14.12.2020 2 minuty čtení

Co na plánování cash flow? Excel, BI nebo třeba Caflou?

💰💪 Spolehlivé plánování cash flow je zdrojem konkurenční výhody! Získejte inspiraci pro výběr toho 🔧nástroje, který je pro vaši firmu nejvhodnější.

Pro plánování a vyhodnocování cash flow jsou v českých firmách využívány různé nástroje. Pro dobrý cash flow plán je potřeba brát v úvahu nejen příjmy a výdaje, ale také správné načasování doby splatnosti vydaných faktur, výplat mezd a dalších plateb s dobou splatnosti přijatých faktur. Protože objem inkasovaných peněz více či méně nepravidelně kolísá, je potřeba správný nástroj, který vedení firmy umožní včas jednat. Získejte inspiraci pro výběr toho nástroje, který je pro vaši firmu nejvhodnější.

Spolehlivé plánování cash flow je zdrojem konkurenční výhody. Běžné účetní programy však umí zjistit stav peněz k aktuálnímu datu a zpětně v čase. Pro manažery firem je ovšem důležité mít možnost si ověřit, zda má firma na zaplacení závazků firmy vůči dodavatelům, zaměstnancům či bankám také v budoucnosti. Proto je predikce cash flow pro většinu firem jedním z nejdůležitějších manažerských úkolů. Plánovat je potřeba nejen reálný vývoj peněžních toků, ale také odhad na základě uvažovaného vývoje dalšího faktického fungování firmy.

📖 Čtěte celý článek zde ➡ https://www.caflou.cz/rizeni-peneznich-toku-od-excelu-po-business-intelligence 

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.