29.12.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 29.12.2020: Wall Street opět na rekordech, Tesla v Indii a bát se vakcíny "nedává smysl"

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Doufám, že jste letošní vánoční svátky prožili v klidu, pohodě a jen v tak velkém kruhu rodiny, jaký zrovna PES dovoloval. Je tady poslední pracovní týden letošního vskutku unikátního roku a s ním i nutnost maličko bilancovat, vracet se zpátky a zamyslet se nad tím, co pro vás bude důležité v roce následujícím. Věřím, že pro celou řadu z nás to budou maličko jiné priority, než které jsme řešili před rokem. Úspěšný start do posledního letošního týdne Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nejlepší motivace k dosažení finanční nezávislosti? V noci budete spát klidně jako dítě. 

 S&P 500 +0.87 % (3,735.36)

 Nasdaq +0.74 % (12899.42)

 PX +1.45 % (1023.40) 

---

 Ropa -1.12 % (47.69 USD) 

 Zlato -0.32 % (1,877.20 USD) 

 Stříbro +1.98 % (26.42 USD) 

SLEDUJTE AUTORA DNE: 

Martin Dráha (53 sledujících)
Vyčerpávající a podrobné texty o penězích a kryptoměnách.
Sledovat

Yelp (YELP) +10.25 % (30.88 USD)
Analytici pro příští rok byznysu Yelpu po letošní adaptaci na pandemii věští solidní zotavení, které by měly směrem vzhůru poslušně sledovat i jeho akcie. 

Moderna (MRNA) -9.72 % (111.40 USD)
Investory Moderny včera mírně vylekala zpráva o pacientovi, který měl před Vánoci na vakcínu tak silnou alergickou reakci, že mu musel být podán epinefrin. 

GRAF DNE

Je zvláštní, když z takovýchto dat vzejde názor, že abychom zastavili šíření koronaviru, je potřeba pozavírat restaurace a maloobchod. Přitom je patrné, že problém není u piva či v obchodě, ale u nejohroženějších v soc. zařízeních...

 SLOVA DNE 

"Jedenáct tisíc lidí v České republice už život ztratilo. Neměli štěstí jako my, kteří už možnost očkování máme. Nerozumím, jaké argumenty by se daly postavit proti."

Profesor Pavel Pafko, jež je uznávaným chirurgem a jedním z lékařů, kteří již podstoupili očkování proti COVID-19, dle svých slov nerozumí tomu, proč se dnes někdo vakcinace bojí. Nevidí pro to totiž žádné racionální argumenty. 
 
 ČÍSLO DNE 

1 280 000 

Americká letiště za sebou mají dle Úřadu pro bezpečnost v dopravě nejrušnější neděli od půlky letošního března (!). Odbavila téměř 1,3 milionu cestujících. Snad závan zotavení letectví a cestovního ruchu, který příští rok přinesou vakcíny.

 BLESKOVĚ 

▶ Americké akcie zahájily letošní poslední obchodní týdnem růstem na rekordní maxima. Ten podpořil zejména prezident Trump, který po drahotách podepsal stimulační pandemický balíček pro ekonomiku ve výši 2,3 bilionu dolarů.

Samsung 12. ledna odhalí svůj nový 5nm mobilní procesor s osmi jádry a údajným názvem Exynos 2100, který by měl konkurovat aktuálně nejvýkonnějšímu mobilnímu čipu na trhu Snapdragon 888.

 Automobilka Tesla by dle indického ministra dopravy Nitina Gadkariho měla v příštím roce rozšířit svou působnost i do druhé nejlidnatější země světa.

Japonsko od včerejška neprodyšně uzavřelo své hranice a až do konce ledna nebude na své území pouštět žádné cizince bez registrovaného pobytu. Jde o opatření proti zabránění šíření nových, nakažlivějších mutací koronaviru.

▶ Izraelská burza cenných papíru v Tel Avivu spustila nový konopný index, do nějž zakomponovala společnosti pohybující se v tomto segmentu. Země je lídrem ve výzkumu této rostliny a chce se stát významným exportérem medicínského konopí.

FOTO DNE

Tohle na první pohled nenápadné autíčko je považováno za nejcennější Hot Wheels angličák na světě. Jde o Beach Bomb minibus Volkswagen z roku 1969, který má díky své raritě hodnotu až 150 000 dolarů (3,25 milionu Kč).

Už je nás 38 219

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty