12.12.2020 5 minut čtení

3 akcie, které by mohly vzrůst s dalším stimulačním balíčkem

Podpoří stimulační balíček prezidenta Bidena spotřebu?

     Optimismus na trhu roste, očekává se, že do konce roku bude schválen další stimulační balíček, zejména s rostoucím počtem případů Covid-19 a zpomalením ekonomické dynamiky. Maloobchodníci by byli největšími vítězi, protože by to zvýšilo kupní sílu. Investoři by se měli podívat na nákup společností jako Home Depot (HD), Target Corporation (TGT) a Chipotle Mexican Grill (CMG).Tyto společnosti mají silné podnikání a budou těžit z větší kupní síly spotřebitelů.

     Akciový trh se připravuje a hlavním katalyzátorem jsou pozitivní zprávy o vakcíně COVID-19. Kromě vakcíny povzbudily sentiment investorů také naděje na další stimulační balíček. 4. prosince zvolený prezident Joe Biden podpořil bipartitní stimulační plán ve výši 908 miliard dolarů a vyzval Kongres k okamžitému jednání s odvoláním na stav ekonomiky a zdravotní krizi. Podle nejnovějších údajů o pracovních místech navíc americká ekonomika v listopadu přidala 245 000 pracovních míst, což naznačuje nejpomalejší měsíc růstu od oživení. To vyvinulo další tlak na požadavek stimulačního balíčku. Tento balíček je také kritický pro podniky, které byly svědky prodlouženého propadu v důsledku pandemie. Potřebná vládní podpora by poskytla nezbytnou podporu pro rychlejší oživení. 

Home Depot, Inc. (HD) - je světovým lídrem v maloobchodu s domácími potřebami. Ve svých prodejnách Home Depot prodává různé výrobky pro domácnost, stavební materiály, výrobky na trávník a zahradu a dekorační výrobky. Má téměř 2295 maloobchodních prodejen v 50 státech. Tržby společnosti HD během třetího čtvrtletí končícího v listopadu 2020 se meziročně zvýšily o 23,2% na 33,5 milionu USD, což bylo způsobeno obrovskou poptávkou po projektech pro domácí kutily. Srovnatelné tržby za čtvrtletí vzrostly o 24,1%. EPS za čtvrtletí vyskočil na 3,18 USD z 2,53 USD zveřejněného v předchozím období. Konsenzuální odhad tržeb za čtvrtletí končící lednem 2021 je 30,3 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o 17,3%. Mezitím EPS pravděpodobně poroste o 11,8% na 2,55 USD. Na meziročním základě se HD vyšplhala o 24% na  cca 264 USD. 

Target Corporation (TGT) - je maloobchod se smíšeným zbožím, který prodává potraviny, mléčné výrobky, mražené zboží, rychle se kazící zboží, výrobky pro domácí dekoraci, elektroniku i kosmetiku a další předměty pro domácnost. Společnost také nabízí vybavení v obchodech, jako je Target Cafe, Target Optical, Starbucks a další nabídky stravovacích služeb. TGT prodává své produkty prostřednictvím svých obchodů i kanálů elektronického obchodování, včetně Target.com. Společnost provozovala téměř 1 900 obchodů po celých Spojených státech. Během třetího čtvrtletí končícího v říjnu 2020 celkové tržby TGT meziročně vzrostly o 21,3% na 22,6 milionu USD. EPS společnosti se za toto čtvrtletí vyšplhal na 2,01 USD z 1,39 USD zveřejněného ve stejném období před rokem. Celkové srovnatelné tržby TGT za čtvrtletí vzrostly o 20,7%, zatímco digitální srovnatelné tržby vzrostly o 155%. Služby ve stejný den (vyzvednutí objednávky, vyložení a odeslání) během třetího čtvrtletí vzrostly o 217%. Analytici očekávají, že tržby za toto čtvrtletí budou 26,7 miliard USD, což znamená meziroční nárůst o 13,9%. Očekává se, že EPS bude v příštích pěti letech růst tempem 13,1% ročně. TGT meziročně vzrostl o 34% a současná cena se pohybuje kolem 171 USD. 

Chipotle Mexican Grill, Inc. (CMG) - populárně známá jako „Chipotle“, je řetězec restaurací s rychlým občerstvením působících ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě, Německu a Francii. Specializuje se na mexické rychlé občerstvení s tacos a Mission burritos, které jsou stále oblíbenými. CMG provozuje téměř 2700 restaurací v různých zemích. V rámci řešení rostoucího trhu s online nákupy otevřela společnost CMG v listopadu svou vůbec první restauraci Chipotle s digitálním názvem Chipotle Digital Kitchen. Nový formát umožní řetězci restaurací vstoupit do více městských oblastí, které nevyžadují plnohodnotnou restauraci. Chipotle Digital by umožňoval pouze vyzvednutí a doručení. Během třetího čtvrtletí končícího v září 2020 se tržby CMG meziročně zvýšily o 14,1% na 1,6 miliardy USD. Srovnatelný prodej restaurací za dané období vyskočil o 8,3%. Digitální prodeje CMG během čtvrtletí vzrostly o 202,5% a představovaly 48,8% z celkového prodeje. Očekává se, že tržby za čtvrté čtvrtletí končící v prosinci 2020 budou 1,6 miliardy USD, což signalizuje meziroční růst o 11,8%. Mezitím se EPS pravděpodobně vyšplhá o 31,8% na 3,77 USD. Současná cena akcie se pohybuje okolo 1300 USD. Letošní nárůst kolem +60%.

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.