21.12.2020 5 minut čtení

Ranní zprávy 21.12.2020: Moderna rozjíždí v USA vakcinaci, nová mutace koronaviru a vánoční program na Warengo

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Letošní rok jde pomalu a jistě do finále a možná vás zajímá, jak bude přes svátky fungovat Warengo. Na Štědrý den ráno si ještě k vánočce a kávě můžete otevřít náš poslední vánoční Morning News 🎅. Poté se newsletter na oba svátky odmlčí a uvidíme se až 28.12. Druhou "výluku" si dáme na Nový rok 1.1. a pak už pojedeme jako vždy. Avšak to neznamená, že se ukládáme k vánočnímu spánku. Místo newsletteru ve sváteční rána můžete ke snídani kouknout přímo na web, kde na vás bude čekat nová várka článků a dalšího obsahu! 🎄 Úspěšný start do zkráceného vánočního týdne Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nejcennější schopnost Warrena Buffetta? Konzistentně investuje už celých 80 let.
 

👉 Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu! 👈

 S&P 500 -0.35 % (3,709.41)

 Nasdaq -0.07 % (12755.64)

 PX -0.03 % (1009.23) 

---

 Ropa +1.49 % (49.08 USD) 

 Zlato -0.19 % (1,886.80 USD) 

 Stříbro -0.69 % (26.00 USD) 

SLEDUJTE AUTORA DNE: 

Martin Zoul (13 sledujících)
Investor amatér snažící se dostat investování mezi lidi.
Sledovat

FireEye (FEYE) +33.73 % (19.23 USD)
Dnes v duchu kyberbezpečnosti. Investoři nyní ve velkém sázejí na to, že vlády i společnosti začnou masivně investovat do většího zabezpečení proti hackerům.

SolarWinds (SWI) -19.43 % (14.18 USD)
Společnost SolarWinds vyvíjí populární nástroj pro management sítí zvaný Orion, který měl být zneužit při jednom z největších hackerských útoků v historii USA.

GRAF DNE

V letošním roce mimo výsledek amerických prezidentských voleb žebříček největších ekonomických rizik jednoznačně okupoval koronavirus. Co to bude příští rok? Zase koronavirus? Nebo se do popředí dostane globální klima?

 SLOVA DNE 

„Naši protivníci by měli mít na paměti, že jako prezident nebudu jen nečině přihlížet kybernetickým útokům na naši zemi. Vyšetření tohoto útoku bude hlavní prioritou mého týmu a zodpovědné strany za něj draze zaplatí.“

Joe Biden ještě ani nesložil prezidentskou přísahu (až 20.1.) a už nyní ví, že ho ve funkci čeká první zásadní rozhodování. Jak zareagovat na masivní hackerský útok proti velkým americkým firmám i vládním úřadům. Snad nechá drony na zemi...
 
 ČÍSLO DNE 

12.09.2023

Soudkyně případu žaloby amerického ministerstva spravedlnosti vůči Google kvůli podezření na antimonopolní manýry stanovila možné datum oficiálního zahájení soudního řízení. Ne, nedělá si srandu, vážně by to ideálně viděla na podzim 2023.

 BLESKOVĚ 

 Pražská burza má za sebou další silný týden. Index PX poskočil o 4,2 % a zase se o kousek přiblížil k úplnému vymazání pandemických ztrát. 1/3 veškerých obchodů bylo provedeno na akciích ČEZ, jež index společně s Avastem táhly nejvíc.

▶ Vakcína společnosti Moderna získala v USA první razítko pro mimořádné použití v populaci. Preparát má oproti vakcíně od Pfizer/BioNTech výhodu při skladování, neboť vydrží být stabilní i ve standardním mrazícím boxu.

 Ropa minulý týden zaznamenala již 7. růstový týden v řadě a nakonec se "uhnízdila" na devítiměsíčním maximu. Cenu klíčové komodity vzhůru žene zejména slábnoucí dolar a optimismus spojený s chystanou vakcinací proti COVID-19.

▶ Nike v pátek nečekaně oznámil, že jeho celoroční příjmy budou pravděpodobně vyšší, než firma doposud očekávala. Oproti posledním odhadům z Q3 výsledků by celoroční příjmy Nike měly být nakonec vyšší o zhruba 10-13 %.

Británie kvůli nové mutaci koronaviru uzavřela do odvolání přístav v Doveru i Eurotunel. Česká republika rovněž pozastavila veškeré lety z Británie. Kdo nestihl odjet včas, zřejmě bude nucen strávit za kanálem La Manche Vánoce...
 

FOTO DNE

Na letošní zimní slunovrat připadá také významná astrologická událost. Jupiter a Saturn budou k sobě na noční obloze nejblíže od 17. století, kdy je pozoroval Galileo Galilei. Pokud bude počasí přát, vyrazte se na ně po západu slunce podívat, takhle blízko obě planety naposledy lidé viděli v červenci 1623! 

Už je nás: 36 654

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut