29.12.2020 2 minuty čtení

Společnost BMW

Zvýšený nárůst elektromobilů

BMW zvyšuje výrobní cíl na 2023 EV o 250 000 jednotek!

 

Německá automobilka  Bayerische Motoren Werke ADR ( $BMWYY ) se chystá v příštích dvou letech zvýšit svoji přítomnost v segmentu elektrických vozidel. Luxusní automobilka plánuje zvýšit svůj předpokládaný výkon pro rok 2023 o přibližně 250 000 jednotek.

Co se stalo : Podle agentury Reuters se informace o produkčních cílech objevily během rozhovoru generálního ředitele BWM Olivera Zipse s německými novinami Augsburger Allgemeine. Výrazně zvyšujeme počet elektrických vozidel," uvedl údajně Zipse. „V letech 2021 až 2023 postavíme o čtvrt milionu více elektromobilů, než se původně plánovalo."

Generální ředitel BMW zdůraznil potřebu zlepšení infrastruktury dobíjení EV. „Od dnešního dne by muselo být každý týden uvedeno do provozu 15 000 soukromých a asi 1 300 veřejných dobíjecích bodů. Bohužel jsme od toho daleko, “řekl.

Proč na tom záleží : Ve srovnání s 8% výkonem v současném roce by revidovaná prognóza do roku 2023 poháněla produkci elektromobilů BMW na 20%.

Vyzbrojeni federálními dotacemi ve výši téměř 10 900 USD na elektrické vozidlo, prodeje elektromobilů v Německu již téměř zdvojnásobily velikost norského trhu a jsou na cestě k překonání trhu elektromobilů v Kalifornii podle zprávy agentury Bloomberg začátkem tohoto měsíce.

Společnost Tesla Inc ( $TSLA ) byla podle vládních údajů jedinou automobilkou, která od minulého měsíce zaznamenala rostoucí údaje o prodeji v Německu. V listopadu bylo německým úřadem pro motorovou dopravu zaregistrováno přibližně 1 680 nových vozidel Tesla, což je meziroční nárůst o 37%.

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.