O téhle rodině se aktuálně v britských mediích píše poměrně hodně, ale ne kvůli vypečenému synáčkovi, nýbrž kvůli jejich rozvodu, v němž jeho matka po otci (toho času ruskému miliardáři) požaduje stovky milionů dolarů, avšak její ex-manžel jednoduše odmítá platit.
Bývalí manželé, jejichž rozvodové řízení je považováno za jedno z dosud největších, jaké kdy byly v Evropě řešeny, každý tvrdí něco jiného. A v rámci detailů tohoto rozvodu, které zveřejnil list Financial Times, nelétají milionové částky jen mezi ex-partnery, ale i na obchodním účtu jejich syna Temura Akhmedova.
Jeho matka Tatiana nyní požaduje, aby jí bývalý manžel vyplatil 606 milionů dolarů, které ji dluží na základě rozvodového řízení z roku 2016. Ruský miliardář Farkhad Akhmedov, který mimo jiné vlastní masivní 115 metrů dlouhou jachtu, helikoptéru a soukromou sbírku umění, však více než půl miliardy odmítá zaplatit. Tvrdí totiž, že čtyři roky starý rozsudek je neplatný, jelikož se ve skutečnosti se svou ženou rozvedl již před 20 lety v Moskvě za úplně jiných podmínek.
Zkrátka totální chaos, do něhož se přimíchal i zmíněný synáček, jež se postavil na stranu otce. Aby taky ne, když mu táta zařídil studia na prestižní univerzitě v Anglii a ještě jako teenagerovi mu koupil v Londýně byt za hezkých 39 milionů dolarů. No a tak se jeho matka rozhodla, že když nemůže dostat ani korunu z ex-manžela, zkusí zažalovat svého nejstaršího syna o 94 milionů dolarů s tím, že na něj otec nepochybně převedl nějaká svá aktiva, aby o ně v rámci rozvodu nemusel přijít.
Jenže pohled na finance jejího syna (který mimochodem studuje London School of Economics!) odhalil, že jí nemá co nabídnout, jelikož se mu podařilo na burzovním obchodování s akciemi (pojďme tomu říkat spíš gemblování) přijít o otcových 50 milionů dolarů (v přepočtu asi 1,1 miliardy Kč).

Farkhad je bývalý obchodník s kožešinami, který se stal podílníkem významného producenta zemního plynu na Sibiři a následným prodejem svého podílu se stal jedním z nejbohatších ruských oligarchů. A není divu, že když se dozvěděl o stavu synova obchodního účtu, nebyl z toho dvakrát nadšený.
Synáček si zpočátku podle všeho na trzích nevedl špatně a povedlo se mu přijít k pár ziskům. Následně ale začala šnůra ztrát, na základě které začal navyšovat riziko neboli pákovat, aby ztracené peníze získal zpět, což nakonec nečekaně skončilo tím, že přišel úplně o vše. Asi vás nepřekvapí, že jeho obchody byly intradenními spekulacemi.
Nejzásadnější na celé téhle polízanici vlastně není ani tak ta ztracená částka, ale způsob, kterým ten osel o peníze přišel. Protože úplně stejně může kdokoliv z vás přijít o svých 100 000 Kč nebo 1 000 000 Kč. Pokud hodíte riziko za hlavu a začnete pákovat jako šílenci, můžete klidně na burze přijít o miliardu, je to jen matematika.
Při pohledu na letošní akciový trh si přitom jeden říká, že kdyby člověk nakoupil nějaký akciový index teoreticky kdykoliv, velmi pravděpodobně by byl nyní nejhůře na nule - rozhodně ne v mínusu 50 milionů dolarů. Na takovou ztrátu se už jeden musí opravdu snažit a udělat si z trhů nefalšované kasino. Potřebujete-li další důkaz, že nezkušení a rádoby sebevědomí tradeři nemají v intradenním obchodování a snaze časovat trhy co dělat, tady ho máte.
Měl-li bych tady Temurovi a jemu podobným něco poradit, bylo by to:
1) Úspěšné dlouhodobé intradenní obchodování bez pevně daného stop-lossu, skrz který ještě před vstupem do pozice přesně do posledního centu víte, kolik můžete nejvýše ztratit, neexistuje.
2) Pokud člověk není schopen produkovat zisk za standardních podmínek, měl by dělat, jako že žádná páka na trzích neexistuje a už vůbec by ji neměl používat. Stane se totiž jediné - dlouhodobé ztráty se vám znásobí.
Jo a za tenhle money management by klučinu ideálně měli vyhodit z té ekonomické školy, jelikož na peníze očividně nemá vlohy. ?
#intradenniobchodovani #akcie #paka #riziko #moneymanagement #stoploss #ztraty temurakhmedov #casovanitrhu #spekulace #fail