29.12.2020 3 minuty čtení

Alternativní pohony a možná investice do nich

Budoucnost nejsou jen elektromobily...

Alternativní palivové články:

Plug Power Inc ( $PLUG ) - poskytuje řešení na vodíkové palivové články na klíč pro trhy s elektrickou mobilitou a stacionární energií v Severní Americe a Evropě. Zaměřuje se na palivové články a technologie zpracování palivových článků, membrány s výměnou protonů (PEM), hybridní technologie palivových článků / baterií a související infrastrukturu pro skladování a výdej vodíku. Společnost nabízí GenDrive, systém palivových článků PEM na vodíkový pohon, který dodává energii elektrickým vozidlům pro manipulaci s materiálem; GenFuel, systém dodávky, výroby, skladování a výdeje vodíku jako paliva; GenCare, průběžný program údržby a servisu palivových článků GenDrive a GenSure, produktů GenFuel a motorů ProGen; a GenSure, stacionární řešení palivových článků, které poskytuje modulární výkon palivových článků PEM pro podporu záložních a síťových požadavků na napájení telekomunikací, dopravy, a sektory služeb. Poskytuje také GenKey, řešení na klíč pro přechod na energii palivových článků; a ProGen, technologie palivových článků a technologie motorů používaných v mobilních a stacionárních systémech palivových článků a jako motory v dodávkách na elektrický pohon. Společnost nabízí své produkty maloobchodním a distribučním a výrobním podnikům prostřednictvím přímých prodejců produktů, výrobců originálního vybavení a sítí prodejců.

Aktuální cena akcie cca 32,46 USD, roční nárůst + 989%

 

Bloom Energy Corp ( $BE ) - navrhuje, vyrábí a prodává systémy palivových článků na bázi oxidu uhličitého pro výrobu energie na místě. Nabízí Bloom Energy Server, stacionární platformu pro výrobu energie, která přeměňuje standardní nízkotlaký zemní plyn, bioplyn nebo vodík na elektřinu elektrochemickým procesem bez spalování. Společnost poskytuje bankovní a finanční služby, cloudové služby, technologická a datová centra, komunikace a média, spotřební zboží a spotřební materiál, vzdělávání, vládu, zdravotnictví, pohostinství, logistiku, výrobu, nemovitosti, maloobchod a veřejné služby. Působí především ve Spojených státech, Japonsku, Číně, Indii a Korejské republice.

Aktuální cena akcie cca 27,82 USD, roční nárůst +342 %

 

Ballard Power Systems Inc ( $BLDP )  -  se zabývá designem, vývojem, výrobou, prodejem a servisem produktů palivových článků s membránou pro výměnu protonů. Společnost nabízí těžké moduly, zásobníky palivových článků, záložní energetické systémy a přenosné energetické / bezpilotní prostředky (UAV) a výrobky pro manipulaci s materiálem. Poskytuje také technologická řešení zahrnující inženýrské služby a služby přenosu technologií, jakož i licence a prodává portfolio duševního vlastnictví a základní znalosti pro různé aplikace palivových článků. Společnost obsluhuje trhy tranzitních autobusů, automobilů, železnic, nákladních vozidel, manipulace s materiálem, UAV, námořní dopravy a kritické infrastruktury. Společnost prodává své výrobky v Číně, Německu, Spojených státech, Belgii, Velké Británii, Japonsku, Dánsku, Kanadě, Norsku, Švýcarsku, Francii, Tchaj-wanu, Nizozemsku, Finsku, Španělsku, a mezinárodně.

Aktuální cena cca 22,07 USD, roční nárůst + 229%

#investovani #akcie #alternativnipohony #palivoveclanky

Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.