Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.01.2021 2 minuty čtení

Saxo Bank: Neuvěřitelné předpovědi pro rok 2021

V prosinci vydala Saxo Bank tradičně svých „10 pobuřujících předpovědí pro rok 2021“. Publikace v ní představuje 10 scénářů, které se zdají velmi nepravděpodobné. Pravdou však je, že tyto scénáře nemusí být zcela nemožné.

Pandemie, vakcíny, kolaps

Svět byl zasažen pandemií Covid-19, která má stále obrovský dopad na ekonomiku, samotné lidi a také změnila pohled na mnoho věcí. V předpovědích Saxo Bank tak můžeme najít, že vakcína může být velmi úspěšná a také, že ale následný návrat do normálního života přehřeje ekonomiku a způsobí kolaps mnoha společností.

Naděje, fúze a vylepšení

Zároveň však v těchto předpovědích můžeme najít naději, že můžeme zvrátit některé negativní tendence. A jak? Například skutečnost, že vědci z MIT mohou postavit fungující fúzní reaktor a kvalita života se mnohonásobně zlepší, což by také znamenalo obrovské zlepšení pro ekonomiku.

Ekonomika a bezhotovostní společnost

Čína stále více propaguje svou digitální měnu a směřuje k bezhotovostní společnosti. Vzhledem k tomu, že tuto měnu mohou používat i zahraniční investoři, zdá se být dobrou alternativou k americkému dolaru. 

Další z předpovědí Saxo Bank na rok 2021

Amazon „kupuje“ Kypr

Německo zachraňuje Francii

Blockchainová technologie zabíjí falešné zprávy

Revoluční fúzní design katapultuje lidstvo 

Univerzální základní příjem ničí velká města

Závěr

Toto je několik velmi nepravděpodobných scénářů. Možná však budou alespoň částečně splněny některé z předpovědí Saxo Bank. Uvidíme co budoucnost přinese. Připravme se na nejhorší a doufejme v nejlepší.

Zdroj: home.saxo

#předpověď #budoucnost #2021 #platonfinance #blockchain #CBDC

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím