + 48%, dividenda 1,92 USD na akcii

 

Lattice Semiconductor Corporation ( $LSCC) - vyvíjí a prodává polovodičové technologie v Asii, Evropě a Americe. Společnost nabízí polní programovatelná hradlová pole, která se skládají z pěti produktových řad, včetně ECP, MachXO, iCE40 a CrossLink, jakož i produktů pro správu napájení a teploty; a vývojové sady a desky. Poskytuje také standardní produkty specifické pro aplikace pro připojení videa, jako jsou procesory portů, řadiče portů, video procesory, vysílače, přijímače, můstky a převaděče pro použití v mobilních zařízeních, set-top-boxy, televizory UHD, systémy domácího kina, počítače, projektory a monitory; a různé softwarové nástroje, jako je designový software Lattice Diamond, zářivý software, designový software iCEcube2, klasický software ispLEVER, překladač neurálních sítí, Nástroje pro vývoj systému LatticeMico, návrhář PAC, programátor a nástroje nasazení a ORCAstra, grafické uživatelské rozhraní založené na PC. Společnost navíc licencuje své technologické portfolio prostřednictvím standardních licencí IP a IP core, monetizace patentů a služeb IP. Prodává své produkty přímo koncovým zákazníkům a nepřímo prostřednictvím sítě zástupců nezávislých výrobců a nezávislých distributorů. Společnost primárně slouží výrobcům originálního vybavení na komunikačních a výpočetních, spotřebitelských a průmyslových a automobilových koncových trzích. 

Aktuální cena kolem 46 USD, loni nárůst + 137%, bez dividendy

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.