Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
23.12.2020 4 minuty čtení

3 akcie ze sektoru mobilních her, jenž by vás mohly zajímat

Jsme v roce 2020 a téměř každý už má v kapse mobilní telefon, ne-li dva. A drtivá většina lidí má ve svém zařízení nějakou hru, nebo dokonce her několik. Toto jsou společnosti, jenž mohou profitovat právě z tohoto sektoru mobilních hráčů.

Herní průmysl je jedním ze sektorů, jenž jsou poslední roky obrovsky na vzestupu. V jednotlivých "Esport" hrách se pořádají turnaje o obrovské prize money od mistrovství světa až po oblastní mistrovství republiky. Nejedna velká společnost dnes vlastní nebo alespoň sponzoruje nějaký Esportový team, hovoří se i o možnosti zařadit nějakou esport hru na olympiádu, čemuž generace mých rodičů absolutně nedokáže rozumět, ale moje generace a nejpozději generace mých dětí to už bude brát za naprosto normální věc. 

A v tomto sektoru se nachází i sektor…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • $ATVI Snad vydá příští rok Diablo IV. Sám se na to těšim, bude to událost. Jestli se povedou recenze, mohl by si Blizzard vést ještě líp :)

  +5
  • Já naskakoval do ATVI asi mésíc pŕed vydání shadowlands, které se relativně povedli. Uvidíme, u ATVI prý candy crush saga vydělává víc než všechny hry blizzardu (wow, hs atd) dohromady, ale konkrétní čísla jsem nezjišťoval.

   +2
 • $EA a $ATVI jsou jasná volba 😉 Zynga vypadá na první pohled taky zajímavě, ale do portfolia se mi nevejde 😁

  +4
  • Souhlasím, já osobně $ATVI vlastním, a u EA se nemůžu rozhodnout, jelikož mi prostě firma svým přístupem k hrám přijde strašně nesympatická. Nicméně Zynga za mě taky svůj potenciál má a možná i větší než ostatní dva giganti, ovšem musela by být za správnou cenu.

   0
  • @Investor_Matty u EA hraje za mě určitě důležitost síla značky. Který gamer hrající nějaké sportovní hry nehrál FIFU nebo NHL..ačkoliv mi lidi tvrdí, že je třeba lepší Pro Evolution Soccer, vždy sáhnu raději po FIFĚ..to máte stejný jako s iPhonem, možná jsou i lepší a nadupanější mobily, ale jsem holt věrnej značce... 

   +2
  • Ano mám to stejně, mě spíš jako hráče štve, že EA tyto hry víceméně vydává každý rok ty samé ale jen aktualizuje soupisky a štve to všechny pravidelné hráče, ale holt si ten díl musím koupit, protože ten starší díl už nikdo hrát nebude, což je zase na druhou stranu skvělý byznys

   0
  • @Investor_Matty je to tak :-D :-D ..a opět analogie z Applem..ten taky přestane u starších modelů podporovat nový IOs, aby přinutil spotřebitele k upgrade na lepší...holt to mají vymyšlené... 

   +2
  • @Investor_Matty S EA bych měl taky osobní problém, jejich hry si nekupuju od Battlefield 3 a nesouzním s jejich byznys modelem a rýžováním peněz z hráčů. Bude to asi tím, že nejsem casual hráč a sportovní záležitosti typu FIFA mě nebaví. Na druhou stranu své (nemalé) mouchy má i Blizzard a má to co dočinění s tím, že jde o rychle rostoucí, nový segment, který se spoustu věcí teprve učí - třeba to, že vydávat nedodělané hry fakt není ideální způsob, jak jednat se spotřebiteli (tady trochu naivně doufám, že Cyberpunk bude v tomhle trendu zlomem a vývojáři na to začnou víc dbát, aby se jim nestalo, že je Valve nebo Sony jednoduše přestanou prodávat).

   0
  • @tomasdurcak Naprosto souhlasím a chápu vaše důvody proč nemít rád EA a já s tím modelem byznysu také nesouzním,. ale funguje jim. Nicméně k tomu Cyberpunku, já sám osobně ho nehraji ale můj kolega a kamarád je velký hráč a na Cyberpunk se těšil jak malé děcko, a ten mi řekl, že ta hra už byla tolikrát odložená, že vydavatelství prostě dalo termín ve kterém hra vyjde a hotov(kvůli tlaku investorů a vlastně samotné herní komunity) a prý i zaměstnance nechávali pracovat na nechutných přesčasech, aby se to stihlo, ale jak vidíme, úplně jim to nevyšlo.

   Je pravda, že ten můj kolega říkal, že u Cyberpunku by se bugy dali pochopit, že je tam takových možností interakcí, že to prostě nejde zkontrolovat vše, největším propadákem byl podle něj(a on je pro mě docela měřítko) letošní Assassins creed Valhalla, který byl prý králem bugu.Sony dle mě udělalo správný krok se Cyberpunkem, takové to "BUBUBU" vývojářům, které už bylo potřeba.

   0
 • Gaming letos zažil dost možná zlomový rok, protože lockdown k hrám přivedl spoustu nových lidí i ze starších generací. Esports až na absenci velkých LAN akcí pandemii poměrně dobře zvládá a z tvrzení, že profesionální hraní her nemá s tradičním sportem nic společného, je rok od roku větší nesmysl. Hry jsou na skvělé cestě a s příchodem lepších a lepších CPU/GPU nebo VR technologií v kombinaci s neustálým růstem globálního individualismu je podle mě čeká velká budoucnost.

  +2
  • @tomasdurcak myslím si prakticky to stejné, chápu že starší generaci to nic neříká jako pravděpodobně nám nebude dávat smysl nějaký výmysl dětí našich dětí. 

   0
 • U nás fandíme spíše těm sportovním hrám, ale jít do investice..nevím nevím... ale fajn shrnutí 👍

  +2
  • Podle mě má před sebou herní průmysl skvělou budoucnost, ale samozřejmě chápu, že ne každý si to myslí nebo je na to ochotný ”vsadit” své finance

   0
  • @Investor_Matty 👍 zvlášť když se zamyslím na tu masu lidí, co je zatím herním průmyslem nepolíbená... 😉

   +2
  • určitě to možné je, ale každý máme kruh kompetencí někde jinde :-)) 

   +1
 • Já esportu a gamingu celkem věřím, ale zatím nedržím žádnou kmenovou akcii, protože jako "nehráč" moc nesleduji dění, a proto jsem i v přístupu k nákupu akcií trochu konzervativnější a jen měsíčně dokupuji n.u. ETF. 

  (https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?0&isin=IE00BYWQWR46#overview

  +1
  • To naprosto chápu. 🙂 ETF je určitě taky možností

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím