26.06.2019 2 minuty čtení

Bitcoin nezastavuje a stále roste, jeho cena atakovala 14 tisíc dolarů

Dalo by se říci, že je to scénář přesně podle očekávání. Jakmile bitcoin před několika dny překonal psychologickou hranici 10 tisíc dolarů za kus, známá kryptoměna okamžitě přitáhla zraky mnoha dosud nezainteresovaných investorů.

Již několik měsíců trvající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou? Plánované dělení objemu vytěžených bitcoinů na polovinu v příštím roce? Představení nové kryptoměny s názvem Libra, která vznikla v kancelářích Facebooku?

Určit jednoznačný důvod současného růstu ceny bitcoinu není snadné a ani uznávaní odborníci se nemohou shodnout. Jedna věc je však jistá – předpovědi odpůrců kryptoměn ohledně brzkého propadu směrem k nulové hodnotě se zatím nenaplňují.

Cena bitcoinu jen za tento rok vyrostla o závratných 230 procent a v průběhu středy už těsně atakovala hranici 14 tisíc dolarů za kus, když se hodnota zastavila na ceně 13 879 dolarů. Později korigovala na částku 12 456 dolarů.

Mnoho investorů nyní váhá, zda může růst nejoblíbenější kryptoměny i nadále pokračovat a třeba i překonat historická maxima z konce roku 2017, kdy se cena blížila 20 tisícům dolarů za jeden bitcoin. Fanoušci a stávající držitelé bitcoinu jsou přesvědčeni, že může tuto hodnotu nejen dorovnat, ale také výrazně překonat. Mnohé předpovědi hovoří dokonce o stovkách tisíc dolarů za jeden bitcoin.

Vývoj ceny bitcoinu za posledních 24 hodin.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.