17.12.2020 2 minuty čtení

Amplify Seymour Cannabis ETF (CNBS)

V objemu, který byl mírně nad denním průměrem, skončil CNBS v úterý se ziskem 3,62%, čímž se jeho rok 2020 zvýšil na 36,66%.

V úterý se objevily zprávy, že kanadští pěstitelé konopí Aphria (APHA) a Tilray (TLRY) jednají o fúzi a společnosti tuto fúzi potvrdily ve středu ráno. 

Proč je to důležité : Stav CNBS jako důvěryhodného konopného ETF tato zpráva silně ovlivňuje. Váha Aphria překonává váhu mnoha jejích soupeřů. Do středy CNBS přiděluje této akci 9,93% své váhy, což z něj činí největší podíl fondu. Aktivně spravovaný CNBS je vysoce těžký fond, protože všech šest jeho největších holdingů tvoří minimálně 9% soupisu a kombinuje přibližně 58% váhy ETF.

Tilray, který je cílem této fámy, je jednou z menších složek CNBS s hodnotou 0,72%, ale vzhledem k tomu, že obě akcie prudce stoupají ve zprávách, je zjevně výhodné, že CNBS má na tyto dvě akcie dohromady součet 10,65%.

Vzhledem k tomu, že legální užívání konopí se nadále šíří po celém světě, získala na síle i politická hybnost a tlak veřejnosti na legalizaci konopí pro lékařské a rekreační účely.  Tyto faktory podpořily technologické a vědecké průlomy vedoucí k vývoji řady oblastí souvisejících s produkty a službami pro nová a inovativní použití, zejména v léčebném průmyslu.

Fúze by mohla podnítit vlnu konsolidace konopí, což je téma, které by prospělo CNBS, protože její seznam je posetý jak potenciálními kupujícími, tak legitimními cíli převzetí.

A co dál : Něco, co by neměli investoři přehlédnout, je letošní výkonnost CNBS, což ukazuje, že aktivní správa nemusí být špatná. Sám je 36,66% meziroční zisk fondu velmi působivý. Tato statistika je však ještě přitažlivější, když vezmeme v úvahu, že dva z populárnějších pasivních konopných ETF klesly v letošním roce v průměru o 18,50%, a to i při zohlednění nedávného vývoje podporujícího vývoj dne amerických prezidentských voleb.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Ano, ráno jsem také četl o fůzi $TLRY s $APHA. Jedná se o pokus dohnat ujíždějící vlak amerických společností, které jasně přebírají vládu na trhu zatímco kanadské společnosti se topí ve ztrátách. Dokud není konopí v USA legální na federální úrovni, tak mají omezené možnosti vstupu na největší trh světa. Z konopných ETF jedině aktivně spravované jako je třeba $YOLO. Úprava portfolia v tomto segmentu jednou za 3-6 měsíců nestačí, trh se příliš rychle vyvíjí a v příštím roce se očekává vícero zajímavých akvizic.

    0