04.01.2021 9 minut čtení

3 "elektrické" akcie, kterým byste se v roce 2021 měli raději vyhnout

Akcie točící se okolo elektromobilů a jejich baterií zažily skvělý rok 2020. Entusiasmus okolo rozjíždějící se elektrické revoluce v automobilovém průmyslu neustále roste a dnes už je i díky legislativě vcelku jisté, že ji nic nezastaví.

A byť tento potenciál je vskutku reálný, některé akcie to s růstem maličko přehánějí a vydávají se svou valuací spíš do světa fantazií a snů, než vstříc nějakému reálně předpokládatelnému růstu. Řada firem z tohoto segmentu, jež loni rostly o stovky procent, zatím nedokázala vygenerovat žádné smysluplné příjmy a i ty, které již jsou schopny své produkty prodávat, se dnes chlubí cenami mimo realitu skutečných lídrů automobilového světa.

Některé z těchto společností téměř jistě čeká dráha dlouhodobě úspěšného růstu, ale aktuál…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Souhlasím, baterie QS je cenově přehodnocená, zatím se ani sériově nevyrábí, pouze jsou investoři masivně napadáni reklamou, nekoupil jsem. Solo je zatím příliš malé, než abych do něj riskoval investice. A Tesla? Jsem dlouhodobým odpůrcem Tesly. Všichni analytici ví, že tato akcie je výrazně přehodnocena, což může v letošním roce skončit velkým průšvihem. A to nejen majitelům akcií Tesly, ale i různých ETF, kde má Tesla velký podíl. Mnoho ETF může přivést ke ztrátě, stejně jako mohou kvůli tomu spadnout celé indexové fondy. A nesmíme zapomenout, že konkurence Teslu dohání...

  +15
  • Souhlasím. Ale pak se tu najdou skoro až fanatici, kteří Vám budou tvrdit, že je vše v pořádku s Teslou. Budou bez unavení opakovat, jak má několik let náskok před konkurencí, jak se její auta budou prodávat po celém světě a všichni taxikáři přejdou na Teslu. A samozřejmě nezapomenou zmínit, že současné automobilky jsou všechny zadlužené, své dluhy nikdy nezaplatí a zkrachují.

   +2
  • @Stan1000 No tak po včerejšku (-41 %) bych řekl, že $QS asi jedna z mála akcií, která se zřejmě opravdu vydává hledat svou skutečnou aktuální valuaci a může být opět zajímavým nákupem. Popravdě takový propad vidím rád, protože to ukazuje, že zdravý rozum ještě na trhu přece jen zůstal. Snad se podobně nerozhodnou vzpamatovat akcionáři $TSLA. 😅 Do Solo bych jinak nešel už jen proto, že se mi jejich produkt nelíbí a nepřijde mi dostatečně zajímavý. Sám bych si takové auto nekoupil a nevěřím, že s takovým designem bude mít na trhu úspěch... možná tak v Asii, tam si na takové na oko nehezké auta potrpí, ale zase je tam obrovská a pro takhle malého hráče reálně neporazitelná konkurence.

   +2
  • @tomasdurcak Korekce k akciovému trhu patří, to je absolutně normální, není třeba dělat paniku. Ta by nastala a nastane, až bublina kolem Tesly praskne a investoři se začnou hromadně akcií Tesly zbavovat. To ovlivní nejen výši ceny akcie Tesly, ale strhne to ceny dolů u mnoha ETF a indexových fondů, kde má Tesla mnohdy velké zastoupení...

   0
  • @BinosCZ Taxikáři určitě na Teslu nepřejdou, už letos budou na trhu lepší alternativy. Osobně mi dnes Tesla připomíná další AOL. V 90. letech zcela revoluční technologie, funkční, úžasná výkonnost akcií, no ale nakonec se z dot-com bubliny už nevzpamatoval a nahradily ho jiné společnosti. Alternativou by byla cesta Amazonu, který byl v roce 1999 také miláčkem investorů, ale dokázal se vrátit zpět nohama na zem, než vypálil zpět do oblak už na základě reálných výsledků. Predikcím, že Tesla už nikdy nebude levná, zatím věřit odmítám, protože pro to neexistuje žádný dostatečně validní důvod.

   +1
  • @Stan1000 No kdybych viděl podobných -41 % u Tesly, rozhodně bych nepanikařil, jelikož pro její vlastnění nevidím nyní důvod.. Ale věřím, že hromada jiných, kteří se dnes titulují jako milionáři Tesly, by asi měla plné ruce práce. Na druhou stranu trhy nikdy nerostou do nebe a chamtivost vždy trestaly. Těch ETF, které nakoupily hromadu akcií Tesly, která popravdě v S&P 500 spíš nemá co dělat, by mi ale bylo trochu líto, to je fakt. 😕

   0
 • SOLO se mi líbí, tedy, ne akcie, aly ta vozítka, pro mne je to takový velorex, jen džíny chybí :) Akcie jsem sledoval, když byly za 2,5, no a nekoupil, pak to pumplo a já ztratil zájem.

  +1
 • To jsem řikal, že až jednou Tesla vykáže zisky a investoři se podívaj, co to vlastně maj, že se zděsej a bude velkej výprodej. Jenže to byl zhruba rok 2018 a od té doby se stalo, co se stalo. Na Tesle je stále mnoho šílenců, kteří to mohou hnát nahoru ještě dlouho.  Taky to může padnout zejtra :D

  0
 • NIO je špatná investice myslíte? Nějak mi z textu není jasné jestli jste ji dali do balíku s těmi ostatními, kupoval jsem ji cca za 40 za akcii a někde jsem četl že ji reálně odhadují na 60-70, tak jestli se toho mám kolem toho jejího maxima teď zbavit nebo ne..

  0
  • Ja som ju stihol kúpiť po 17 a určite ju podrzim

   0
Doporučené příspěvky
8 minut
5 minut
6 minut
7 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
12 minut
6 minut
7 minut
5 minut
8 minut
Doporučené příspěvky
8 minut
5 minut
6 minut
7 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
12 minut
6 minut
7 minut
5 minut
8 minut