05.01.2021 15 minut čtení

Technologie blockchain a investování do ní (ne do kryptoměn)

Investujeme do technologie Blockchain. Ale nejdříve si pojďme říct, o co vlastně jde.

Jedním z mega trendů, které budou vládnout roku 2021, budou i technologie BLOCKCHAIN. To je takové mnoha lidem nic neříkající tajemné slovo. Co to tedy technologie Blockchain vlastně je?

Blockchain je druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující řetězec chronologických záznamů (dat), které jsou propojeny pomocí kryptograficky zabezpečených peer-to-peer uzlů (řetězů). Data jsou v blockchainu uložena navždy a jsou veřejně přístupná.

Složité, že ano? Teď trochu jednodušeji

Zjednodušeně řečeno, blockchain je…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +53
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jen tak pro zasmání. Včera jsem dal příkaz na koupi MARA. Ale dal jsem cenu málo nad a nestihlo se to provést :-) A teď se dívám, že to od té doby udělal cca 60% :-) To je jízda.

  0
 • Opět skvělý článek Stanislave. Bylo by možné vědět co vše máte ve svém portfoliu? Máte široky záběr a zajímalo by mě, jak moc máte i široké portfolio. A klidně něco málo řekl. Děkuji.

  0
  • Tak asi by nebylo úplně správné tu své portfolio veřejně šířit, navíc je velmi obsáhlé. Kromě toho nedoporučuji portfolio kopírovat - ne proto, že bych nechtěl někomu dopřát vysoké zisky, to rozhodně ne - přeji úspěch každému. Ale proto, že ziskovost jednotlivých akcií či ETF vždy závisí na okamžiku vstupu do obchodu. Co bylo tenkrát výhodným vstupem pro mne nemusí být dnes vhodným vstupem do obchodu pro vás. Ve svém portfoliu na Lynx mám v současnosti 69 akciových titulů a 3 ETF. Celkem 11607 akcií. Na platformě EIC mám 10 ETF, na Portu mám dalších 8 ETF...

   +3
  • Nechci to kopírovat a je jasné, že neznám kdy a proč se nakupovalo. Mě jde spíše o celkový pohled na zajímavou strategii. Pro studijní účely. Sám investuji již několik let a samozřejmě mám svou strategii. Budu rád za kontaktování na email mojeinvestice@seznam.cz  Díky moc.

   0
 • Smekám klobouček za ten záběr vědomostí co máte.

  0
 • @Stan1000 Super článek, díky. Ukázkové společnosti jsou hodně risky, ano s pořádným výnosem, ale už zažily pád jednou. Raději bych se svezl se společností zpracovávající platby a převádějící na fiat, např. coinbase či square.

  0
  • Tak já nemusím mít roční zisky přes 1000 %, ale od koupě těchto akcií v pondělí už mám na MARA + 18% za 2 dny, na BTBT zisk +8% za 2 dny, RIOT dnes povyskočil o +11%...

   +2
 • Můžete mi prosím poradit, kde můžu do těchto akcií investovat?

  0
  • Já na Lynx nakupuji...

   0
  • Já degiro. Koupil jsem obě před měsícem ve velkém počtu a teď mě dělají velké radosti.

   +2
 • Díky za super počtení, za mě je technologie blockchain zajímavá investiční alternativa ke známým kryptoměnám. Jinak na úspěch blockchainu jsou navázáni větší hráči jako oblíbený výrobce všech "těžařů" $NVDA nebo velké platební služby jako $SQ.

  0