01.07.2019 2 minuty čtení

Peníze dělají peníze

Příjmy ze zaměstnání či výkonu samostatné výdělečné činnosti jsou spojeny přímo s vykonávanou činností. Pasivní příjmy jsou tolik atraktivní, protože plynou bez přímo vykonávané práce. Mít pasivní příjmy mohou mít i občané aktuálně s nižšími pracovní

Pro všechny lidí je ideálním stavem, když jejich úspory, investice či majetek generují další peníze. Pasivní příjmy však nejsou bez starostí, vždy je nutné činit finanční rozhodnutí a o peníze či majetek se starat. Pravidelný pasivní příjem (např. z pronájmu) přináší významnou svobodu, kdy je díky tomu možné např. v práci pracovat jen na zkrácený úvazek.

Lze začít i s nižšími částkami

Pasivní příjem není záležitostí pouze bohatých lidí. Mít dlouhodobé pasivní příjmy mohou mít i lidé s aktuálně nižšími příjmy. Vždy je nutné nějak začít a rozhodnout se. Např. při pravidelném měsíčním investování do různých cenných papírů je možné začít i s nižšími částkami a ty postupem času při zlepšení finanční situace zvyšovat. Každou investici je potřeba přizpůsobit investičnímu sklonu k riziku. Při investování do cenných papírů je vhodná dlouhodobá spolupráce s finančním poradcem výhodná. Důležité je vždy učinit první kroky a přizpůsobit rodinný rozpočet a plánování pravidelnému investování či spoření.

Pasivní příjmy nejsou bez rizika

Pro pokračování ve čtení přejděte na stránky DůmFinancí.cz.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.