15.12.2020 7 minut čtení

ANSYS (ANSS)

Vesmírný dopravní policista

     Vesmír se zaplňuje nebezpečnými haraburdími. Podle OSN je na oběžné dráze asi 3 100 mrtvých satelitů. To nemusí znít jako nejnaléhavější problém, ale každý satelit se pohybuje rychlostí přibližně 7 000 mil za hodinu a při těchto rychlostech jsou srážky katastrofické. S 10 000 novými satelity, které mají být vypuštěny v příštích třech letech, stoupá potenciál nebezpečí. Nejen to, ale předpovědi naznačují, že v příštích několika letech vzlétne civilní vesmírné cestování ve výši kolem 1 bilionu dolarů; právě minulý týden Virgin Galactic Holdings Inc. (SPCE) zaznamenal klíčovou smlouvu s NASA. Dokud však bude nahoře hrozba kolize, bude tento nový sektor a jeho neuvěřitelný růstový potenciál ohrožen.

     Naštěstí existuje společnost zaměřená na udržování přeplněného prostoru nad Zemí v bezpečí. Ukážu vám, proč má zdvojnásobit výdělky za něco málo přes tři roky. Od té doby, co Rusové vypustili Sputnik 1 v roce 1957, umístili lidé do vesmíru 9 456 satelitů. Dnes je mezi pěti nejvýznamnějšími zeměmi s funkčními satelity USA, Čína, Rusko, Velká Británie a Japonsko. Přesto i tato čísla podceňují skutečný rozsah toho, co se děje. Militarizace vesmíru se zahřívá. USA a Rusko vyvíjejí hypersonické rakety a potenciálně hypersonické posádkové plavidlo, stejně jako novou generaci komunikací, inteligence, laserů a zbraní. Čína a Indie, stejně jako Evropa a Japonsko, nezůstávají pozadu. A pamatujte, že vypouštění satelitů je jen částí mise SpaceX. Od prvního úspěšného listopadového startu posádky Dragon s posádkou bude společnost vysílat do vesmíru stále větší počet astronautů. SpaceX také plánuje převoz civilistů do vesmíru. Stejně tak Virgin Galactic, která plánuje suborbitální lety s posádkou od příštího roku. Virgin Galactic uvedla, že doufá, že zahájí zkušební let někdy tento víkend, pokud to počasí dovolí. Mezitím NASA uvedla, že uzavřela partnerství s Virginem, aby poskytla užitečné zatížení potřebné pro výzkum a vývoj a budoucí mise.

     Vesmírná ekonomika je v pohybu. Nyní je nastavena na 350 miliard dolarů. Analytici však tvrdí, že u civilního cestování hodnota do 40. let 21. století konzervativně zasáhne 1 bilion dolarů. Bank of America tvrdí, že by to mohlo dosáhnout až 2,7 bilionu dolarů. A v dnešní ekonomice založené na technologiích je rostoucí průlomový sektor přesně tam, kde chcete mít své peníze. Jakmile tento sektor najdete, chcete mít pevnou firmu s vynikajícími finančními a obchodními vyhlídkami, abyste se ujistili, že vaše portfolio získá svůj podíl na růstu sektoru.

     Originální simulační firma:

 

     Zadejte ANSYS Inc. (ANSS), inženýrská simulace a softwarová společnost. Co má Ansys společného s vesmírem? Společnost nedávno oznámila, že kupuje 30 letou analytickou grafiku za 700 milionů dolarů. Je to skvělý krok. Analytické grafické modely a sledování satelitů poskytují klíčová data na jejich oběžných drahách, aby bylo zajištěno, že žádný z nich nenarazí na jiné satelity. Spojení znamená, že Ansys je nyní v situacii, kdy se stane vesmírným dopravním policistou pro 21. století. A vzhledem k tomu, že Spojené státy nabízejí více satelitů - soukromých, institucionálních a vládních - než kterákoli jiná země, je to velká práce. Faktem je, že Analytical Graphics má po celém světě partnery, kteří využívají jeho služby. Doposud byla v soukromém vlastnictví, ale má globální pověst správy nejcitlivějších informací, které její klienti mají. To je důležité v obranném, zpravodajském, komunikačním a leteckém průmyslu.

    Víc než vesmírný dopravní policista

     I když je tato nová akvizice vzrušující, vzhledem k obrovskému nárůstu vesmírné aktivity, ke kterému již dochází, je stěží jedinou věcí, kterou pro ni společnost Ansys udělala. Za prvé je to simulační společnost. To na první pohled nemusí znít příliš sexy nebo důležitě, ale pomáhá to vysvětlit, proč se firma pyšní seznamem elitních klientů. V leteckém průmyslu jsou to špičkové společnosti jako Lockheed Martin Corp. (LMT). Ve stavebnictví je to jako společnost Caterpillar Inc. (CAT), ABB Ltd. (ABB) a Rockwell Automation Inc. (ROK). V čipech je to Nvidia Corp. (NVDA) a Samsung (005930.KS). Seznam je velký stejně jako průmyslová odvětví, která ovlivňuje. Společnost to vysvětluje takto:

        „Pokud jste někdy viděli raketový start, letěli v letadle, řídili auto, používali počítač, dotkli se mobilního zařízení, překročili most nebo nasadili nositelnou technologii, je pravděpodobné, že jste použili produkt, kde software ANSYS hrála při jeho vzniku zásadní roli.“

     Očekává se, že trh simulačního inženýrství poroste ročně o 17% a do roku 2026 dosáhne 28 miliard dolarů. Simulační software v zásadě umožňuje výrobcům „stavět“ produkty virtuálně a testovat je, než je skutečně vytvoří. Díky výpočetní síle počítačů to nyní umožňuje společnostem simulovat i ty nejsložitější produkty a testovat různé kovy a slitiny pro součásti pomocí softwaru, spíše než vytváření fyzikálních modelů. To umožňuje lepší, rychlejší a levnější prototypování. Ať už jde o turbínový motor, polovodič, buldozer nebo základnovou stanici 5G, simulační inženýrství je velkým krokem vpřed pro řadu průmyslových odvětví. A Ansys je na špici balíčku. Pokud jde o letecký průmysl, významnou výhodou je schopnost simulovat, jak dobře může struktura přežít v náročném prostředí měsíce nebo Marsu. Není tedy žádným překvapením, že SpaceX je špičkovým zákazníkem produktů Ansys. Ale i na pozemské úrovni je společnost Ansys předním poskytovatelem technologií pro každé odvětví, které hýbe světem vpřed. Mluvíme o 5G telekomunikacích, autonomních vozidlech, hnacích ústrojích pro elektrická vozidla a samozřejmě o obranných, zpravodajských a leteckých službách.

     Dvojnásobný růst za tři roky

      Společnost Ansys má sídlo v Pittsburghu. Založena byla roku 1970, takže nejde o povýšence ze Silicon Valley, která se rychle pohybuje a rozbíjí věci. Pohybuje se efektivně a vytváří věci. Její podnikání je globálně diverzifikované. Asi 50% pochází z Ameriky, 25% z Evropy a dalších 25% z Asie. Špičková technologie tvoří 32% jejích tržeb, automobilový průmysl 19%, letecký průmysl 17% a průmyslová zařízení 10%.

       Společnost v den voleb oznámila finanční výsledky ve třetím čtvrtletí a překonala příjmy a dosáhla rekordních čísel příjmů. A Ansys roste průměrně o 22% ročně, což znamená, že výdělky se mají zdvojnásobit za 3,25 roku. Díky tomu, že používání satelitů v nadcházejících letech bezpečně poroste , díky společnosti Ansys bude růst také portfolio, které drží tuto skvělou akcii.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.