Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
18.12.2020 2 minuty čtení

Tento ukazatel poprvé od února velí prodávat akcie

Z průzkumu mezi manažery podílových fondů Bank of America v prosinci zjistila, že investoři zakončují rok koronavirové pandemie v mimořádně býčí náladě až euforii. A to je signál k větší opatrnosti.

Podíl hotovosti v portfoliích podílových fondů zaměřených na americké akcie se v prosinci snížil ke 4 %. To je podle Bank of America zřetelný prodejní signál uprostřed rozsáhlé nákupní horečky spojené s nadějemi na brzké proočkování populace vakcínami proti covidu-19 a na s tím související opětovné otevření ekonomiky a návrat k předkoronavirovému normálu.

 

 

Bank of America se zeptala 217 manažerů fondů, kteří spravují 576 miliard USD. A profesionálové jsou velice optimističtí, sázejí ve velkém na spotřebitelský sektor, komodity nebo emerging markets (podle 60 % oslovených půjde v roce 2021 o nejvýkonnější investici).

Kdepak, prodejních signálů bylo od února mnoho, a některé minimálně relativně zafungovaly. V případě podílu hotovosti v portfoliích fondů jde ale o zajímavý ukazatel, který právě v únoru naposledy signalizoval, že je namístě začít prodávat akcie. A všichni víme, co pak přišlo - americké akcie v rekordně krátké době odepsaly přes 30 % hodnoty. Tak pozor na to, aby letos Santa nepřinesl smutné akciové dárky.

Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2021?  Největší investiční konference v Česku je tady!

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
3 minuty
6 minut
5 minut
3 minuty
6 minut
3 minuty
5 minut