29.12.2020 3 minuty čtení

Společnost CARR

Perspektivní společnost pro příští roky

Carrier Global Corp. ( $CARR ) je jednou z mála veřejně obchodovaných společností, která prodává superchladné mrazničky a chladicí techniku ​​pro přepravu. Společnost byla při fúzi se společností Raytheon vyčleněna ze společnosti United Technologies. 

Znamená to, že Carrier není žádný začátečník.

Má rozsáhlé odborné znalosti dodavatelského řetězce za studena. Její segmenty HVAC a chlazení prodávají produkty a řešení přímo klientům, včetně dodavatelů a vlastníků budov, přepravních společností a dalších zařízení. A očekávám, že po produktech této společnosti bude obrovská poptávka od roku 2021. Již nyní zaznamenává prudký nárůst objednávek tohoto zařízení.

Asociace pro rozvoj komerčních nemovitostí uvádí: „Poptávka po chladírenském prostoru vzroste během příštích pěti let o 100 milionů čtverečních stop. To je nárůst zhruba o 47% ze současné úrovně 214 milionů čtverečních stop. “

A ve zprávě Financial Times Dusty Tenney, generální ředitel společnosti Stirling Ultracold - výrobce chladírenských skladů pro Pfizer - poznamenává, že v posledních několika měsících zaznamenal trojnásobnou objednávku produktů své společnosti.

První věc, která se mi na Carrieru líbí, je to, že má perfektní pozici, aby mohl příští rok těžit z masivního zvýšení poptávky po jeho produktech a službách. 

Dalším důvodem, proč se mi Carrier na rozdíl od jiných společností v tomto prostoru líbí, je jeho relativně levná cena ve srovnání s jinými akciemi v tomto odvětví. Například společnost Trane Technologies se obchoduje za více než trojnásobek ceny společnosti Carrier a oba mají podobné tržní limity zhruba 33 miliard dolarů.

Význam společnosti CARR stoupá i s nutností potřeby hlubokého zmrazení vakcín na COVID. 

Podíváme-li se hlouběji na Carrier, líbí se mi skutečnost, že si od svého rozdělení v dubnu od Raytheonu vytvořil silnou dynamiku vzestupu.

 

Společnost je navíc pozitivní na peněžní toky a ke své poslední zprávě o příjmech za tříměsíční období končící 30. září 2020 má v hotovosti a ekvivalentech zhruba 3,8 milionu dolarů.

Abych to shrnul, existují tři důvody, proč má dnes tato akcie můj zájem:

  1. Je to relativně levné ve srovnání s jinými možnostmi v tomto odvětví.
  2. Rád obchoduji se silou a od jejího rozložení v dubnu je trajektorie přesně to, co chci vidět.
  3. Pevně ​​věřím, že poptávka po jejích produktech by mohla v nadcházejících měsících vyskočit dvakrát až trojnásobně.

 

Aktuální cena se pohybuje okolo 37,7 USD, společnost vyplácí dividendu 0,48 USD při dividendovém výnosu 1,27%, je zde tedy dostatek prostoru pro budoucí nárůst dividend.

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.