2 minuty čtení

Německá banka Helaba v Praze financuje nákup prémiového kancelářského komplexu „Churchill Square“

Banka Helaba poskytuje půjčku ve výši přes 100 milionů eur na akvizici kancelářského projektu „Churchill Square“ v Praze. Kupujícími jsou realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) a společnost CFH.

CFH je investiční skupina, která působí v Evropě a ve Spojených státech. Zaměřuje se na investice ve velkých městech v Německu, Velké Británii, Spojených státech, Nizozemsku a Polsku. Skupina CFH v roce 2020 uskutečnila investice v celkovém objemu kolem 450 milionů eur.

Realitní skupina ČMN patří mezi přední majitele kancelářských prostor v Praze. V roce 2019 uzavřela největší deal, za kterým stál lokální investor, když do svého portfolia přidala kancelářské budovy Crystal a BLOX. V úspěšných akvizicích pokračovala i v roce 2020, kdy koupila kancelářské budovy City West C1 a C2 a zmíněný kancelářský komplex Churchill Square.

Komplex Churchill Square sestává ze dvou sousedících kancelářských budov, které byly dokončené v letech 2019 a 2020. Kancelářský komplex disponuje 32 970 m2 pronajímatelné plochy a nachází se v centru Prahy, v bezprostředním sousedství pražského Hlavního nádraží, na severovýchod od Václavského náměstí. Díky blízkosti k železniční stanici se tato nemovitost může pochlubit vynikající dopravní dostupností. Z komplexu Churchill Square se navíc naskýtá výjimečný výhled na Pražský hrad. Mezi kmenové nájemce patří Deloitte, jedna z předních světových účetních a poradenských firem.

Banka Helaba působí ve střední a východní Evropě již mnoho let. Její nejdůležitější cílové trhy mimo Německo jsou Polsko a Česká republika.

Martin Erbe, ředitel centrály pro financování nemovitostí v bance Helaba, uvedl: „Jsme hrdí, že jsme pro ČMN i CFH spolehlivým finančním partnerem, navzdory této těžké době. Jsme velmi rádi, že nám bylo svěřeno financování tohoto skvěle situovaného a prémiového komplexu kancelářských budov, obsazeného vysoce bonitními nájemci.“

Radek Stacha, předseda představenstva ČMN, uvedl: „Jsme rádi, že spolupracujeme s bankou Helaba, která je silným finančním partnerem. Naše vzájemně sdílené hodnoty jsou konzervativní přístup a zaměření na prémiové, vysoce kvalitní projekty.“

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.