01.01.2021 7 minut čtení

Jak si 34letý self-made milionář z ničeho za 5 let, 3 měsíce a 6 dní našetřil na odchod do důchodu

Extrémní příběh o mladém člověku, který narazil do finanční zdi a rozhodl se pro tak zásadní změnu v přístupu k penězům, že se za pět a něco let vypracoval až k dolarového milionáře. Dnes po své zkušenosti tvrdí, že to může zvládnout úplně každý.

Psal se rok 2010 a tehdy čtyřiadvacetiletý Grant Sabatier se zrovna nastěhoval zpět ke svým rodičům poté, co pár let střídal jednu práci za druhou, až byl kvůli ekonomické recesi ze své poslední práce propuštěn, na žádnou novou nedokázal narazit a jednoduše neměl na bydlení.

Po návratu do svého staronového dětského pokoje měl na účtu posledních asi 5 dolarů a rodiče mu navíc dali ultimátům - může u nich bydlet, postarají se o něj, ale během tří měsíců si najde novou práci a nové bydlení.

Sabatier si dodnes pamatuje den, kdy se v něm cosi…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +63
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Smutné je, že je potřeba tohle lidem psát. Mam 33 let a ve 28 (po vystudování a našetření 20% z cílové ceny nemovitostí) jsem si koupil byt. Koupil jsem si velký 3+1 a vzal do každého pokoje jednoho studenta/studentku jako spolubydlící. Za 5 let spláceno a dokud nebudu mít děti, tak to můžu stále pronajímat. Mnoho vrstevníků si ale klepadlo na čelo, ale co bych sám dělal s takovým bytem?

  +10
  • Až na to, že tu hypotéku si neměl doplácet, ale peníze z pronájmu dal investovat. Je prostě blbost vracet peníze s 3% úrokem. Peníze dělají peníze. Tohle heslo platí vždy a vsude

   +2
  • @michalKobos  Fixace byla na 5 let a když doplatíš 25% z cílové částky, neplatíš žádný úrok. Díky tomu, že jsem ji zaplatil dřív, tak jsem mohl vzít  hypo na další byt a využít tak letošního zrušení z daně z nabytí nemovitostí. Druhou hypo by mi nikdo nedal k té stávající první. Člověk potřebuje znát souvislosti, pokud je nezná, tak jen spekuluje co měl a neměl ten druhý dělat 😉

   +8
  • Teď jsem si přečetl svůj komentář a omlouvám se, jak to vyznělo. Ta první hypo byl dobrý a promyšlený tah a ty další kroky.... 👍

   +1
  • @michalKobos Nic se neděje. Chápu i váš komentář, původně jsem chtěl jet pouze v nemovitostech, ale při koroně jsem začal řešit investování a zjistil o akciích, to jak fungují a taky jak je potřeba diverzifikovat a nebýt ponořen jen do nemovitostí ☺️

   +4
  • Moc pěkné, mne tohle napadlo až o 5 let později :-D máte náskok!

   +2
  • Vyborna doba, obavam se vsak, ze z mnoha duvodu se tohohle nemuze ucastnit vetsina lidi a ocekavat stejny vysledek. Kazda hra o penize ma sve porazene. Gratuluji ke spravnemu kroku, dokud byla vhodna doba. Dnesni vstupujici invedtori museji pocitat, ze to bude ahoru dolu a vysledek jen ve velmi dlouhem obdobi.

   +1
 • Tenhle článek je krásnou ukázkou toho, jak nesmírně cenný je čas. Zvláště pak v době, kdy člověk nemá žádné finanční, nebo osobní závazky.

  +2
 • Pekný článok . Ďakujeme.

  +2
 • Dobrý článek s univerzálně použitelnými postupy. ALE: počítá s poměrně slušným příjmem a hlavně s nulovou ztrátovostí investic, což v běžném životě málokdy stoprocentně zafunguje - zvláště pak u začínajících investorů.

  Jinými slovy: lze si takto zajistit finanční nezávislost, zpravidla to ale trvá déle než deklarovaných pět let!

  0
Doporučené příspěvky
6 minut
9 minut
5 minut
7 minut
5 minut
8 minut
7 minut
6 minut
9 minut
7 minut
7 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
9 minut
5 minut
7 minut
5 minut
8 minut
7 minut
6 minut
9 minut
7 minut
7 minut
5 minut