Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.01.2021 6 minut čtení

2 akcie, které investorům z každých investovaných 10 000 Kč jen za posledních 5 let udělaly 300 000 Kč

Historické výnosy akciového trhu nejsou garancí těch budoucí, ale rozhodně je lze využít jako užitečný nástroj pro filtrování společností. A to proto, že akcie, které mají historii nadprůměrných růstů, v nich pravděpodobněji budou pokračovat.

Solidní track record růstu překonávajícího zbytek trhu znamená, že se dané akcii daří konzistentně překonávat očekávání, management zřejmě velmi dobře ví, co dělá a společnost před sebou velmi pravděpodobně má další solidní růst. Na růstovou vlnu budoucího vítěze se rovněž naskakuje snáze, než když se snažíte správně načasovat otočku u podhodnocené akcie zrovna ve chvíli, kdy se konečně otočí nahoru.

Dva příklady takových akcií jsou níže a investoři, kteří do nich před pár lety po jejich vstupu na burzu zainvestovali, dnes rozhodně nelitují.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +38
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Obě akcie jsou bezesporu skvělé, ale cena je již dnes velmi vysoko. Už bych tam dnes nevstupoval. Jsou tu naštěstí i jiné společnosti s vysokým budoucím růstovým potenciálem...

  +9
  • Například?

   0
  • @Apollos5 Zadejte si sledovat p. Sochu a ukáže se Vám spousta jeho článků. Někdy v 2. polovině prosince v jednom z nich uváděl, které akcie by měly růst dle jeho názoru kolem 50%.

   +1
  • 0
  • @Apollos5 Není zač. Chce to v klidu nastudovat jeho názory a myšlení. Je to čtení tak na celé dva tři dny, ale úsporu Vám spoustu času vlastního hledání "v kupce sena".

   +2
  • Vydržte, brzy napíši, kam a proč  investuji já...

   +20
  • Dobrý den.. Podle čeho určujete která z firem může mít rostoucí akcie?  Před 5 lety jsem nechal kopírovat svůj účet s jiný m který má úspěchy a projel mi 500tis..takze jsem se rozhodl nyní vzít vše do vlastních rukou..nemam čas na měnové páry, ale vložit na akcie, či rostoucí komodit.. Škoda že před lety jsem nedal na zlato které melo 800$ za unci a dnes je až skoro na 2000..Takze rady na akcie. Dekuji

   -9
  • Děkujeme a rádi počkáme ...

   0
  • @Kamilio Kopírovat cizí účty nemusí být nejchytřejší řešení. Co vydělávalo v loňském roce, nemusí vydělávat letos... Zlato je problematické, cyklické.... Časem roste, časem klesá... Zkuste si najít můj článek o megatrendech pro rok 2021 - ty porostou... :-)

   +6
  • @Stan1000 Vam by mali dat podiel na warengu zdarma :)

   +1
  • @Stan1000 V podstatě souhlasím, loňský růst investorům obrovsky vydělal. Nicméně za mě minimálně vhodné tituly na sledování pro případ, že se cena sklouzne níž.

   0
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
8 minut
9 minut
7 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
8 minut