Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.12.2020 6 minut čtení

Investice do těchto 3 akcií z vás může učinit v důchodu multimilionáře

Níže zmíněné akcie v letošním roce rostly o desítky procent, a navíc mají potenciál vykazovat tuto výkonnost opakovaně. Které akcie vám mohou pomoci se finančně zabezpečit?

Při dostatečně dlouhém časovém horizontu a odkládání alespoň pětistovky měsíčně stranou se může stát většina z nás milionáři poměrně jednoduše – postačí, pokud budete investovat do celého akciového trhu například prostřednictvím nízkonákladového indexového fondu. Hodnota vašeho investičního portfolia však může růst mimořádně rychle, pokud namísto pasivního investičního přístupu dáte přednost výběru konkrétních společností, které svým růstem průměr trhu překonávají.

Jak se stát milionářem prostřednictvím investic?

Než…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Tu tabulku by si měl každý vytisknout a každý den na ni koukat 😎

  +1
 • Ano, jsou to kvalitní a perspektivní společnosti, ale prakticky všechny jsou na svých "all time high", proto by bylo rozumné počkat s nákupem na alespoň menší cenovou korekci. Také jejich P/E není zrovna nejmenší...

  +1
  • díky :-) ..zrovna Amazon už lehce spadl...jinak já volím i tady přístup pravidelného přikupování.. nemám zatím $ATVI, ale u $AMZN i $PYPL takto pomalu přikupuji... člověk by se také výrazné korekce nemusel dočkat... ale rozhodně nic proti obezřetnému přístupu... 

   +2
 • Inu, já si myslím, že je naprosto v pořádku podávat takovéto informace, je naprosto jasné, že není optimální vsázet na minimum tažných koňů a myslet si, že budu vítěz. Diverzifikace je důležitá, a proto také tady podáváte skvělé výkony a utváříte komunitu, která si tato všechna rizika uvědomuje a skrze Vaše investiční tipy je schopna i svého vlastního průzkumu a následné diverzifikace. Je tu opravdu mnoho příspěvků, které nutí mít na paměti rizika. 

  0
  • To je další věc, že předpokládáme u našich čtenářů také jistou "odbornost" a znalost diverzifikace :-)) 

   +1
 • Obecně jistě ano, jsou to všechno skvělé akcie, ale podle mne investovat pouze do 3 akcií je velké riziko - pokud jediná spadne, přijdeme o 33%...

  0
  • riziko to určitě je...ačkoliv se může stát vše, nepředpokládal bych, že by mohla některá z těchto společností úplně krachnout. Každopádně se sluší pro příště doplnit do závěru, že v rámci nějaké rozumné diverzifikace by neměl člověk investovat pouze do 3 konkrétních akcií...díky za podnět :-) 

   +3
  • @PatrikKudlacek Investičních tipů je na Warengo poslední dobou čím dál více, což je na jednu stranu skvělé, ale bylo by vhodné ke každému tipu kvůli risk managementu doplnit informaci o maximální alokaci v portfoliu, jinak z toho časem může vzniknout velký problém. Např. u  akcií velkých firem do 5%, u menších firem méně, cca do 2,5%.

   Tak to mám alespoň nastavené já. I akcie velkých firem dokážou rychle  a výrazně klesnout o 20%+ a prvních 10% člověk není schopen reagovat.

   Zažil jsem splasknutí technologické bubliny (v té době jsem naštěstí budoval kapitál přes otevřené podílové fondy), přímo na burze jsem od roku 2006, takže vím, že nic není nemožné a člověk musí brát v úvahu všechny možné scénáře. Letošní rok mi připomněl, co jsem zažíval při finanční krizi 2008/9, kdy také byla k ničemu i diverzifikace portfolia.

   0
  • @miroslavpitak díky za tip. To je něco podobného, jako psal výše @Stan1000 ..takže určitě tuhle informaci do článků doplníme. 

   Člověk tak nějak předpokládá, že bude investor případně diverzifikovat a neinvestuje všechny peníze například jenom do 3 zmíněných titulů, ale hodí se to určitě jako doplnění do závěru. 

   Díky za podnět :-) 

   +1
  • @miroslavpitak Můj názor je, že toto si zvolí každý investor sám. Investiční tip je investiční tip, to není placené investiční poradenství. Já sem dávám pouze zajímavé investiční tipy, které ani nikomu nenutím - rozhodnutí je na každém z nás. Ale obecně mít jen 3 akcie bych považoval za řízenou sebevraždu, kdy se jen čeká, až přijde průšvih. Vždyť právě pro odstranění tohoto rizika lidé investují do ETF fondů - které vlastní desítky až stovky akciových titulů. Pokud jich pár selže, samotný fond to nijak výrazně nepoškodí. Investoři, kteří si vytvářejí vlastní akciové portfolio, si v podstatě vytváří jakýsi vlastní ETF fond - portfolio z mnoha akcií. Teoreticky čím více akcií, tím bezpečnější portfolio... 

   +3
  • @PatrikKudlacek @Stan1000 Máte pravdu. Pro zkušené investory je risk management jeden ze základních pilířů při řízení svých aktivit na finančních trzích (investice, trading), ale nesmíme zapomínat, že tento web budou navštěvovat i nováčci, kteří touží rychle vydělat mnoho peněz s minimálním kapitálem a mají minimum znalostí.

   Stačí když si vzpomenu na své začátky a divoká 90. léta u nás 🤔Podvodní správci aktiv nabízející vysoké zhodnocení, dokonce vytunelovaný otevřený podílový fond.

   A stávající prodejci všelijakých kursů, jak rychle vydělat peníze na burzách - škoda mluvit.

   0
  • @miroslavpitak Snaha rychle vydělat hodně peněz je zpravidla nejspolehlivější cestou do pekel... Přináší unáhlená riskantní rozhodnutí, která mohou, ale rozhodně nemusí dopadnout dobře... Proto nesmí u investic být rozhodující např. nejvyšší dividendový výnos, akcii je třeba posuzovat komplexně podle mnoha parametrů.

   +2
  • @Stan1000 Naprostý souhlas 👍

   0
  • @miroslavpitak sám už jsem stihl zaplakat nad výdělkem snahou o rychlý zbohatnutí. Ponaučení to je dobré...ale budu rád, pokud se podobným chybám i třeba díky našemu obsahu další lidé vyhnout. 😊

   +1
Doporučené příspěvky